Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Mój 1 prawdziwy zbiornik z tanganika ....

Strona  Strona 1 of 4:  1  2  3  4  Next »  
Autor Aska24
Użytkownik
#1 - Posted: 30 Sier 2007 13:54 
Postanowilam zalozyc osobny temat w ktorym bede opisywac kolejne etapy zakladania nowego akwarium. Mam nadzieje ze nie zasmiecam forum nowymi postami, ale zauwazylam ze duzo osob zakladalo tego typu posty. Przyznam szczerze ze nawet nie przypuszczalam ze swiat tanganiki tak bardzo mnie zafascynuje. Bardzo zaluje ze tak pozno sie wzielam za zdobywanie wszelkich info, ale jak mowia "lepiej późno niż wcale".

Wiec moze zaczne od tego ze bylam u kolegi ktoremu dalam moje bemby wszystkie i kilka podrostkow. On ma akwa 240 litrow i przezylam szok. Bemby dostal dorosle a jednak urosly u niego maja ok 10 cm. Reszta to chimba na 100%. Wybarwione ksiazkowo, maluchy wyrosly maja ok 10-12 cm w zaleznosci od rybki.

Ja w momencie kiedy pozbylam sie bemb tez zauwazylam duze zmiany w swoim akwa. Ryby staly sie mniej agresywne (mysle ze wczesniejsze agresja spowodowana byla tym ze bemby podchodzily do tarla a ze nie mialy samic swojego gat, to uderzaly do chimb, a wtedy faceci tego gatunku ganialy te bemby biedne. Ale to tylko moje przypuszczenia ktore wysnulam po przeczytaniu wszystkich postow na tym forum), zaczely nabierac kolorow, plywaja razem w grupie, fajnie to wyglada jak lawica, ale akwa za krotkie narazie bo tylko 80 cm, wiec nie maja jak za bardzo. Zauwazylam 1 dominujacego samca, ktory podporzadkowal sobie cale stado. Duzo tez dalo mikrozorium ktore dokupilam. Male rybki majha w nim schronienie, a duze wiele radosci ze skubania i prob wykopania ze zwirku (na szczescie bylo ono wychodowane na korzeniu, ktorego przyczepilam do kamienia za pomoca gumek recepturek - Dzieki za rade !!!!). Musze przyznac ze latwo sie nie poddaja, ale moze to tez jest sposob na rozladowanie agresji. Rybki zaczynaja nabierac innego koloru, z zielonego zaczely sie robic lekko pomaranczowe, zalezy jak sie na nie patrzy. Mysle ze duzo tez dalo wylaczenie 1 switlowki, bo swiatlo bylo dla nich zbyt mocne. Zauwazylam ze ryby sie duzo mniej teraz chowaja,. staly sie mniej lekliwe.
Probowalam zrobic wczoraj zdjecia, ale bylo pozno, a lampa blyskowa powoduje zmiane kolorow, wiec dzisiaj albo jutro postaram sie zrobic zdjecia ze statywu i je tu zamiescic do waszej oceny na kt bardzo mi zalerzy, bo jestescie fachowcami praktycznie.
Mysle ze duzo tez daly regularne podmainy wody 2 x tyg ok 10 litrow, namaczanie pokarmu i dodawanie witamin i oczywiscie duzo bardziej urozmaicona dieta niz byla stosowana wczesniej. Teraz az milo popatrzec na akwa, woda krystalicznie czysta, rybki plywajace (wczesniej byly tylko walki i agresja) no i samica konczy inkubowac. Wiec zaraz maluszki nastepne, to mnie jednaK mniej cieszy bo brak miejsca w akwa.

Jak pislalam w innych postach w czwartek przyjezdza do mnie akwarium, pokrywa i szafka. Mam juz tez czesc popkupionych rzeczy zeby rozlozyc koszta na kilka wizyt w sklepie a nie na raz potem wszystko kupowac. Postanowilam sobie tu wypisywac wszystko co mam i kupic jeszcze musze bo na forum siedze codziennie i topic jest moj osobisty.
- akwa 120x50x50 - 300 l
- filtr Eheim profesonal 2226 900 l/h, akwarium do 350 l
- filtr wewn ze strego akwa - akwael fun 3 plus
- filtr wewn ze starego akwa - aquael fun mini plus ( Nie wiem czy wkladac tez czy nie)
- napowietrzacz Eheim Air Pump 200
- grzałka Sera z termostatem 200W
To by bylo na tyle ze sprzetu elektronicznego.

- 15 kg piasku akwarystycznego (poleconego w rybarium)
- 1 szt mikrozorium ładne duze na korzeniu wiec ciezkie do wykopania
- 1 szt anubiasa ze st akwa, duze dosyc
- 2 szt anubiasa mniejsze ktore sie rozszczepily z tego duzego

Znalazlam w lodzi centrum ogrodnicze w ktorym sa piekne wapienie i piaskowce i to w kazdym mozliwym ksztalcie, wiec chce kupic ale jeszcze nie wiem ile bo nie chce zagracic akwa, ale sie tam wybiore dzisiaj. Cena 30 gr za kilo, wiec w porownaniu do sklepow to tanio bardzo.

Kupic musze jeszcze:
- mate pod akwa lub styropian
- cos pod kamienie, ciekawi mnie czy to mozna do tego uzyc takich koszy plastikowych rozkladanych. Po demontarzu mamy takie prostokaty (wielkosc zalerzy od rodzaju kosza) z plastiku ktore wygladaja jak sitko (mam cos takiego w filtrze zewn na samym koncu wkaladow).
- kamienie
- tapete na szybe zewnetrzna
- klej do tapet jbl

Gdyby ktos mial jakies uwagi to chetnie poczytam, gdyz jak pisalam zalezy mi na stworzeniu idealnego mieszkanka dla moich pokrzywdzonych jak do tej pory rybek i postaram sie wszystko zrobic tak zeby bylo jak najlepsze.

Autor rufus1
Użytkownik
#2 - Posted: 30 Sier 2007 14:11 
skoro maja byc uwagi, to prosze bardzo ;-):

akwa 120x50x50 - 300 l

ja bym przynajmniej zwiekszyl dlugosc do 150 cm, ale rozumiem ze to juz po "ptokach" bo akwarium zamowione i szafka i pokrywa.

filtr Eheim profesonal 2226 900 l/h, akwarium do 350 l

to akurat mozna jeszcze zmienic. Kupilbym jednak filtr do akwarium 600 litrow, z tego co pamietam 2228. Ew. inny do akwarium 600 litrow, ale oczywiscie Eheim ;-) (np. moze Classic) Pamietaj ze akwarium z trofeusami wymaga nadfiltracji nawet dosc sporej, takie min. moim zdaniem to 2,5 raza wieksza niz zbiornik. W kuble zrobilbym filtracje bio z prefiltrem, a filtr/-y wewnetrzne jako typowe mechaniczne z koniecznym napowietrzaniem.

cos pod kamienie

ja osobiscie stosuje plytki palstikowe uzywane do filtrow podzwirowych (dennych), ale taki wariant o ktorym piszesz tez powinien sei sprawdzic. Ostrozny bylby przy wkaldaniu roznego rodzaju mat i styropianu.

Autor Aska24
Użytkownik
#3 - Posted: 30 Sier 2007 14:18 
rufus1

Szkoda ze filtr juz kupilam i chyba niestety nie bede mogla go wymienic bo otworzylam go i wszystkie wklady tez juz rozpakowalam :(. Nie ma to jak babska ciekawosc. W srodku sa 2 gabki, biokule i ceramika. Mam pytanko co to znaczy:
kuble zrobilbym filtracje bio z prefiltrem
Bo ja technicznie nie bardzo, co to ten prefiltr??????

Autor rufus1
Użytkownik
#4 - Posted: 30 Sier 2007 14:47 - Edytowany przez: rufus1 
Tzn. ze wklady w kuble powinny byc typowe dla filtracji bilogicznej, czyli np. bio kule, ceramika bio (jest inna niz przy filtracji mechanicznej), koral, na wejsciu wody oczywiscie gabki (w kuble). Na samym koncu/wylot mozna dac wloknine (wyscie wody do akwarium.

Pamietaj ze woda podawana na zloza biologiczne musi byc juz wstepnie przefiltrowana przez tak zwana wstepna filtracje, a to sa wlasnie gabki w filtrze, a jeszcze wczesniej gabka zalozona na rurke ssaca wode do filtra z akwarium. to wlasnie jest tzw. prefiltr. On naszybciej sie zapycha i naczesciej sie go czysci, ale zloze bilogiczne jest czyste od duzych zanieczyszczen. Oczywiscie taka gabke na ruruke ssaca musisz dokupic. Przez zastosowanie prefiltra (gabki) nie czyscimy tak czesto zloza bilogicznego, co oczywiscie jest wskazane.

Autor duch
Użytkownik
#5 - Posted: 30 Sier 2007 20:11 
Witaj na forum.
Postanowilam zalozyc osobny temat w ktorym bede opisywac kolejne etapy zakladania nowego akwarium. Mam nadzieje ze nie zasmiecam forum nowymi postami, ale zauwazylam ze duzo osob zakladalo tego typu posty.-szkoda tylko,żę zakładasz ten temat jak już wszystko co najważniejsze posiadasz:),zresztą jak większość nowych:).
Ja nie wypowiadam się w takich tematach,ponieważ zwykle nie przyklaskuję początkującym:),ale myślę,żę Leszek doskonale Cię poprowadzi.
Andrzej.

Autor Vepsik
Użytkownik
#6 - Posted: 30 Sier 2007 21:21 
- cos pod kamienie, ciekawi mnie czy to mozna do tego uzyc takich koszy plastikowych rozkladanych. Po demontarzu mamy takie prostokaty (wielkosc zalerzy od rodzaju kosza) z plastiku ktore wygladaja jak sitko (mam cos takiego w filtrze zewn na samym koncu wkaladow).

Czy to nie są po prostu kratki filtra podżwirowego? Jeżeli nie, to proponuję takowe chociaż cenowo będzie to więcej niż za styropian. Ja akurat biorę styropian.

Autor Aska24
Użytkownik
#7 - Posted: 30 Sier 2007 23:08 - Edytowany przez: Aska24 
Vepsik
Ale styropian mozna wkladac do akwarium bez zadnych obaw???

Te kosze to sa takie zwykle, do domu na bielizne np, albo dokumenty, sklada sie je jak pudelko tylko sa zrobione z takich wlasnie platikowych kratek. Troche zamotalam ale mam nadzieje ze zostalam zrozumiana. Taki kosz jest nawet tani. Kolo 20 zl, a kratek w sumie 5 szt i wym. 1 - 30x50, 2 - 30x30 i 2 - 50x30. To mi wystarczy na cale dno.

Czy taki piasek jest dobry dla tanganiki, bo moj to chyba zwykly i jest bardziej zolty niz bialy;
URL

Autor winiar
Użytkownik
#8 - Posted: 30 Sier 2007 23:40 
Ja kiedyś miałem styropian i nie włożę go już pod żwir. Za dużo brudu tam sie zbiera a przy kratce masz ciągły dostęp tlenu - świderki i takie tam.


- 1 szt mikrozorium ładne duze na korzeniu wiec ciezkie do wykopania
Na korzeniu???? Korzenie nie są wskazane w zbiorniku tanganikańskim.

chyba niestety nie bede mogla go wymienic bo otworzylam go
Sprawdź to bo może wkłady zostawisz sobie a kubeł będzie można wymienić na mocniejszy tak jak radzi Leszek.

filtr wewn ze starego akwa - aquael fun mini plus ( Nie wiem czy wkladac tez czy nie)
Myślę że jest zbędny bo jego wydajność jest skromna.

Marek

Autor Aska24
Użytkownik
#9 - Posted: 31 Sier 2007 16:38 - Edytowany przez: Aska24 
winiar

Wiem ze korzenie sa nie wskazane, ale ten do kt jest roslinka przywiazana ma doslownie 6 cm dl i 3 srednicy wiec malutki, nie chcialam juz tej rosliny ruszac bo jakos mi nieudolnie wychodzi przytwierdzanie ich do podloza. Jak tylko zaleje nowy zbiornik to roslinke przeloze i ja wtedy do kamienia przytwierdze. Mam nadzieje ze zdazy sie zakorzenic przez ten miesiac jak akwa bedzie dojrzewac.

Co do filtra niestety nie da rady, bo ten model 2228 bedzie dopiero dostepny po 16 wrzesnia, a akwa zalewam max w pt lub sobote wiec napozniej 6 wrzesnia. Wiec akwa musialoby wytrzymac 10 dni bez filtra, wiec juz musi zostac ten. Ale moze polecicie mi jakis dobry filtr wewnetrzny. Myslalam o jakims eheimie. Np tym, ale nie wiem cy wart swojej ceny:
URL
Ewentualnie wchodzilby w gre jeszcze ten, ale cena wrecz mnie zalamuje, ale moze jest jej wart, jesli ktos sie z nim spotkal toprosze o obiektywna ocene:
URL
Chyba ze ktos z was zna inny dobry ale nie koniecznie tej firmy, bo nie wiem czy ten moj aquael jest dobry.

Nie wiem jeszcze co z tym piaskiem koralowym, podalam linka do aukcji na kt jest opisany ale niestety nikt mi nie odpowiedzial czy bedzie dobry, czy wystarczy, zwykly piasek akwarystyczny, ma on kolor lekko zółty, w sumie taki jak na plazy mamy.

Leszku mam ogromna prosbe, dgybys podal mi gg lub maila, to bym miala jeszcze kilka pytan do ciebie jezelioczywiscie masz czas i ochote. Skoro Andrzej pisze ze swietnie radzisz poczatkujacym to ja jestem chetna na twe rady :)

Andrzej piszesz ze nie przyklaskujesz poczatkujacym, ale chyba kazdy z was byl kiedys poczatkujacym tropheusiarzem. :)

Pozdrawiam i dziekuje wszystkim za rady.

Jak tylo odbiore akwa to wkleje zdjecia. Nawet pustego. Wiem ze dla was 300L to mini baniak, ale uwierzcie przy moim 92 profilowanym wyglada jak olbrzym. W koncu jest 2 x szersze.

Autor rufus1
Użytkownik
#10 - Posted: 31 Sier 2007 16:57 - Edytowany przez: rufus1 
Sprobuj w tym sklepie:
http://www.eheim.com.pl/.
sklep sprawdzony.
Filtry ktore wybralas sa w porzadku. Ja jednak wybieralbym nieco wieksze, np. do akwarium ok. 400 litrow min. Warunek powinny miec mozliwosc regulacji przeplywu wody.

Przeciez filtr mozna zamowic przez internet, a przez ten tydzien rybki spokojnie wytrzymaja, poniewaz to swiezy zbiornik. Ale to juz zrobisz jak uwazasz.

Jezeli chodzi o kontakt do mnie. Podaj mi swojego maila to na pewno odpisze. Jezeli bede mogl to na pewno pomoge.

Leszek

Autor Aska24
Użytkownik
#11 - Posted: 31 Sier 2007 17:44 
jszczepa14@wp.pl dzieki za chec pomocy.

Leszku ale chodzi mi o to ze zbiornik zalany do 3/4 woda musialby stac bez filta ponad 10 dni, czy woda tylko napowietrzana wytrzyma tyle bez filtracji???
Dzwonilam maja ten filtr na stronce kt mi podales, ale niestety ja swoj kupilam gdzie indziej i nie sadze zeby mi kase oddali jak rozpieczetowalam te wklady. A u nich jest tak ze maja zamowione juz 6 szt tego modelu kt mi poleciles. Facet mi powiedzial ze nie wie ile szt mu Eheim tego filtra przysle. Boje sie ze sie okarze ze przyjdzie mniej i zostane bez filta wogole, a zalezalo y mi na jak najszybszym przeniesieniu obsady, a zbiornik musi stac przeciez miesiac i dojrzewac.

Jezeli chodzi o filtr wewnetrzny to moze sa jakies mocniejsze, tyko ze ja nie bardzo wiem jakich firm szukac, wiec czeka na wskazowki.

Jak bede miala maila do ciebie to troche pomecze :-P

Autor rufus1
Użytkownik
#12 - Posted: 31 Sier 2007 19:26 
Mail juz poszedl.

biornik zalany do 3/4 woda musialby stac bez filta ponad 10 dni, czy woda tylko napowietrzana wytrzyma tyle bez filtracji???

jezeli bede w nim ryb to raczej tego bym nie robil. A jakie tam chcesz ryby wpuscic? bo z tego co pamietam cos mialas kupic.

Autor Radek
Użytkownik
#13 - Posted: 1 Wrz 2007 10:15 
Witajcie!
jako filtr wewnetrzny polecam aquaela tylko do pojemnika wlozylbym koal i gabke wymienil na duzo wieksza.

Radek

Autor Radek
Użytkownik
#14 - Posted: 1 Wrz 2007 10:17 

Autor Aska24
Użytkownik
#15 - Posted: 1 Wrz 2007 11:07 
Radek
Wielkie dzieki, musze sie przyjrzec temu cudenku. Pasowalby mi przeplyw i cena jest wrecz rewelacyjna. A ten koral to mi nie potrzebny, bo zaloze prefiltr na kubel, wedle wskazówek Leszka. Wiec ten wewnetrzny filtr ma byc tylko i wylacznie mechaniczny.
Pozdrawiam

Autor rufus1
Użytkownik
#16 - Posted: 1 Wrz 2007 11:54 - Edytowany przez: rufus1 
Niestety z mojej praktyki wynika ze polskie firmy w niektorych modelach swoich filtrow nie do konca maja dobrane parametry masy filtrujacej do np. mocy.
Filtr ktory podajecie wyzej wydaje mi sie ze ma zbyt duza moc do wielkosci masy filtracyjnej. Moze takie filtry sprawdzaja sie w akwariach z rybami spokojniejszymi i mniej jedzacymi, ale czy w przypadku trofeusow sprawdzi sie mam pewne watpliwosci. Ten filtr wedlyd mnie bedzie zbyt szybo zapychal sie , a wrecz "zbijal" gabke (wedlug mnie za drobna jak na akwarium z trofeusami) w twarda mase z nieczystosciami. Nie sztuka jest co 3 dni czyscic gabki, dobrze jest jka to robi sie co 2 - 3 tygodnie. Pamietaja cie ze trofeusy nie lubia zbyt czestego "grzebania" w akwarium.

Wazna cecha jest to jak rozwiazane jest wyciaganie masy filtrujacej do czyszczenia.

Leszek

Autor aahaja
Użytkownik
#17 - Posted: 1 Wrz 2007 12:45 
Witam. Dokładnie jest tak jak napisał rufus1. Do filtracji mechanicznej najlepiej stosować taką gąbkę: http://www.allegro.pl/item229286039_gabka_aqua_med ic_10x10x10cm.html . Tak czy inaczej nie zbierze to zanieczyszczeń z dna... Głowice poleciłbym Hagena - model 402 ( http://www.allegro.pl/item239011132_turbina_napowi etrzajaca_aqua_clear_50_hagen_990l_h.html ).

Filtr bio powinien chodzić z minimalną wydajnością.

Gąbka z linka o filterku aquaela nadaje się do kotników z malcami - napędzanych pompami na powietrze - tam są niezastąpione.
Pozdrawiam

Autor trzcinka
Użytkownik
#18 - Posted: 1 Wrz 2007 12:53 - Edytowany przez: trzcinka 
Moim zdaniem skromnym oczywiście -najlepiej jako filtry wewnętrzne do filtracji mechanicznej sprawdzają się głowice typu Power Head-do ktorych dopasoujemy-kupowaną oddzielnie -lub w komplecie-jeśli są to produkty Atmann-dużą gąbkę.http://sklep-zoo.com/sklep/product_info.php? cPath=21_26&products_id=1871

to jest właśnie ta głowica-wersja 202-do twojego akwa była by optymalna.Na wlot kupujesz na prawdę dużą gąbkę-dopasowujesz ją do średnicy wlotu.Poza tym głowica ma regulacje przepływu.i możliwość podłączenia napowietrzania.
Wersja 201 jest za słaba-i nie ma regulacji przepływu.
Oczywiście wiele firm produkuje tego typu głowice.Ja mam Tetry i Atmana.
Są niezawodne.Natomiast-przykro mówić polskie i chinskie dawały u mnie przebicie-i musiałam je wyjąć.Kiedyś założyłam taki temat o prądzie w wodzie.Tak że to co ląduje w środku akwa-musi mieć atesty.Nie kupuj więc nic bez nich-sugerując się niską ceną.

Ja teraz zrobiłam jeszcze inaczej-wyjęłam z akwa filtr wewnętrzny i podłączyłam drugi kubełek w którym wsadziłam wkłady do filtracji mechanicznej -głównie.
Mam więc jako filtrację 2 filtry zewnętrzne.Tetra tec ex1200(o przepływie 1200l/h)-z wkładami do filtracji biologicznej-dojrzały kubeł który chodzi od początku założenia akwa.Na rurę ssącą ma założoną gąbkęi spowolniony-na zaworach przepływ-oraz deszczownię skierowaną na szybę.
Oraz drugi kubełek -mniejszy-Fluval 205(o przepływie 650 l/h)-z wkładami gł gąbka włóknina trochę muszelek i mechanicznej ceramiki(bo musisz wiedzieć ze ceramika-jest i mechaniczna i biologiczna-zależy jaką ma powierzchnię filtracyjną a to zależy od jej porowatości.) W tym kubełku na rurę ssącą tez jest założona gąbka-i deszczownia skierowana jest w kierunku tafli wody którą poruszając-napowietrza.Przepływ nastawiony jest w nim na maxa.
Ze środka akwa wyjęłam głowicę-no i co uzyskałam-piękne akwa-które dla babskiego oka jest ważne.Pochowane wszystkie rury.No i czyszczenie nie wymaga grzebania w wodzie.

Tak że zastanów się-bo jeśli rozważasz kupienie tak drogiego wewnętrznego filtra Eheim-to może zamiast to kup 2 kubełek.

Autor Aska24
Użytkownik
#19 - Posted: 1 Wrz 2007 13:52 
Kochani bardzo dziekju za rady. Sami widzicie ze kazdy poleca co innego, wiec bede sie niezle naglowic co wybrac. Moze zebzywiscie lepszym rozwiazaniem byloby miec dwa kubly, ale sama juz nie wiem. W poniedzialek wyrusze do sklepu meczyc sprzedawce, ale nie chce sie juz sugerowac jego radami. Szkoda ze nie poradzilam sie wczesniej o kubel, bo tak to bym kupila ten mocnejszy model Eheima a tak to dupa. Rozpakowany wiec juz nic nie zrobie.

Autor aahaja
Użytkownik
#20 - Posted: 1 Wrz 2007 14:33 
Atmany są tanie ale nie są niezawodne. Co 1-2 lat trzeba wymieniać wirnik bo się zacierają. Niezawodne są za to Hageny - mam ich kilkanaście od wielu lat i nic się nie dzieje.

202ka Atmana poza pralką w tym akwarium (około 250l netto) nie zrobi cudów....

Filtr powinien mieć objętość około 10-20% objętości akwarium - stara jak świat zasada się nie zmienia.
Pozdrawiam

Autor Aska24
Użytkownik
#21 - Posted: 2 Wrz 2007 01:37 
W poniedzialek musze sie wybrac na zakupy.Potrzebuje paru rzeczy. Własnie sie dowiedzialam ze w czw mozemy sie wprowadzac. W ten tez dzien odbieram akwa !!!!!!!!!!!!!!!!!!! RADOŚĆ

w poniedzialek kupie kamory. Ciekawe ile kilo wyjdzie. Musze tez jechac po filtr wewnetrzny, gabke do prefiltra, ceramike bio, koral do kubla, tło czarne, klej do tla. Zastanawiam sie jeszcze nad ta glowica powerhead i gabka, tylko troche lipnie bedzie wygladac tyle tych gratów w akwa. Ne wiem czy nie kupic deszczowni do filtra. Zastanowie se nad tym.

Życze kolorowych snow. Ja cierpie na bezsnnosc bo ciagle mysle o rybach.

Autor aahaja
Użytkownik
#22 - Posted: 2 Wrz 2007 10:59 
Jeśli zamierzasz hodować trofy to z tą ilością 'kamorów' nie przesadzaj - im mniej tym lepiej.

Autor Aska24
Użytkownik
#23 - Posted: 7 Wrz 2007 00:28 
Mam akwarium w domciu. Przyznam szczerze ze w sklepie sie wieksze wydawalo. Jk wstawilismy do pokoju to juz sie takie duze nie wydaje. Jutro michal zamontuje przedluzacze w szafce i w sobote moge wszystko montowac. Najgorsze jest to ze nie mam kamieni, bylam w 12 skladch budowlanych i nigdzie nie maja. W sklepie akwarytycznym jest ale straszne drogi. Jakby poszlo100 kilo bo licze ze cos bede ulamywac i wywalac to by koszt byl 300 zl. Jak jutro nie znajde to bede musiala wydac duzo wiecej. Szkoda ze zostawilam na ostatnia chwile. Ale radosc w koncu przyszla.
Informacje zebrane. szystko kupione.

ZAKLADAM AKWA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Autor admin
Admin
#24 - Posted: 7 Wrz 2007 06:31 
Aśka - tylko nie wkładaj zbyt duzo kamieni!!!!

Marta

Autor Vepsik
Użytkownik
#25 - Posted: 7 Wrz 2007 06:44 - Edytowany przez: Vepsik 
Kamienia w okolicach łodzi poszukaj może tu:

"Magma" Sp. z o.o.

hurtownia kamienia naturalnego, parapety, blaty, schody, płytki z granitu, marmuru, trawertynu

Łódź, ul. Obywatelska 128, tel. 042 2592999

lub tutaj

Ital-Tex Hurtownia
Adres:
woj. łódzkie
94-250 Łódź, Żniwna 4 /8



Te dwie hurtownie pojawiają się jako główne w książkach telefonicznych pod hasłem hurtownia kamienia naturalnego. Byłaś tam? Cena nie powinna przekroczyć w najgorszym przypadku 1 zł/kg

Autor Aska24
Użytkownik
#26 - Posted: 7 Wrz 2007 08:58 
Vepsik
Dziekuje bardzo !!!!!!!!!!!!!! Uratowales mi zycie. Bede dzwonic po 10 czy maja.
Marto
Nie wloze absolutnie duzo, tylko chodzi o to ze nie mam wogole.

Autor Aska24
Użytkownik
#27 - Posted: 7 Wrz 2007 10:19 
Niestety w podanych przez Vepsika miejscach nie maja wapienia, niue wiem jak to sie stalo, ale nie mam skal. Nie wiem co robic, bede chyba musiala zamowic w sklepie.

Autor timus
Użytkownik
#28 - Posted: 7 Wrz 2007 10:41 - Edytowany przez: timus 
http://www.maxipoz.pl/Kamienie-kruszywa-m7.html

Maja filie w Łodzi. Dzwoń ;)!

Marcin.T <')))><

Ps. 375 pln to kosztuje tona dolomitu łupanego ;)

Autor Aska24
Użytkownik
#29 - Posted: 7 Wrz 2007 10:52 
timus
przed chwila rozmawialam z gosciem z tej firmy, mowi ze nie maja oddzialu w lodzi ani nigdzie indziej. Odbior tylko w poznaniu
ZAŁAMKA

Autor aahaja
Użytkownik
#30 - Posted: 7 Wrz 2007 11:04 
Jeśli nie możesz znależć dolomitów to wsyp piasek dolomitowy na dno (będzie działał jako bufor ph) i przejdż się na jakieś dzikie pole .... można znależć piękne otoczaki. Jeśli to akwa takie jak z 1 postu (300l) to wsadziłbym 2-4 kamieni po lewej i prawej stronie akwarium jako centra rewirów. Środek pusty.
Pozdrawiam

Strona  Strona 1 of 4:  1  2  3  4  Next » 
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Mój 1 prawdziwy zbiornik z tanganika .... Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®