Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

podstawa akwa wygląda jakby była wygięta czy to normalne ?

Autor barey
Użytkownik
#1 - Posted: 14 Mar 2008 09:51 
Witam, ostatnio zaobserwowałem, że moje akwa, jakby osiada. Już tłumaczę.
jest to 450tka o podstawie 150x50 postawiona na piance i na szafce firmy zdaje się aqua styl.
Obie części boczne odcinki przy końcach akwa tak mocno osiadły, że stykają się z blatem - pianka jakby się spłaszczyła -na środku akwa pianka jest ok. Zakładam że podłoga jest krzywa - szafka stoi na panelach pod którymi też jest podobna pianka.
Mam dwa pytania :
1. Czy to jest normalne czy u Was też tak pianka się spłaszcza ?
2. Czy szkło nie pęknie jeżeli jest takie wygięcie ?
Dzięki za jakiekolwiek porady bo ostatnio mi to sen z powiek spędza.
Pozdrawiam Adam

Autor bernard
Użytkownik
#2 - Posted: 14 Mar 2008 10:28 
Mam wrażenie, że to raczej blat się wygiął i nieco zapadł w środkowej części. Kiedyś tak właśnie było w moim akwa (150 cm długości), które w środkowej części było mocno dociążone kamieniami, a odstęp pomiędzy wewnętrznymi, pionowymi ściankami był zbyt duży. Tyle tylko, że u mnie taki efekt jak opisujesz był widoczny dopiero wtedy, gdy zmieniłem układ kamieni w zbiorniku, szkło (podstawa) wróciło do pierwotnej linii, a blat szafki już nie. Wówczas pianka pod akwarium była znacznie bardziej spłaszczona przy jego końcach.
Czy nie przestawiałeś ostatnio konstrukcji skalnych wewnątrz zbiornika?

Pozdrawiam
Bernard

Autor salmo70
Użytkownik
#3 - Posted: 14 Mar 2008 10:52 
Witam.Myślę,że nie ma powodu do obaw.Szkło jest do pewnego stopnia "elastyczne".Pianki stosuje się m.innymi właśnie po to by zrównoważyć ewentualne nierówności.Moje dwa akwaria 160x45(podstawa)stoją na szafce,której blaty przy sprawdzaniu poziomicą wykazywały nierówności nawet do ok 4mm.Również stoją na piance nazwijmy to panelowej(prasowany styropian).Myślę że dużo groźniejsze jest postawienie zbiornika bezpośrednio na twardym,nawet najbardziej równym podłożu.Byle ziarenko piasku i nieszczęście gotowe.Zaznaczam,że to co napisałem,to moje subiektywne zdanie.Zakładam też,że Twoja szafka jest przystosowana do utrzymania ciężaru akwarium(Sugeruje to nazwa firmy).Pozdrawiam.Robert.

Autor tasma
Użytkownik
#4 - Posted: 14 Mar 2008 11:20 
barey

Jesli szyby boczne masz ustawione na dnie (a wiekszosc zbiornikow tak ma) to dno nie moglo sie wygiac. Gdyby bylo wklejane to pewnie tez, bo trzymal by klej.
Wez jakas poziomice i sprawdz dokladnie co Ci sie "wyglo". Raczej bedzie to szafka.

Autor barey
Użytkownik
#5 - Posted: 14 Mar 2008 12:38 
tasma spróbuje tak sprawdzić tyle że blat jest idealnie docięty.
bernard kamieni od kilku miesięcy nie ruszałem właściwie zbiornik jest młody.
salmo70 czy jest przystosowana ? - ponoć tak ale np. wszystkie drzwiczki stoją krzywo (widać po szczelinach) co sugeruje że konstrukcja poczuła ciężar.
zorbie dziś wieczorem fotki to będzie chyba najbardziej obrazowe.
Wolałbym mieć pewność czy sprawę odpuścić.
pozdr. Adam

Autor barey
Użytkownik
#6 - Posted: 25 Mar 2008 12:49 
Wygląda na to, że to szafka się wygięła około 0,5cm przy końcach szczególnie przy jednym.
Szafka jest tak wykonana, że są dwie płyty nałożone na siebie przy czym ta pierwsza jest o 2cm krótsza.
Zastanawiam się czy te wyginanie skończy się na tym ?
Jedno powiem tym, którzy się zastanawiają bo miałem w planach stelaż - WARTO - choćby dla tego że więcej miejsca do zagospodarowania np. na sumpa.

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / podstawa akwa wygląda jakby była wygięta czy to normalne ? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®