Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Glony z oczka wodnego-dla Trofci

Autor trzcinka
Użytkownik
#1 - Posted: 14 Sier 2007 23:59 
Witam
Maniutek 15-w swoim temacie o Ikoli-poruszył problem karmienia ryb naturalnie pozyskiwanymi glonami z oczka wodnego.
Bardzo mnie ten temat zainteresował.Moje oczko wodne ma juz 6 lat.Jest naturalnie porośniete,ma kaskadę ,pompę i olbrzymią gąbkę.Woda jest krystalicznie czysta,Azotanów nie więcej niż 5.
Oczywiście wyciągam różne glony i je wyrzucam.Wraz z glonami trochę roślin idzie do piachu.Moje iczko-to już normalnie samonapędzający sie ekosystem.Nie mam rych-chyba że jakiś okonek złapany w rzece-i tam wpuszczony.Zaby,ważki,ślimaki-i pełnoplanktonu.
To wszystko-poza żabami oczywiście-można by było sobie do akw wprowadzić-gdyby podawać trofciom glony-bez jakiegoś konkretnego przystosowania ich.
Jutro zrobię fotki-tych różności.
Może rozwińcie temat-Jakie jest Wasze zdanie.?Jak można uzdatnić taki naturalny pokarm.Byłby on chyba bardziej wartościowy niż sałata.brokuły czy szpinak.-o pochodzeniu których rzadko wiemy..Może było już o tym na foru?Poszukam-ale nie przypominam sobie.

Autor Krzych
Użytkownik
#2 - Posted: 16 Sier 2007 09:39 
Może rozwińcie temat-Jakie jest Wasze zdanie.?Jak można uzdatnić taki naturalny pokarm.

Ja obawiałbym się wprowadzenia do awkarium jakiegoś paskudztwa.Pokarm dobry , ale czy warto ryzykować? Stosowałem glony do dokarmiania narybku glonojadów , hodowane były jednak ( glony ) , w zbiorniku stojącym na oświetlonym parapecie.Oczywiście wydajność niewielkiego zbiornika nie była zbyt wielka i maluchy potrafiły 2-tygodniowe plony zniamkać w jeden dzieć , ale przynajmniej niczym nie ryzykowałem.
Nie wiem , może dobrym sposoben na zmniejszenie ryzyka karmienia glonami , byłoby ich dokładne suszenie i karmienie taką roztartą mieszanką , podobnie jak pokarmami akwarystycznymi.

Autor trzcinka
Użytkownik
#3 - Posted: 16 Sier 2007 16:49 

Glony wyglądają tak-są to długie ok 20-50 cm pojedyńcze nitki.
Twarde -po kilkukrotnym spażniu-dalej były zielone i twarde.Taką wypłukaną masę teraz suszę na słońcu-zobaczymy co z tego wyjdzie.
Pokroiłam odrobinkę na pół cm kawałki-i dałam-tylko młode trofcie je jadły-ale jakoś nie z wielkim zachwytem.Zobaczę co będzie po wysuszeniu.
Czasami miałam w oczku rzęśę wodną-teraz jej nie ma-ale może ona była by właściwsza.
Oczywiście istnieje możliwośc wprowadzenia czegoś do akwa-tak samo jak z brokułem -związków metali ciężkich czy fosforanów i azotanów-dlatego taki pokarm musi byc jakoś przerobiony-mrożenie,pażenie,suszenie-i myślę że raczej należałoby przygotowywać niewielkie ilości-takie do podania w ciągu kilku dni.

Autor rufus1
Użytkownik
#4 - Posted: 16 Sier 2007 18:28 
co do rzesy:
"...Rzęsa wodna jest kolejną rośliną, która zyskuje coraz większą popularność w oczyszczaniu ścieków biologicznych. Należy do jednych z nowszych metod oczyszczania biologicznego, dlatego jeszcze nie ma zbyt wiele dostępnych informacji na jej temat.
Lemna Minor jest gatunkiem, który unika bardzo czystych wód o niskiej koncentracji biofilnej, natomiast lubi wody bardzo żyzne. Jest rośliną dobrą do hodowli, gdyż w optymalnych warunkach bardzo szybko namnaża się pobierając składniki pokarmowe z wody jak również z powietrza.


źródło: http://www.chem.uw.edu.pl/people/AMyslinski/cw13/k orzenie.html


czy podobnie jest z glonami? :-)

Autor Krzych
Użytkownik
#5 - Posted: 16 Sier 2007 21:13 
Glony wyglądają tak-są to długie ok 20-50 cm pojedyńcze nitki.

To , czym ja karmiłem moje ryby , to nie były glony nitkowate , ale jednolity "kożuch" porastający np kamienie.Podobnie jak w przypadku długo nie czyszczonej szyby.Narybek nie miał kłopotów ze skrobaniem i widać było , że pałaszuje zieleninkę z chęcią.Może główny problem leży w gatunku glonów i niektóre łatwiej jest przygotować rybkom?

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Glony z oczka wodnego-dla Trofci Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®