Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

głośny dyfuzor

Autor bemben
Użytkownik
#1 - Posted: 14 Lut 2008 14:27 
Cześć,

Zastanawiam się nad przyczyną różnicy w głośności pracy dwóch dyfuzorów. Jeden mam podłączony do Heima 2226 a drugi do 2228. Ciśnienie wody podawanej z filtrów jest zbliżone. Jeden pracuje bezszelestnie, drugi natomiast jest głośny. Jedyna różnica to fakt, że ten cichszy jest podłączony przez rurkę (taką jak przy deszczowni eheima), przez kolanko do dyfuzora a drugi dyfuzor jest zasilany bezpośrednio z węża.

Co myślicie?

Pozdrawiam

Krzysiek

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 14 Lut 2008 15:37 
Czy same dyfuzory są głośne, czy jest też różnica w głośności filtrów? Moze jeden z nich jest nieco zapowietrzony?

Marta

Autor rafi201
Użytkownik
#3 - Posted: 14 Lut 2008 16:16 
Rozumie, że dyfuzory sa identyczne.
Dyfuzor ktorego filtra jest glośniejszy?

Autor bemben
Użytkownik
#4 - Posted: 14 Lut 2008 16:26 
Filtry są ciche- po usunięciu z głośnego dyfuzora wężyka z powietrzem - cisza. Głośny dyfuzor pracuje z 2228, z którym jest połączony wężem - bez rurki i kolanka.
k

Autor rafi201
Użytkownik
#5 - Posted: 14 Lut 2008 16:29 
No to różnica moze wynika z wiekszego cisnienia (silniejszej pompy filtra)?

Autor bemben
Użytkownik
#6 - Posted: 14 Lut 2008 17:42 
ok, ale w 2228 (2226 idzie na maxa) zmniejszyłem o połowę ciśnienie i dźwięk jest znacznie głośniejszy. Ja myślałem bardziej o tym czy sposób w jaki woda wchodzi na dyfuzor nie ma znaczenia, wąż czy rurka, która zmniejsza ciśnienie i uspakaja podawanie wody. Czy ktoś ma 2228 z dyfuzorem który chodzi cichutko?
k

Autor bemben
Użytkownik
#7 - Posted: 21 Lut 2008 21:00 
Już jest cichy. Wodę z 2228 puściłem przez rurkę z kolankiem na dyfuzor. To duża frajda kiedy naprawdę nic nie słychać a woda się napowietrza.

pozdrawiam
Krzysiek

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / głośny dyfuzor Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®