Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

odnosnie tematu ,,sen czy jawa...."

Autor Piotr
Użytkownik
#1 - Posted: 15 Sty 2006 00:14 - Edytowany przez: Piotr 
Jacek K odpowiem Ci tak , jak poprzeglądasz obecne np. sklepy internetowe to sam dojdziesz do wniosku że to nie jest sen czy jawa tylko wyciągnięcie z twojej kieszeni kasy . Ten człowiek zapomniał / jak i pare firm handlujących sprzetem czy żywym towarem w tym kraju / otym ze mamy wolny rynek i nie jest sam na rynku po wejściu do uni ceny znacznie mocno spadły a i wybór znacznie się zwiększył tak sprzętu jak i zywego towaru , te ceny które podałeś za poszczególne urządzenia są mocno wyśrubowane taki sprzęt mozna spowodzeniem i bez jakiej kolwiek łaski zakupić w cenach około 200% taniej , nie tylko w naszym kraju.iI I prosze bez obrazy

Autor Piotr
Użytkownik
#2 - Posted: 15 Sty 2006 00:17 - Edytowany przez: Piotr 
Zapomniałem dodać, jestem jak najbardziej za rozwojem technicznym w naszych zbiornikach.

Autor danlack
Użytkownik
#3 - Posted: 15 Sty 2006 10:51 
Piotr, nie moze być 200% taniej (bo to wychodziloby ze doplacaja wartosc podana przez Jacka), ale ogolnie zgadzam sie ze polski rynek nie zauwazyl wejscia do UE.

Ostatnio kupowalem cos z niemieckiego sklepu internetowego. Przesylka dotarla w ciagu 5-7 dni, co prawda kosztowalo to kilkadziesiat zl, ale kupilem sporo rzeczy niedostepnych na naszym rynku. W Polsce nie za czesto zdarza sie szybka dostawa 7-14 dni to standard, a i na bierzaco dostawalem emaile z statusem zamowienia a pozniej link do sledzenia gdzie aktualnie jest paczka. Mysle ze nasze polskie sklepy moze nie zawsze sa kiepskie w cenach i dostepnosci towaru, ale to glownie wina hurtowni akwarystycznych ktore swieca pustkami, a ceny to czesto wymusza producent, np. Aquamedic rozwiazuje umowe handlowa z firma ktora sprzedaje ponizej ich katalogowych cen - i gdzie tu wolny rynek ?

Moze nasz rynek jest za maly i za biedny, wiec stad wynikaja wszystkie klopoty ?

Autor Piotr
Użytkownik
#4 - Posted: 15 Sty 2006 20:29 - Edytowany przez: Piotr 
może zle to ujołem z tym 200% taniej ale miałem namyśli marze i troszke mnie poniosło -przepraszam , ale
--- cytat,,..zbironik z szyb odlewanych /820l/ szafka , obudowa /35.000 / " moim zdaniem lekkie przegięcie , no chyba ze jest wykonany ze ,,złota" , niechce tu podawać linków do stron by kogoś nie reklamować. jedziemy dalej
---- cytat ,, oswietlenie z plenym sterowaniem mikroprocesorowym wraz z fazami ksiezyca i ingerencja w skaldowe oswietlenia /12.000/ mozna spokojnie taniej , jakie masz namyśli oświetlenie ,
sadze ze hqi + jakieś świetlówki koszt zalezny od marki sprzętu ale czy warto pakować się w taki wydatek mozna spokojnie wykonać samemu takie lampy i wykozystać tanie i niezawodne programatory czasowe dostępne w kazdym sklepie elek.
-- cytat ,,-filtracja w pleni zautomatyzowana podlaczona do jednostki sterujacej, wraz z pompami,przyjelismy filtr piaskowy/11.000/..filtr" moim zdaniem mozna ale uwazam ją za zbyteczną
----cytat filtr ,,kranowy,, seris Pr800 wraz z elktrozaworami pompami i zbiornikiem uzupelniajacym/automatyczna podmiana wody//9.000/... heheh dobre 9000 klocków , poszukajcie i poczytajcie w internecie a zobaczycie ile jeszcze kasy wam zostanie .
---- cytat ,,reaktory dla mikroelemtow wraz z automatycznymi pompami dozujacymi /6.000/.. reaktor to po co do tanganiki bo nierozumie? , a automat taki mozna kupić za około 1600zł jak ktoś się uprze ale poco .
zdaje sobie sprawe że taki markowy sprzęt i to majwyszej światowej klasy bardzo duzo kosztuje, ale pytam się poco do tanganiki pchać się w takie koszty. taki sprzęt mozna spokojnie wykombinować samemu / mam namysli zakup czy wykonanie co niektórych urządzeń/ i zaoszczędzenie sporej gotówki.

Autor danlack
Użytkownik
#5 - Posted: 15 Sty 2006 21:43 
Ja troche inaczej zrozumialem intencje autora postu, a mianowicie chcial pokazac jak duzo mozna (ale nie ze trzeba) wydac na nasze ulubione hobby.

Zegarki za 100 pln dobrze pokazuja czas, a za 60.000 pln troche lepiej. Zeby nie spozniac sie i znac godzine wystarczy ten za 100. Podbnie z naszymi zbiornikami.

Ja to nawet nie wiem gdzie tak drogie cuda znalezc, a chetnie dowiedzialbym sie zeby chociaz poczytac o tym.

Autor Piotr
Użytkownik
#6 - Posted: 15 Sty 2006 22:49 - Edytowany przez: Piotr 

Ja troche inaczej zrozumialem intencje autora postu, a mianowicie chcial pokazac jak duzo mozna (ale nie ze trzeba) wydac na nasze ulubione hobby
To całkowicie zmienia postać rzeczy, oj można ,można i to bardzo dużo , zapewne są osoby które nie oszczędzają a przedewszystkim mogą sobie pozwolić na takie wydatki , mnie niestety na takie luksusy niestać .

Autor grzesiekwo
Użytkownik
#7 - Posted: 15 Sty 2006 23:13 - Edytowany przez: grzesiekwo 
cytat JacekK,,PS
Jesli tego posta czyta kolega Darka K. z Strzelc Op. ..bo wiem ze tu zaglada to prosze przytocz kilka przykladow cenowych jakis zbiornikow ktore Darek zrobil dla roznych instytucji ....
Pozdrawiam" .
Potwierdze Jacku twoje wyliczenia , niestety mieszczą się widełkach cenowych przedstawionych przez Ciebie i raczej dotyczą zbiornika morskiego . Ale dodam od siebie morskie akwarium a dokładnie--- rafowe pociąga za sobą największe koszty takie jak odpowiedni zbiornik / znacznie drosze wykonanie/ , odpowiedni osprzęt , zakup zwierzą jak i same utrzymanie zbiornika na odpowiednim poziomie /i te koszty niestety rosną proporcjonalnie wraz z litrarzem zbiornika , czyli jednym zdaniem duży baniak to duzy wydatek ii tego nieda się niestety uniknać w tej lidze . Owszem morscy akwaryści mają dośc duze zdolności do wykonywania sprzętu samemu by ucieć z kosztami , ale przed utrzymaniem dosć wymagających zwierząt niestety z kosztami się nie ucieknie . JA obecnie planuje tanganike i jak tu gdzieś kiedyś pisałem jestem na etapie zmiany ligi i tak dosć duzo rozwiazań technicznych morskich wykożystam w nowym zbiorniku by tropheusą zapewnić jak najleprze warunki , złaszcza stawiam na odpowiednią filtracje i automatyczną podmiane wody co do reszy wyjdzie zapewne w praniu , jednego jestem pewien ,koszty będą stanowczo mniejsze w poruwnaniu z morskim . pz. grzesiek www.akwarystyka.fr.pl

Autor zydekk
Użytkownik
#8 - Posted: 16 Sty 2006 20:56 
polski rynek zauwazyl tylko te zmiany które chcial zauwazyc i tylko te na których mozna cos zarobic

Autor JacekK
Użytkownik
#9 - Posted: 17 Sty 2006 10:37 - Edytowany przez: JacekK 
Aby zakonzcyc ten watek chyba musimy jeszcze napisac cos ......jeden jezdzi swym autem do serwisu autotyzowanego , inny szuka oszczednosci po stodolach....i nastepna sprawa lepiej mowmy ze nas na cos nie stac a nie ze cos jest drogie ...... Nikt z nas nie ma wplywu na to jakie mamy portfele ..ale skoro mamy je puste to nie oceniajmy produktow ktorych nie znamy bo nas na nie poprostu nie stac.
Serdecznie pozdrawiam

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 17 Sty 2006 12:32 
Witam forumowiczów,
I tutaj JacekK napisał zdanie, nad którym wszyscy - powtarzam, wszyscy akwaryści powinni sie zadumać...
"lepiej mowmy ze nas na cos nie stac a nie ze cos jest drogie ...... "
Ciągłe utyskiwania i narzekania jaka ta akwarystyka jest droga są moim zdanie żenujące.
Na zupełnie innej stronie www ktoś napisał (nie dosłownie), że okropnie sie pasjonuje Tanganiką ale go na nią nie stać i ceny powinny być niskie, żeby....... było go stać. :-))))
Czy to oznacza, że powinniśmy wszyscy jeździć Porshe? :-)
Robert

Autor Saint
Użytkownik
#11 - Posted: 17 Sty 2006 12:55 
Robercie bardzo chetnie pojezdzilbym Porshe jednak jak pomysle o tych bezsennych nocach w oknie patrzac czy moje auto jeszcze stoi ...
coz pozostane przy tym autku ktore mam :-)))
Mirek

Autor danlack
Użytkownik
#12 - Posted: 17 Sty 2006 18:05 
1. Nie mam pojecia jaka kondycje ma polski rynek akwarystyczny, ale mysle ze raczej mizerna, wiekszosc klientow to max. zbiorniczek 20-50 l i rybki po 5 pln. Ci ktorzy bawia sie w Tanganike to juz conajmniej "gorna strefa klasy sredniej" a dalej to sa juz tylko morscy :-). Tak wiec powinnismy byc z siebie dumni.

2. Czasami to nawet lepiej ze tak jest, bo ciezko byloby dowiedziec sie cos od Roberta i Marty jakby klienci walili drzwiami i oknami a to Porsche to wiecie gdzie by stalo :-)))) czego serdecznie zycze.

3. Efektem tego sa mizernie zaopatrzone sklepy - sami wiecie (poza nielicznymi wyjatkami) - jak pisalem nawet nie wiadomo gdzie szukac produktow wymienionych przez JackaK. Zreszta jak tylko potrzeba cos niestandartowego to klapa, czesto nie do zdobycia w kraju (zwlaszcza przez hurtownie Badis)

4. Czesto irytuja nas marze, zwlaszcza jak producent zaczyna je pokazywac - np. Aqua-art zbiornik ze szkla krystalicznego - u producenta 589pln - u dealera po rabacie 3% - 1141.44 pln, czyli marza to jakies 50%.
Moze i taka powinna byc przy popycie jaki jest. Sam wkurzam sie bo mam cennik hurtowy aquamedica i jak cos kupuje u nich za 1000pln to zastanawiam sie czy rola posrednika, ktoremu czasami z gory place warta jest 200pln, a jak dojdzie do naprawy to trwa to 4-5 tygodni. Cos jest w branzy nie tak.

A swoja droga jezeli to rzeczywiscie taki intratny rynek? to za chwile przyjda do nas firmy z UE i one ustala jakos i ceny na rynku.

Jakos na razie ich nie widac !

Autor zydekk
Użytkownik
#13 - Posted: 18 Sty 2006 16:05 
ja na moją tange zbieralem pieniądze przez okolo 4-5 miesięcy i ja mam takie zdanie ze jak sie czegos chce to sie to osiągnie bo to jest normalne ze nie mozna miec wszystkiego ja nie kupowalem nic tylko na akwarium skladalem i mi sie to udalo

Autor kasanga
Użytkownik
#14 - Posted: 29 Sty 2006 12:37 
Na tych innych stronach www ten ktos pisal takze o priorytetach
o pasji ktora ma swoje miejsce ikolejnosc ale sama w sobie nie staje sie jakims bozkiem ale miejscem odpoczynku i samorealizacji i nauki dla calej rodziny
Zawarta byla prawda ze pasja moze a nawet powinna zarabiac na siebie co nnie jest jej zaprzeczeniem ale jej potwierdzeniem

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / odnosnie tematu ,,sen czy jawa...." Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®