Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Wytrzymałość płyt styropianowych

Autor artkras12379
Użytkownik
#1 - Posted: 18 Gru 2007 22:26 
WITAM
Nurtowała mnie zawsze wytrzymałość płyt styropianowych na ściskanie. Napisałem e-maila do Termo Organika Sp. z o. o.

Oto co mi odpisali:

"W odpowiedzi na Pana pytanie, chciałbym rozwiać wszelkie wątpliwości jeżeli chodzi o wytrzymałość mechaniczną płyt styropianowych zastosowanych pod niżej wspomniane obciążenie (850KG/m2). To ponad dwukrotnie niższe obciążenie jakie przenosi "goła" płyta styropianowa bez warstwy wylewki.

10 cm warstwa zbrojonej wylewki, która jest na płytach styropianowych pozwala znacznie zwiększyć obciążenie użytkowe podłogi.

Podsumowując, można spać spokojnie ;-)"

Zatem jeśli ktoś ma podłogę na gruncie tzn: chudziak, izolacja, styropian FS 20, wylewka czy to z mixokreta czy normalna to baniaki na takiej podłodze, do wysokości powiedzmy 1 metra można śmiało stawiać - wytrzyma. przynajmniej tak napisali ;-)))
Może komuś się przyda.
pzdr
Artur

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Wytrzymałość płyt styropianowych Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®