Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

strony www porównujące barwę świetlówek T8

Autor py1szczak2
Użytkownik
#1 - Posted: 10 Paź 2007 08:15 
Witam!!!
Tak jak w temacie jeśli znacie jakieś inne strony od tej http://saurama.aqua-web.org/
To proszę o linki do nich.

Dzięki Piotr

Autor py1szczak2
Użytkownik
#2 - Posted: 10 Paź 2007 09:47 
Jeśli ktoś z Was ma w akwarium tropheus Ilangi,proszę podeślijcie jakieś fotki oświetlonego zbiornika z opisem świetlówek jakie są w nim zastosowane.

Autor twkw
Użytkownik
#3 - Posted: 10 Paź 2007 12:28 
http://www.einrichtungsbeispiele.de/index.php?typ= 2
Pooglądaj sobie akwaria i ryby na tej stronie

Autor wojtek123
Użytkownik
#4 - Posted: 10 Paź 2007 14:42 
Natomiast bardzo ostrożnie podchodzilbym do obsad prezentowanych na podanej przez Ciebie stronie. Z połowa to mieszanki tangi z malawi a wypatrzyłem (nie było w opisie głównym) i ryby z innych biotopów... Ciekawe

Autor twkw
Użytkownik
#5 - Posted: 11 Paź 2007 13:46 
No to fakt
a jak karmią Tropikal spirulina forte + coś jescze
raczej myślałem o wystroju i oświetleniu
Dobre techniczne opisy do każdego baniaka
Sam po oglądnięciu tej strony zdecydowałem się na oświetlenie w jednym baniaku /JBL natur t5/ drugim /dennerle africa t8/ i jestem zadowolony.
niestety w/w świetlówki są niedostępne w Polsce

Autor Lenek
Użytkownik
#6 - Posted: 11 Paź 2007 16:30 
twkw dzięki za ten link, bardzo mi się przyda.

Autor Lothil
Użytkownik
#7 - Posted: 18 Paź 2007 18:45 
niestety w/w świetlówki są niedostępne w Polsce

znalazlem strone na ktorej mozna kupic takie swietlowki

http://www.reptilica.pl/product_info.php/product/D ennerle_TROCAL-de_Luxe_African-Lake_(de_3158)

Pozdrawiam
Tomasz

Autor twkw
Użytkownik
#8 - Posted: 19 Paź 2007 08:13 
UWAGA NA SKLEP REPTILICA
Ja też go znalazłem i zamówiłem i zapłaciłem przelewem
mija 10 dni świetlówek nie mam do dziś, kontaktu brak /wysłałem ok 10 maili/ pisałem na stronę polską i niemiecką
Na infolinię oczywiście tylko niemiecką ciężko się dodzwonić.
Sam się wpakowałem sam muszę sobie radzić i coś czuję że sprawa skończy się w sądzie

Przepraszam, iż piszę tutaj o tym ale czuję się w obowiązku Was o tym poinformować.

pozdrawiam

Autor fazi64
Użytkownik
#9 - Posted: 19 Paź 2007 08:28 - Edytowany przez: fazi64 
mija 10 dni świetlówek nie mam do dziś

Witam,
Ja bym sie jeszcze nie martwil. Specyfika tego sklepu (Niemcy/Polska/...) juz sama w sobie daje do myslenia (przekazywanie zamowien, wysylka itd.). Pisz jak sie sytuacja uklada, bo sam mam ochote na te swietlowki do Tangi.
Pzdr.
Fazi64

Autor twkw
Użytkownik
#10 - Posted: 19 Paź 2007 08:33 
Jak sprawę zakończę do napiszę
Mnie martwi brak kontaktu, nikt nie raczy odpisać.

Autor artkras12379
Użytkownik
#11 - Posted: 19 Paź 2007 09:12 
WITAM
Świetlówki świetlówkami, zgadza się, że mają jakiś tam wpływ na "widziany przez obserwatora" kolor ryb. Moim zdaniem jeśli zadbamy w sposób prawidłowy o warunki hodowlane: odpowiednia wielkość akwarium do danej obsady rybnej (ilość oraz rodzaj hodowanych ryb), regularne podmiany wody, właściwe parametry wody (przede wszystkim pH, NO3 oraz obydwie twardości), właściwie dobrana filtracja oraz cyrkulacja wody w akwarium, odpowiednio skomponowana różnorodna dieta, okresowe podawanie witamin to z pewnością będziemy mogli podziwiać piękne kolory naszych podopiecznych. Wówczas rodzaj i jakość oświetlenia zejdzie chyba na dalszy plan. Reasumując, chcąc podziwiać piękne kolory ryb zadbajmy przede wszystkim o warunki hodowli naszych pupilków ;-)
Oświetlenie powinno stanowić jedynie swego rodzaju "dopełnienie".
Nie chcę być źle zrozumiany - oczywiście zakładam a nawet jestem o tym przekonany, że każdy z nas dba o swoją hodowlę jak tylko najlepiej potrafi.
pzdr
Artur

Autor Mariusz_B
Użytkownik
#12 - Posted: 19 Paź 2007 10:52 
:)

Obym się mylił ale brak odpowiedzi, kontaktu to często pkt wyjściowy oszustwa. (Bawię się z tym zawodowo :( )

Co do tego iż świetlówki są mniej ważne .... Hmm zapewne tak jednakże dla mnie walory estetyczne mają znaczenie i to nie małe. Wiem że to może zbyteczne niepotrzebne itp ale raz widziałem piękny 500l baniak z tropheusami oświetlony HQI.

Widok był PRZECUDOWNY !!

NIe zrobię tego ze względu na poziom odparowania otwartego zbiornika (600l) no i co tu ukrywać zużycie prądu. Ale nie powiem korci mnie to okrutnie :)

Autor artkras12379
Użytkownik
#13 - Posted: 19 Paź 2007 11:58 
WITAM
Ja osobiście kwestię oświetlenia zostawiłbym zdecydowanie na sam koniec. Najpierw uważam trzeba zapewnić właściwe warunki hodowlane. Dobór oświetlenia powinien być tzw. "szlifem", który oczywiście zależy od tego kto i co chce osiągnąć i podziwiać. I o to chyba biega w tym temacie ;-))) Chodziło mi o to, że czasami hodowcy dziwią się, że ryby nie mają kolorów i szukają przyczyn ich braku właśnie w oświetleniu a nie w warunkach hodowlanych. Jeśli ryba ma zapewnione odpowiednie warunki, o których wspomniałem wcześniej, czy będzie to takie czy inne oświetlenie to chyba nie ma już takiego znaczenia, a na pewno już dla samych ryb. Jestem skłonny stwierdzić, że rybciom pływało i egzystowałoby się chyba lepiej przy mniej intensywnym oświetleniu. Ale to już chyba oddzielny temat.
pzdr
Artur

Autor Mariusz_B
Użytkownik
#14 - Posted: 19 Paź 2007 12:14 
heh :) To akurat jest jasne jak OSRAM :) i dlatego nawet o tym nie wspominałem.

Autor py1szczak2
Użytkownik
#15 - Posted: 19 Paź 2007 14:23 
Witam
Co do dbania o swoich podopiecznych to oczywiście jestem za.
Zakładałem ten wątek więc sprecyzuje o co mi chodzi - jak wam się podobają Wasze piękne zdrowe najedzone i szczęśliwe rybska w słoneczny jasny dzień kiedy w akwarium nie włączyliście oświetlenia a samo słoneczko pięknie oświetla zbiornik - kolory są naturalne i wyraźne złym doborem świetlówek można ten efekt całkowicie zepsuć spowodować że niektóre barwy wręcz znikną a inne zupełnie się zmienią a tego ja chce unikać każdy z nas i tak ma swój gust,jedni zrobią z akwarium niebieską lub różową rafę koralową i są tym efektem zachwyceni - ja nie.
Ja w moim małym kawałku wody staram się utrzymać przy życiu stado tropheus Ilangi to prześliczne ryby a ich kolory nie pozwalają oderwać oka od akwarium poszukuję takiego oświetlenia żeby optymalnie te kolory podkreślić i w żadnym wypadku nie zakłócać ich spokoju.

Pozdrawiam Piotr

Autor artkras12379
Użytkownik
#16 - Posted: 19 Paź 2007 15:27 
Piotrze
Jak miałem Ilangii stosowałem oświetlenie T5 aquastar i grolux SILVANIA.
Przyznam, że było nawet nawet. Nieźle też było z HQI 150W aquamedic 10000K, ale ryby były trochę płochliwe - wiadomo dlaczego. Wszystko rzecz gustu na temat których podobno się nie dyskutuje ;-)))
pzdr
Artur

Autor py1szczak2
Użytkownik
#17 - Posted: 19 Paź 2007 17:16 
artkras12379
Nie mam kasy na inwestowanie w nową oprawę do T5 dlatego szukam dobrego rozwiązania na T8 dzięki za odpowiedź.

Piotr

Autor py1szczak2
Użytkownik
#18 - Posted: 19 Paź 2007 20:48 
A co sądzicie o tej lampie zakładając że będzie jedynym źródłem światła
Hagen LifeGlo na stronie http://saurama.aqua-web.org/ wygląda całkiem całkiem co prawda tam pływają neonki a nie Ilangi.

Autor artkras12379
Użytkownik
#19 - Posted: 20 Paź 2007 14:51 
WITAM
Piotrze, myślę, że powinien być toTwój i tylko Twój wybór. Przecież to jest twoje akwarium i twoje ryby i Tobie a nie komuś innemu ma się podobać rodzaj oświetlenia jaki sobie wybierzesz. Jeśli się zasugerujesz czyjąś opinią i nie będziesz zadowolony - będziesz miał pretensje do tej osoby? A przecież ona tego nie zrobiłaby złośliwie.
Jeśli masz np. możliwość pójścia do sklepu akwarystycznego z prawdziwego zdarzenia i porównać rodzaje oświetlenia byłoby to chyba dobry pomysł. Jeśli nawet sprzedawca nie miałby założonej świetlówki o którą Ci chodzi to w końcu mógłbyś go o to poprosić. Co jeszcze mogę napisać, jeśli bardzo Ci zależy na wydobyciu czerwieni to powinieneś zastosować świetlówkę dającą światło o odcieniu różowawym.
pzdr
Artur

Autor Lenek
Użytkownik
#20 - Posted: 20 Paź 2007 15:12 
Ja myślę tak: kup zwykłą świetlówkę za 7,50 :)

Autor py1szczak2
Użytkownik
#21 - Posted: 20 Paź 2007 18:44 
artkras12379 dzięki za odpowiedź pomysł ze sklepem od dawna brałem pod uwagę nawet z niego kiedyś skorzystałem tylko trochę w inny sposób zapłaciłem za lampy u znajomego sprzedawcy w sklepie zoologicznym z zastrzeżeniem że jeśli nie uzyskam zamierzonego efektu to w przeciągu 2 godzin lampy wrócą na sklepową półkę na co wyraził zgodę.Problem jest w małym wyborze świetlówek w Toruńskich sklepach najczęściej trzeba je ściągać na zamówienie a wtedy trzeba je już kupić czy nam się to podoba czy nie.

Pozdrawiam Piotr

Autor twkw
Użytkownik
#22 - Posted: 24 Lis 2007 16:18 
REPTILIKA do tej pory nie wywiązała się z zamówienia.
brak Kasy i Towaru

Autor twkw
Użytkownik
#23 - Posted: 12 Gru 2007 20:02 
Uwaga NA ZOOPLUS.pl to mogą być ci sami ludzie co w zlikwidowanym sklepie Reptilica.pl
znowu niemiecki sklep płatność tylko przelew lub karta, konto bank WBK, jak w Reptilice brak odpowiedzi na mail
nic nie kupowałem ale warto uważać

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / strony www porównujące barwę świetlówek T8 Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®