Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Jak zrobić zraszacz?

Autor tropheus_mamba
Użytkownik
#1 - Posted: 6 Cze 2007 18:53 
Witam mam drobne pytanie do was. Czy zraszacz mozna zrobić czy mozna go kupic? Czytałem coś ze robi się deszczownice w sumpie i to zrasza, ale nie wiem czy dokładnie czy to do sumpa jest , bo wiem ze deszczownice można dać by wode rozpylić w pierszej komorze na gompkach a reszta komur to bio kule i korale. Czytałem ze w kominie zrasza się bio kule wtedy lepsze działanie niż całe zanurzone. o to mi chodzi i nie wiem jak to zrobić. Podzielcie się informacjami.

Autor rufus1
Użytkownik
#2 - Posted: 6 Cze 2007 23:39 
Ale o co dokladnmie ci chodzi?
Z tego co wiem to typowe sumpy nie maja elementow typowo zraszanych. Filtry zraszane moga stonowic uzupelnienie sumpa, ale to juz inna "bajka" i konstrukcja. O tym najlepiej moze ci powiedziec Artur.
Zloze bio jest zraszane za pomoca tacki z otoworami na ktora wpada woda wstepnie przefiltrowana.
Proponuje dobrze zapoznaj sie z budowa i zasada dzialania samego sumpa, pozniej ew. pomysl o jego rozubudowie. Nie jest to latwa sprawa.

Autor tropheus_mamba
Użytkownik
#3 - Posted: 7 Cze 2007 10:12 
Wiem ze to nie łatwe dlatego powoli się dowiaduje i co do sumpa z jego zrobieniem to wiem podłaczenie już też wiem. Właśnie chodzi o ten zraszacz dla bio kul. Chce przede wszytskim zeby ten sump pełnił role filtra biologicznego, a chemiczny bedzie w akwa. Rufus Mozesz podać jego nik to napisze mu maila?

Autor artkras12379
Użytkownik
#4 - Posted: 7 Cze 2007 12:54 
WITAM
Marku, e-maila to juz do mnie wysyłałeś ;-)
pzdr
Artur

Autor Vepsik
Użytkownik
#5 - Posted: 7 Cze 2007 14:13 - Edytowany przez: Vepsik 
tropheus_mamba chyba mówi o tym, co zastosował u siebie Jacek. W kominie ma bio-balle i na nie zraszana jest woda - dodatkowe złoże. Takie "urządzenie" do zraszania możesz zrobić z plastikowej płytki , którą nawiercasz i robisz otwory. Można też kupić gotowe.

Tutaj masz przykład:
http://www.e-pasaz.pl/x_C_I__P_29518703.html

Autor tropheus_mamba
Użytkownik
#6 - Posted: 7 Cze 2007 14:29 
Arturze wysłałem e-maila. Vepsik o to właśnie mi chodzi o bio-balle w kominie by były zraszane. No i w samym sumpie też by się przydało jak mozna. w e-mailu do artura napisałem. Czekam teraz na jego odpowiedź. Pozdrawiam Marek

Autor Vellamo
Użytkownik
#7 - Posted: 31 Lip 2007 21:55 
Zraszacz, czyli płytka zraszająca jest porzebna ale w sytuacji kiedy w kominie masz coś innego niż bio balls. Ja mam w kominie zamiast bio kul (które są tylko wygłuszaczem wody płynącej do sumpa) keramzyt i wtedy (w moim przypadku 13 litrowy) komin pełni rolę filtra biologicznego też. Polecam włożyć do komina napowietrzającą kostkę z piaskowca wtedy woda w sumpie będzie mocno napowietrzona co stworzy bardzo dobre warunki bakteriom nitryfikacyjnym.

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Jak zrobić zraszacz? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®