Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

072 L Moja mała tanga...

Autor Nazer
Użytkownik
#1 - Posted: 3 Sier 2008 19:16 
Witam chciałem wam przedstawić moje akwarium... Po wieloletniej przerwie wróciłem do akwarystyki...

Zbiornik : 65x33x34 (dł-szer-wys.) 72L.
Oświetlenie: Pokrywa zrobiona samemu z paneli podłogowych do tego przykręcona 20W świetlówka terrarystyczna Repti-Glo emitująca promienie UVA i UVB...
Filtracja : AquaEl FAN Mini 260l/h
Ogrzewanie: Grzałka 50W z termoregulatorem
Temperatura wody: 29*C (taka wysoka przez upały)
podmiana wody : raz na tydzień ok 15-20 litrów
Parametry wody : ??? ( obecnie brak kasy na testery )
Czas oświetlenia: ok 12h
Wystrój:
Podłoże: drobny piasek kwarcowy 10kg ( trochę mało dokupiłbym z jeszcze 6 kg )
Kamienie: otoczaki, które zabrałem dziadkowi z jego oczka wodnego Smile
Muszle: muszle winniczków 20 szt.
rośliny: valisneria spiralis x 4
anubias ????? x 2
Ryby:
(Neolamprologus multifasciatus x 6
Ancistrus multispinis x 2 (zakupione ze względu na glony)

pokarm: mrożone larwy komara
Fotki:
[IMG=http://img294.imageshack.us/img294/936/multik ioy8.th.jpg]

[IMG=http://img170.imageshack.us/img170/1206/multi k2en4.th.jpg]

Autor rambowskixx
Użytkownik
#2 - Posted: 3 Sier 2008 22:13 - Edytowany przez: rambowskixx 
Widzę, że nikt Ci nie odpisał więc ja napiszę kilka słów.

Parametry wody : ??? ( obecnie brak kasy na testery )
Bez tego niestety ani rusz. Jeśli nie wiesz jakie masz parametry to skąd wiesz że woda, której używasz nadaje się do Tanganiki?. Poza tym nawet jeśli ma odpowiednie parametry takie jak ph czy twardośći to nie wiesz jak wygląda sprawa No2 i No3 co jest niezmiernie ważne tym bardziej w małych zbiornikach. Rozumiem, że to akwarium dojrzewało jakiś czas przed wpuszczeniem docelowych mieszkańców tak prowizorycznie zapytałem;-).

Temperatura wody: 29*C (taka wysoka przez upały)
Proponuję na czas upałów ograniczyć oświetlanie zbiorniczka.

pokarm: mrożone larwy komara
Tylko taki pokarm podajesz? Jeśli tak to zastanów się czy sam jadł byś tylko schabowe każdego dnia;-). Dobra kondycja ryb oraz brak chorób to przede wszystkim dobrze dobrana i urozmaicona "dieta".

Pozdrawiam
Łukasz

Autor Beliar
Użytkownik
#3 - Posted: 3 Sier 2008 22:41 
pokarm: mrożone larwy komara
Proponuja urozmaicic diete zeby uniknac powaznych problemów hodowlanych
Parametry wody : ??? ( obecnie brak kasy na testery )
To jest "troche" niee profesjonale(mówiac delikatnie)
No i ta temperatura
Łukasz ma racje wylacz oswietlenie powinno troche pomóc
Pozdrawiam
Jarek

Autor Nazer
Użytkownik
#4 - Posted: 6 Sier 2008 20:52 
Może trochę wyjaśnienia, akwarium dojrzewało 3 tyg. zanim wpuściłem ryby, woda była testowana przed wpuszczeniem ryb, z tymże w dniu wrzucania fotki woda w akwarium nie była badana ze względu na to iż brakło mi pasków testujących( ostatnie badanie było 2 tyg przed umieszczeniem fotki), korzystałem z JBL EasyTest 5 in 1, ale paseczki mi się skończyły, w dniu wpuszczenia ryb wszystkie parametry wody były oka przez kolejne też... porobiłem testy z wodą kranową i akwa, i doszedłem do tego iż woda z kranu zmieszana z akwa w proporcji 3/1 daje ten sam skład co przed wpuszczeniem ryb, dlatego przy co tygodniowej podmianie mieszam wodę z akwa z kranową i taka wymieszaną wlewam do zbiornika... profilaktycznie stosuje również AQUALKAL firmy Tropical... i przy badaniu parametry wody są optymalne. Co zaś tyczy się temperatury to temperatura była ok tzn utrzymuje się w granicy 26*C wadliwy był termometr, przy próbie obniżenia rzekomo za wysokiej temperatury okazało się że obniżyłem za bardzo, zajęło mi trochę czasu dojście co jest grane czy termoregulator w grzałce czy termometr walą pręta... okazało się że termometr...
Mam nadzieje, że skoro wyjaśniłem sprawę nie będziesz patrzył Łukasz na mnie jak na barbarzyńcę... Co zaś tyczy się pokarmu, oczywiście, że larwy komara to nie ich jedyny pokarm, ale że tak powiem główny, dla urozmaicenia dostają pokarmy płatkowane...

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / 072 L Moja mała tanga... Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®