Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Profilux II Plus prośba

Autor twkw
Użytkownik
#1 - Posted: 16 Lut 2008 08:08 
Witam.
Nabyłem to urządzonki i mam mały zgryz
Jeśli ktoś z Was ma lub zna kogoś kto wykorzystuje w tym komp. możliwośc ściemniania/rozjaśniania światła to proszę o pomoc.
Do kompa otrzymałem dedykowany statecznik 2x54W firmy osram, ale nie wiem jak go podpiąć. Wydawałoby się iż prosta sprawa, ale z kabla sterującego podłączanego do gniazda L1 L2 wychodzi 6 żył i nie wiem jak je podłączyć do statecznika aby funkcja ściem/rozjaś. działała.
Jeśli ktoś byłby w stanie mi pomóc to proszę o łopatologiczne wyjaśnienie jak to podłączyć /najlepiej kolorami /, ewentualnie nr telefon abym mógł oddzwonić.

Z góry wielkie dzięki.

Autor twkw
Użytkownik
#2 - Posted: 27 Lut 2008 23:32 
No uporałem się.
Profilux komputerek bardzo fajny i jestem z niego zadowolony
Oświetlenie
-Ściemnianie działa rewelacyjnie /mam świetlówki 2 x AM OW/
Świecą się w przedziale 100%-2% mocy, jest to wspaniały efekt nie stesujący ryb.
Jeśli mamy czas możemy określić przy jakim natęrzeniu światła nasi podopieczni zachowują się najlepiej.
Do pełnego efektu wschodów i zachodów słońca potrzebna jest belka producenta Profiluxa ale tej nie mam i jak na razie nici z czerwonej poświaty podczas wschodów i zachodów, ale i bez tej belki wygląda to świetnie
- Burze, sztormy, zachmurzenia , fazy księzyca bajery które działaja ale potrzebna jest w/w belka /no do zachmurzeń nie/
Fazy księżyca i zachmurzenia to efekty które można zastosować, po prostu nie denerwują podczas obserwacji zbiornika.

Sterowanie pompami
-nie mam pojęcia jak działa ale sądząc po opisie jest to fajna sprawa ale w morskich

Pomiar ph
-Po kalibracji na odczynnikach AM działa bez zarzutu i jest zgodne ze wskazaniami testów JBL /nie wiem jeszcze co jaki czas trzeba kalibrować/
-Możemy regulować gdy mamy zestaw do CO2

Pomiar temp.
- Temp jak na wykalibrowanych laboratoryjnych termometrach
-Histerezę ustawiamy sami
-Mamy możliwość ustawienia temp nocnej i dziennej
-Mamy możliwośc podłączenia grzałki i chłodziarki lub wiatraków

To tyle w skrócie
Koszty nie będę o nich pisał na forum ale można sprawdzić w sklepach internetowych Aquazoo to sklep w którym kupiłem ale są też inne
Co należy kupić
1Profilux II Plus /ma w standardzie ph, temp, listwę sterującą/
2Statecznik ściemniany najlepiej kupować dedykowany do Profiluxa /obecnie produkuje go OSRAM/
3Przerobienie belki lub zakup nowej
Uwaga jeśli chcemy w jednej belce kierować 2 świetlówkami odrębnie należy dokupić odpowiednią kostkę sterującą a jeśli chcemy kierować nimi jednocześnie wystarczy statecznik i kabel z kompa do statecznika.
Spotkałem się z opinią iż w/w kostka jest zawsze potrzebna aby całkowice rozłączyć układ / co umożliwia całkowite wyłączenia świetlówek/ale to nie jest prawda świetlówki rozłącza listwa.

Instrukcja jest w języku niemieckim i angielskim może być uciążliwa szczególnie w kwestiach technicznych
Niestety instrukcja w jezyku polskim jest dopiero w przygotowaniu dlatego dla laików polecam zakup w sklepie gdzie sprzedawca ma doświadczenie z obsługą tego sprzętu.
Ja takie wsparcie techniczne miałem

Oprogramowanie
O tym napiszę jak będę miał czas się nim zająć ale na forach morskich jest juz kilka postów na ten temat

Profilux ma wiele możliwości i jest wart polecenia jeśli ktoś chce wydać kasę na osprzęt a nie na nowe ryby /instrukcja jest dostępna również na stronie producenta/
Ja nigdy nie miałem ambicji posiadania ryb z odłowu /no może nie o ambicję chodzi a doświadczenie/
Obecnie cieszę się stadami F1 Tropheus maswa i T. Kasanga i to dla nich i oczywiście dla siebie zainwestowałem w ten sprzęt i jeśli ktoś będzia chciał wydać kasę to polecam

PS
Obecnie po korespondencji z Panią Preis dałem się wciągnąć i będę testował preparaty tej firmy takie jak
Organ Planer See
Formel Korall
Baktoplan Fresh
Fish V Power
Preis Coly mam nadzięję iż nie bedę zmuszony/choć polecany jest również przy wprowadzaniu nowych ryb do zbiornika/

pozdrawiam

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Profilux II Plus prośba Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®