Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Deszczownica

Autor Aska24
Użytkownik
#1 - Posted: 3 Wrz 2007 11:36 
Tym razem problem dotyczy deszczownicy. Zastanawiam sie nad jej kupnem i chce rozwazyc wszelkie za i przeciw. Zastanawia mnie ilu z was ma te urzadzonka u siebie w akwariach. Czy jest to potrzebna rzecz czy raczej zbedna. Chcac wystartowac baniak chce zrobic wszystko od razu i potem juz nie grzebac wiecej.

1. Czy deszczownica powoduje glosny plusk wody???
2. Zawiesic ja mozna nad powierzchnia wody i pod, gdzie lepiej???
3. Czy majac dobry napowietrzacz deszczownica jest nam naprawde potrzeba czy to tylko dodatkowy bajer i wydatek???
4. Tak na margiznesie czy zainstalowanie kurtyny powietrznej w akwa z trofami to dobry pomysl, wiem ze tylko ma to walory ozdobne, ale chodzi mi o to czy trofciom to nie szkodzi w jakis sposob, np nie drazni lub denerwuje??

Pozdrawiam i prosze piszcie o swoich odczuciach ( za i przeciw ) zwiazanych z deszczownica.

Autor aahaja
Użytkownik
#2 - Posted: 3 Wrz 2007 11:43 
Raczej jest to zbędne. Najlpesze natlenianie mamy poprzez ruch wody na powierzchni. Zdecydowanie efektywniejsze, cichsze jest zainstalowanie wylotu z filtra spod powierzchni lekko pod górę - wypływająca woda robi lekką falę i w ten sposób natlenia.
1.Tak.
2. Zdecydowanie jeśli już to nad powierzchnią wody.
3. Jest zbędna.
4. Nie szkodzi rybom.

Pozdrawiam

Autor rufus1
Użytkownik
#3 - Posted: 3 Wrz 2007 13:03 
czy zainstalowanie kurtyny powietrznej w akwa z trofami to dobry pomysl

moim zdaniem przy dobrze dzialajcych filtrach z np. napowietrzaniem (ew. z dyfuzorem) nie ma potrzeby montowania deszczownicy.
Co do kurtyny.
Na pewno nie zaszkodzi rybom, ale.............., jezeli bedzie ona zamontowana przy samym dnie istnieje mozliwosc "podrywania" calego "syfku" do gory poprzez ruch pecherzykow powietrza do gory. Na tej zasadzie dzialaja min. najprostsze filtry gabkowe zasilane popularnie zwanymi "brzeczykami". Jezeli bedzie sprawna filtracja mechaniczna to po jakims czasie na pewno brudek sciagnie, ale zaraz pojawi sie nastepny ;-).

Leszek

Autor winiar
Użytkownik
#4 - Posted: 3 Wrz 2007 20:44 - Edytowany przez: winiar 
Witam!

Deszczownica [ta zanurzana w wodzie]sprawdza się w akwarium gdzie nie jest potrzebny bardzo spokojny przepływ wody - np zbiorniki z dużą obsadą roślinna lub piaskówki [dobra filtracja i powolny ruch wody].

Co do pkt 1-4 aahaja już odpowiedział. Zamieszczenie deszczownicy nisko nad poziomem piasku to pomyłka - Leszek ma absolutną trafność.


Marek

Autor rufus1
Użytkownik
#5 - Posted: 3 Wrz 2007 21:18 
Marku ja pisalem o kurtynie powietrznej, ale deszczownica tym bardziej nie powinna byc przy dnie. Bylby sajgon z tymi rybami

Autor winiar
Użytkownik
#6 - Posted: 3 Wrz 2007 21:47 
Niedoczytałem - kajam się...
Miałem kiedyś kurtynę ale muszę przyznać, że zrezygnowałem na korzyść Aqua Szut 600. Do tego dołożyłem małą gąbkę [tak aby filtr spełniał rolę napowietrzacza] i jestem w 100% zadowolony. Przy baniaku 150 powietrze jest przepychanie na ok2/3 zbiornika. Trofeusom to bardzo odpowiada.

Marek

Autor twkw
Użytkownik
#7 - Posted: 5 Wrz 2007 15:09 
ja mam deszczownie pod powierzchnią wody wylotami skierowaną lekko do góry woda świetnie faluje i się dotlenia

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Deszczownica Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®