Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Świetlówki do akwarium

Autor aki
Użytkownik
#1 - Posted: 14 Maj 2008 12:09 
Witam posiadam zbiornik 250 litrow, a w nim 2 szt standordowych świtlowek polamp 30 W szt. Chciałbym je zmienić na świetlówki bardziej wybarwiające ryby i dające światło podobne do Tanganiki. Wiadomo nigdy nie uzyska się takich samych warunkow oświetlenia co w prawdziwym środowisku.
Zastanawiam sie nad zakupiem świetlówki Sera Brilliant Daylight w połączeniu z Sera plant color czy to dobry wybór. Długość świtlowki do mojego zbiornika to 90 cm występują w mocy 30 W, czy po załorzeniu takich świetlówek ryby nie będą zbytnio zestresowane i nie wpłynie padające światło na moje trofcie negatywnie ?
Za pomoc wielkie dzieki.

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 14 Maj 2008 14:11 
Długość świtlowki do mojego zbiornika to 90 cm występują w mocy 30 W,


Piszesz, ze masz obecnie moc 2 x30W. Mówimy Ci, że to zbyt duża moc przy takiej ilości ryb. A Ty pytasz nas znowu, czy zmienić je na taka samą moc?

Jaki w tym ma byc sens? Zakup droższych swietlówek? Zakup wybarwiających? Tego nie rozumiem

Marta

Autor rambowskixx
Użytkownik
#3 - Posted: 14 Maj 2008 17:54 
Chyba po prostu nie czytałeś dokładnie odpowiedzi jakich Ci udzielono w poprzednim poście Twojego autorstwa. Bynajmniej tak mi się wydaje po tym co napisałeś. Skoro masz możliwość założenia świetlówki o długości 90 cm i mocy 30 W to jestem przekonany, że taka jedna świetlówka będzie aż nad to i ryby nie powinny się przy niej stresować. Zamiast wydawać pieniądze na specjalistyczne żarówki, w pierwszej kolejności zajmij się obsadą a dokładnie jej powiększeniem bo na chwilę obecną obawiam się że jest to główny czynnik odpowiedzialny za stres w Twoim zbiorniku.

Łukasz

Autor aki
Użytkownik
#4 - Posted: 14 Maj 2008 18:59 
źle zrozumieliście mnie stado owszem powiększę. Ale chciałbym tez kupić świetlówki nowe szukałem takich 18W ale były tylko o długości 45 cm. Nie znalazłem świetlówki o mocy 18W i długości 90 cm tak żeby pasowała do mojej pokrywy.

Autor rambowskixx
Użytkownik
#5 - Posted: 14 Maj 2008 19:10 
Być może faktycznie źle zrozumiałem bo odczytałem , że chcesz połączyć dwa rodzaje świetlówek jednocześnie a skoro masz możliwość założenia do pokrywy jedynie 30W-atowe świetlówki to w sumie będzie 60W. W tej sytuacji jaką masz najlepszym rozwiązaniem będzie zostawienie tylko jednej świetlówki.


Łukasz

Autor aki
Użytkownik
#6 - Posted: 14 Maj 2008 19:33 
Decyzja już zapadła o powiększeniu stada, nastąpi to ok. połowy lipca :) Tylko się zastanawiam jak było by najkorzystniej dołożyć rybek do 3 samców i 7 samic. Chodzi mi o obsadę tych nowych, podobno sprzedaje się 1 samiec i 2 samice. Ale czy wystarczą 3 rybki ?

Autor rambowskixx
Użytkownik
#7 - Posted: 14 Maj 2008 20:20 
Ale czy wystarczą 3 rybki ?

Na pewno byłby problem z dopuszczeniem tylko 3 sztuk. Minimalny zakup jaki bym Ci proponował to 6 osobników.

Łukasz

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Świetlówki do akwarium Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®