Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Nowe filtry na rynku, filtracja

Autor barey
Użytkownik
#1 - Posted: 29 Lis 2007 15:52 
Witam Wszystkich,
Ponieważ musiałem się pozbyć na dłuższy czas mojego Fluvala 304, chciałbym się poradzić czy niezbędny mi jest dodatkowy filtr do obsłużenia 450 z 30 tropheusami. Obecnie została mi Tetra EX1200 i wew turbina z dużą gąbką.
Chciałbym zapytać Was czy ktoś może testował coś takiego jak Jebao 303 1200l/h 3komory na wkłady.
http://www.tropicalfish.istore.pl/sklep,1619,,,03, ,pl-pln,452849,0.html
Boję się że wpakuję się w jakiś kanał znowu więc wolę zapytać.
pozdrawiam Adam

Autor timus
Użytkownik
#2 - Posted: 29 Lis 2007 16:32 
Popatrz tu i nie kupuj jakiegoś ......a ;)

http://www.eheim.com.pl/index.php?cPath=21_26

Lepiej stary sprawdzony eheim clasik niż nic nie warte cudo na kiju.

Z resztą tu o tym nie dawno rozmawialiśmy.

http://www.forum.tropheus.com.pl/index.php?action= vthread&forum=5&topic=1994&page=0

Jeden filtr biologiczny i tym bardziej te wadliwe tetry to zły pomysł.

Marcin.T <')))><

Autor mario
Użytkownik
#3 - Posted: 29 Lis 2007 20:53 
Witam
Zgadzam się z Marcinem nie kupuj takich wynalazków
wygląda mi to na made in China i parametry też będą chińskie.
Są bardzo fajne filtry które można kupić u admina lub na allegro znanych firm lepiej skorzystaj z nich.
Pozdrawiam
mario

Autor fazi64
Użytkownik
#4 - Posted: 29 Lis 2007 22:20 - Edytowany przez: fazi64 
...fajne filtry które można kupić u admina...
Witam,
Jak to? Nie wierze.

...wygląda mi to na made in China...
Dobrze Ci wyglada - Chiny cala geba.

Pzdr.
Fazi64

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 29 Lis 2007 22:46 
Kolega mario coś pokićkał :-)
U nas nie ma żadnych filtrów w sprzedaży.
R

Autor barey
Użytkownik
#6 - Posted: 30 Lis 2007 14:18 
tak, też myślałem.
czy wystarczyłby przepływ 700l/h w tazie awarii tetry na podtrzymanie bilogii - myślę o jakimś eheimie classicu lub jbl ?

Autor mario
Użytkownik
#7 - Posted: 30 Lis 2007 18:48 
Witam
Sory ja pokićkałem miałem napisać że na stronie w menu
sklepy współpracujące :
sklep akwarystyczny Rybarium tam można dostać ciekawe filtry
Pozdrawiam
mario

Autor barey
Użytkownik
#8 - Posted: 28 Gru 2007 22:43 
zastanawiałem się dość długo i w końcu kupiłem eheima 2226 ma 950l/h musi wystarczyć w razie awarii tetry. Na wyższy model mnie nie stać było a ten kupiłem za niecałe 400PLN. nawiasem mówiąc nie wiele więcej od tetry.
To mój pierwszy kubeł tej marki. Dla tych którzy się wahają mogę powiedzieć że wykonany jest naprawdę solidnie, dobrej jakości tworzywa itp.
Mam tylko zastrzeżenie do ubogiego wyposażenia (deszczownicy) brak kolanek i tylko dotnij sobie człowieku sam z rurki ;-). Tak czy owak widać w nim niemiecką myśl techniczną i mam nadzieje że się sprawdzi bo NO3 na samej tetrze wzrosło mi do około 50.
Pozdrawiam Adam

Autor rambowskixx
Użytkownik
#9 - Posted: 29 Gru 2007 09:36 
zastanawiałem się dość długo i w końcu kupiłem eheima 2226 ma 950l/h musi wystarczyć w razie awarii tetry.

Dziwię się że wydałeś 400 pln pewnie tylko dlatego że chciałeś mieć eheima;-). Dołożył byś niecałą stówkę i miałbyś unimaxa 700. Zapewniam Cię że jest on o wiele wydajniejszy od tego eheima. Ja mam już 2 sztuki i pracuję nad tym aby wymienić filtrację w pozostałych zbiornikach również na unimaxy. Filterek sprawdza się wręcz rewelacyjnie w bardzo gęsto zarybionych zbiornikach.


Pozdrawiam
Łukasz

Autor tymek666
Użytkownik
#10 - Posted: 29 Gru 2007 09:42 
Łukasz, jak długo masz tego unimaxa 700? Żadnych awarii? Jak jest z głośnością? Widziałem, że ma dwie rury wlotowe i wylotowe. Czy to nie komplikuje nieco instalacji?
Pozdrawiam,
Kuba

Autor rambowskixx
Użytkownik
#11 - Posted: 29 Gru 2007 10:06 
Powiem tak jeżeli chodzi o głośność to przykładając ucho do obudowy w bardzo cichym pomieszczeniu jeśli ktoś ma dobry słuch to usłyszy że coś w nim pracuje;-). Pierwszego unimaxa kupiłem jakieś 7miesięcy temu dokładnie nie pamiętam. Do tej pory filtry działają bezawaryjnie. Co do instalacji to wygląda to tak samo jak przy jednej rurze tylko po prostu są dwie. Nie ma tam nic skomplikowanego a cała myśl techniczna jest wręcz rewelacyjnie rozwiązana jak za te pieniążki, które on kosztuje.

Łukasz

Autor Mariusz_B
Użytkownik
#12 - Posted: 30 Gru 2007 10:34 
w 100% potwierdzam opinię Łukasza. Mam 1 unimaxa 700 i będe w niedługim czasie kupował nr 2.

Autor barey
Użytkownik
#13 - Posted: 31 Gru 2007 09:24 
Łukaszu jak najbardziej myślałem o unimaksie, ale najprawdopodobniej by mi się nie zmieścił - jest większy chyba od tetry, poza tym bierze sporo prądu , jest droższy od eheim o jakieś 150pln, ale fakt jest wypasiony 2 rurki zasysania pojemność filtracyjna 5 koszy :) jest tego trochę .
Z tego co wiem ma 2silniki czyli 2czpienie i 2wirniki, jest się co eksploatować.
Nie mówię że jest zły bo go nigdy nie testowałem, a ja potrzebowałem filtr jako wspomaganie filtracji oraz zapas dla tetry na wszelki wypadek.
Kupiłem eheima i nie powiem żebym się z tego powodu nie cieszył bo filtr naprawdę dobrze wykonany - stworzony na lata. Mam nadzieję, że się nie zawiodę.
Pozdrawiam Adam

Autor Mariusz_B
Użytkownik
#14 - Posted: 1 Sty 2008 19:37 
Droższy od Eheima ?? D hahaha Oj chyba nie porównałeś filtrów obu firm w tej samej klasie ... :)

Autor rambowskixx
Użytkownik
#15 - Posted: 2 Sty 2008 11:22 
Z tego co wiem ma 2silniki czyli 2czpienie i 2wirniki, jest się co eksploatować.

No cóż jak wiadomo zepsuć się może wszystko ale jak będziemy podchodzić do wszystkiego pesymistycznie to zimą zamiast autem, do pracy będziemy chodzić na piechotę bo wtedy eksploatują się tylko nogi;-). Na chwilę obecną filterki pracują u mnie krótko ale z biegiem czasu będę starał się pisać czy są bezawaryjne i czy zmienia się ich "kultura" pracy przy dłuższej exploatacji.

Pozdrawiam
Łukasz

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Nowe filtry na rynku, filtracja Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®