Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Gdzie zamówić stalowy stelaż pod akwarium ?

Autor marti
Użytkownik
#1 - Posted: 23 Sty 2008 21:11 
Witam ,
planuję założenie kolejnego zbiornika o rozmiarach 170x60x60 i mam pytanie odnośnie stelaża ze stali pod akwarium :
gdzie można zamówić taki solidny stelaż ?
Oczywiście nie chodzi mi o konkretny adres, ale ogólnie , jakie zakłady czy fachwcy moga się podjąć zrobienia stalowego stelaża pod zbiornik ?
Oczywiście jeśli ktoś znałby w Lublinie lub okolicach taki adres byłbym niezmiernie wdzięczny.
Jeden taki już mam pod swoim zbiornikiem, ale kupiłem go w komplecie wraz z akwarium, więc nie musiałem się wcześniej o to martwić.
Teraz muszę zamówić zbiornik pod wymiar i również stelaż musi być o odpowiednich wymiarach.
Z góry dziękuję za rady i pozdrawiam, Marcin.

Autor Vepsik
Użytkownik
#2 - Posted: 23 Sty 2008 22:05 
Skład budowlany, kupujesz profile metalowe 4x4 lub 3x3 cm. Z tym idziesz do znajomego, który ma spawarkę/do mechanika samochodowego, czy innego miejsca, gdzie owe urządzenie się znajduje i oni Ci to pospawają szybko i sprawnie.

Autor marti
Użytkownik
#3 - Posted: 23 Sty 2008 22:42 
Dzięki Veps , faktycznie tak trzeba zrobić.

A jak sądzisz , ile wyniesie koszt materiałów (profili stalowych), na ile się naszykować ?

Autor tasma
Użytkownik
#4 - Posted: 23 Sty 2008 22:46 
okolo 300-400 zl w zaleznosci od wymiarow i grubosci scianek

Autor marti
Użytkownik
#5 - Posted: 23 Sty 2008 22:56 
Dzięki Przemek, coś koło tego podejrzewałem, stal nie jest tania.
Teraz muszę się uśmiechnąć do kolegi z zakłdem samochodowym, zeby mi to ładnie pospawał :)

Pozdrawiam, Marcin.

Autor Vepsik
Użytkownik
#6 - Posted: 24 Sty 2008 07:25 
Jak masz znajomego, to nie ma problemu :)

Autor Krzych
Użytkownik
#7 - Posted: 24 Sty 2008 12:00 
A jak sądzisz , ile wyniesie koszt materiałów (profili stalowych), na ile się naszykować ?

Za profile stalowe 40/40/3mm , pod zbiornik o długości 180cm zapłaciłem 240zł.Za kolejne 100 , w zakładzie ślusarskim pospawano konstrukcję , pomalowano podkładem i przywieziomo mi na miejsce(około 1-1,5km).Normalnie za usługę wyszłoby więcej , ale po znajomości ślusarz dał mi zniżkę.

Autor Krzych
Użytkownik
#8 - Posted: 24 Sty 2008 12:03 
A jak sądzisz , ile wyniesie koszt materiałów (profili stalowych), na ile się naszykować ?

Zapomniałbym o jeszcze jednym.Właściwie drugie tyle , co stal i spawanie , kosztowało wykończenie mebla.Płyty na blat , boki , pokrywę ,prowadnice do przesuwanych drzwi , itp.

Autor marti
Użytkownik
#9 - Posted: 24 Sty 2008 17:26 
Dziękuję Krzych.

Pozdrawiam.

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Gdzie zamówić stalowy stelaż pod akwarium ? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®