Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Przeróbka pokrywy

Autor Aska24
Użytkownik
#1 - Posted: 13 Sty 2008 17:19 
Witam.
Mam male pytanko. Czy ktos z was wie gdzie w Łodzi lub okolicach, jest ktoś kto przerabia pokrywy. Chodzi o to żeby startowała z 1 swietlówki. Patrzylam w internecie, ale wiadomo, że ci co się ogłaszają czesto robia więcej szkód niż korzyści.

Pozdr. Aśka

Autor Vepsik
Użytkownik
#2 - Posted: 13 Sty 2008 17:28 - Edytowany przez: Vepsik 
A po co nam ktoś do przerabiania? Samemu można to zrobić łatwo, szybko i przyjemnie :) Na pewno jakiś znajomy po obejrzeniu instrukcji by Ci to sklecił.

Jeżeli chcesz, to mogę to wytłumaczyć :)

Autor Aska24
Użytkownik
#3 - Posted: 13 Sty 2008 21:03 
Vepsik
Gdybys był na tyle uprzejmy i znalazl czas chetnie poslucham instrukcji.Moj tata jest zlota raczka, ale nigdy tego nie robil i nie chce sie podjac. Zebym mu potem nie mowila ze pokrywe mi zepsuł.

Jesli chcesz moj mail jszczepa14@wp.pl

Autor Vepsik
Użytkownik
#4 - Posted: 13 Sty 2008 21:06 - Edytowany przez: Vepsik 
Nie ma problemu :) Znajdę chwilę, to podeślę z rysunkami. Mam rozumieć, że masz 2 świetlówki i chcesz, aby każda włączana była oddzielnie? Jeżeli możesz, podeślij mi fotki pokrywy na maila. Adres w profilu.

Autor Aska24
Użytkownik
#5 - Posted: 13 Sty 2008 21:14 
Chodzi o to,zeby pokrywa dzialala na 1 swietlówce. Mam mocno przezedzone stado i problem z agresja, wiec 1 swietlowka wystarczy. Poza tym dopiero zdalam sobie sprawe (dzieki Leszku) ze swietlowka kt zawinelam folia aluminiowa nie daje swiatla. Ale ciagnie prad.

Probowalam zapalic pokrywe z wykrecona 1 swietlowka, ale niestety nie chce startowac. Jutro zrobie fotki iwysle. Bardzo dziekuje za chec pomocy.

Pozdr. Aska

Autor Vepsik
Użytkownik
#6 - Posted: 13 Sty 2008 21:33 
Nie ma problemu. Zrobimy 2 schematy, tak żeby druga też działała w razie potrzeby ale jako niepotrzebna żeby nie była ruszana.

Autor kucharz256
Użytkownik
#7 - Posted: 14 Sty 2008 19:19 
Witam
Spróbuj wyjąć jaden starter

Autor Vepsik
Użytkownik
#8 - Posted: 14 Sty 2008 19:48 - Edytowany przez: Vepsik 
Nie wyjdzie. Obwód jest tak skonstruowany, że przy wyjęciu jednego startera rozłączamy całość.

Dla mnie ważne jest, abym dostał foty - wtedy będę znał konstrukcję pokrywy.

Autor Slawo
Użytkownik
#9 - Posted: 14 Sty 2008 21:09 
Witam.

Według mnie jeśli są dwie świetlówki to muszą być dwa stateczniki i dwa startery i każdy obwód działa niezależnie ( nie może być połączone szeregowo ) kucharz256 ma rację , wystarczy wyjąć odpowiedni starter.

powodzenia...

Autor Vepsik
Użytkownik
#10 - Posted: 14 Sty 2008 21:14 - Edytowany przez: Vepsik 
To znaczy, że kucharz musi mieć jakieś inne oświetlenie, ponieważ żadna z 3 posiadanych przeze mnie belek nie świeci bądź nie świeciła z wyjętym jednym statecznikiem. Aż sam przed chwilą to jeszcze raz sprawdziłem. A wiesz, dlaczego tak się dzieje? Ponieważ cały układ zbudowany jest tak:

statecznik -->świetlówka (+starter) --> świetlówka (+starter) --> statecznik i całość do ~230V. Jeżeli odłączymy jedną świetlówkę (wyjmujemy stareter), obwód zostaje przerwany i tyle sobie możemy poświecić, co wcale.

Autor tymek666
Użytkownik
#11 - Posted: 15 Sty 2008 12:44 
Mam pokrywę Wromaka i jak wyjmę jedną świetlówkę to druga działa nadal. Startera nie musiałem wyjmować.

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Przeróbka pokrywy Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®