Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

brak klarowności

Autor milano777
Użytkownik
#1 - Posted: 28 Lis 2007 15:52 
Witam. Jak w temacie od jakiegoś czasu mam niezbyt klarowną wode wyczyściłem filtry i bez zmian (filtry czyszczone w odstępie dwóch tyg. i oczywiście w wodzie z akwa) Zbiornik 450l zalany w lutym a w nim 30 moliro 6 duboisi rybki w jak najlepszej kondycji są małe samice noszą czyli wszystko OK ale woda jakby troszke mlekowata.Temp 26 stopni filtry tetra 1200 i wew 1100 , podmiany co tydzień około 10-20% + witaminy + uzdatniacz.Od pownego czasu czyli około 1 m-ca zacząłem podawać hikari i dainichi i może tego drugiego podawałem za dużo ponieważ moje ryby na punkcie tego pokarmu to w akwa kocioł robią (podaje tyle pokarmu żeby ryby zjadły go w przeciągu 2-3 min.Jaka może być przyczyna nieklarownej wody? Poprosze o porade

Autor timus
Użytkownik
#2 - Posted: 28 Lis 2007 15:59 
(filtry czyszczone w odstępie dwóch tyg. i oczywiście w wodzie z akwa)

Oba filtry???? Wewnętrzny i zewnętrzny????

Ogranicz karmienie a Dainichi podaje się w ilościach o wiele mniejszych niż inne granulaty.

Popatrz jeszcze na szyby czy są czyste od wewnątrz. Może na nich się tworzyć taka mleczna warstwa.

Marcin.T <')))><

Autor milano777
Użytkownik
#3 - Posted: 28 Lis 2007 16:03 
i właśnie na szybach tworzy się mleczna warstwa , woda też była taka przed czyszczeniem filtrów

Autor milano777
Użytkownik
#4 - Posted: 28 Lis 2007 16:05 
acha pokarmy dainichi podawałem tak aby każda rybka skubnęła 2-3 sztuki (small) ale za to z 5 razy w tygodniu

Autor timus
Użytkownik
#5 - Posted: 28 Lis 2007 16:43 
Z tego co pamiętam to właśnie jedyny minus tej karmy ;)

Zmniejsz częstotliwość podawania dainichi.

Ale nie odpowiedziałeś co z tymi filtrami.

(filtry czyszczone w odstępie dwóch tyg. i oczywiście w wodzie z akwa)

Oba filtry???? Wewnętrzny i zewnętrzny????

Marcin.T <')))><

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / brak klarowności Top
Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®