Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Problem z ustabilizowaniem NH3i4 na poziomie 0.

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor fazi64
Użytkownik
#31 - Posted: 5 Gru 2007 11:16 
wrzucam im dawka leku Metro + BD

Witam,
A dlaczego? Czy znowu cos zlego sie z rybami dzieje?
Pzdr.
Fazi64

Autor admin
Admin
#32 - Posted: 5 Gru 2007 11:22 
Asiu

Miałaś zaczekac z lekami do południa i skonsultowac sie ze mna

Marta

Autor Aska24
Użytkownik
#33 - Posted: 5 Gru 2007 11:33 
Pani Marto - prosze zerknac na maial ;-)
ja pisalam nic nie zrobie bez uprzedniej konsultacji z pania

Autor admin
Admin
#34 - Posted: 5 Gru 2007 11:34 
Ok - opisz jak ryby sie zachowuja

Marta

Autor Aska24
Użytkownik
#35 - Posted: 5 Gru 2007 12:12 - Edytowany przez: Aska24 
fazi64

Niestety tak jak przypuszczalam, musze powtorzyc leczenie. Niestety 1 sze nie przynioslo calkowitego wyleczenia, widocznie ryby byly juz dosc powaznie chore.

Po ustaleniu z Marta podaje:
8 tabl Bactopuru Direct + 40 tabl Metro. = kapiel 72 godziny

Zaraz ide zrobic 25% podmiany wody, wyciagam tez filtr z zoolitem.

Temat troszke ulegnie zmianie, ale bede tu robic notatki z ego co widze i robie w akwarium.

Po podmianie napisze jak wygladaja parametry wody.
Oczywiście sa to parametry mierzone przed podmiana a nie po :-)

PH - 8
GH - 9
KH - 13
NO2 - 0
NO3 - 5
NH3i4 - 0 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Autor Aska24
Użytkownik
#36 - Posted: 5 Gru 2007 13:27 
Ok podalam leki - 5 grudnia godzina 13.30

Autor Aska24
Użytkownik
#37 - Posted: 5 Gru 2007 15:41 
Wiem ze za wczesnie na jakiekolwiek wnioski, ale ciesze sie ze narazie wszytskie ryby zyja. Nawet ta najbardziej oslabiona. Siedzi pod powierzchnia wody, jest cala szara ciemno, czasami wydaje sie wrecz czarna. Nie widze u niej rozdecia, wydaje sie chuda wrecz. Ale z moich obserwacji ryba nie je od ponad 3 tygodni, bo jak karmilam reszte to nie wyazywala zainteresowania jedzeniem.

U 2 ryb zauwazylam nitkowate odchody (ryby jadly wczoraj o 14 - 1 raz troszke Osi platkow ). Sa praktycznie niewidoczne, jak wlos. Zupełnie inaczejwygladaly odchody na poczatku choroby. Byly biale i grube. Te sa cieniusienkie.

Autor Aska24
Użytkownik
#38 - Posted: 6 Gru 2007 09:25 
Obserwacje z rana, chyba najwazniejsze:
ryby żja. Ta najbardziej podejrzana, ciemnoubarwiona przezyla, wiec nie ma tragedii narazie. Z tego co pamietam po 1 szym leczeniu, Marta mowila mi ze leki sie wchlaniaja 24 godziny, a nastepnie zaczynaja leczyc. Czyli dzisiaj jak wroce z pracy rybki juz powinny zaczac leczenie, bo minie niedlugo 24 godzinki.

Autor Aska24
Użytkownik
#39 - Posted: 6 Gru 2007 15:55 
Niestety stalo sie to czego sie najbardziej balam.
Po powrocie z pracy znalazlam martwa samice, ktora byla cala ciemna. Mialam mala nadzieje ze skoro przezyla noc to jakos sie wybroni, ale niestety.

Moje stado sie przezedzilo, zostalo 11 szt. 6 samic i 5 samcow :-(((

Autor py1szczak2
Użytkownik
#40 - Posted: 6 Gru 2007 18:10 
Przykra sprawa,trzymam kciuki za pomyślne zakończenie leczenia.
Piotr.

Autor py1szczak2
Użytkownik
#41 - Posted: 10 Gru 2007 11:10 
Aska24
Witam jak idzie leczenie i co z rybami ?

Autor Aska24
Użytkownik
#42 - Posted: 10 Gru 2007 12:13 
Witam.
Leczenie zakonczone w sobote. Dzisiaj wyciagam wegiel z wody. zostaly jeszcze 2 dni podmian po 10% wody.
Niestety a moze na szczescie stracilam tylko 1 rybe. Reszta mam nadzieje, ze juz sie na 100% wyleczyla, chociaz Marta mowi ze nie moge miec pewnosci bo nie oddalam ryby na badania.
Jeszcze 1 sztuka mnie niepokoi, dlatego ze przebywa caly czas schowana w okolicach filtra wewnetrznego, ale narazie nic nie mowie zeby nie zapeszyc. Zobaczymy, jeszcze dla pewnosci zrobie im glodowke do srody, moze czwartku, potem zaczne dlikatnie karmic.
Kiku caly czas inkubuje, moze cos z tego bedzie. Zobaczymy, jak samiec przejmie ikre to jest szansa. W koncu ma duzowiekszy pyszczek od samicy, a ona biedna plywa z tym balonem i widac ze nie za bardzo jej sie to podoba.

Mam nadzieje ze choroba w koncu opanowana.

Aska

Autor Aska24
Użytkownik
#43 - Posted: 12 Gru 2007 13:45 
Dzisiaj mija dokladnie 7 dni głodówki.

Ryby wczoraj mialy ostatnia podmiane 10%. Od dzisiaj zaczynam normalne podmiany czyli co 3 dni. Nie bede lała Nitrivecu, bo NO3 utrzymuje sie na poziomie 5, wiec zobaczymy.

Ryb postanowilam nie karmic do poniedzialku. Marta mowi ze nic im nie bedzie, a ja wole jeszcze troche pozekac, zebym znowu za wczesnie nie zaczeła

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Problem z ustabilizowaniem NH3i4 na poziomie 0. Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®