Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Akwarium 70l

Autor zabir
Użytkownik
#1 - Posted: 5 Sier 2008 17:44 
Witam!!!

W planach mam zalozenie akwarium, tzn akwarium maja moi rodzice i chca miec rybki, wiec poprosili mnie o pomoc.

Ja u siebie w domu mam juz malawi, a u nich chcialbym zalozyc mala tanganike. Na poczatku ja bede sie nim zajmowal, tak aby im pokazac na czym to wszystko polega, wiec mysle ze rybki beda szczesliwe.

Rodzice dali mi pewne wytyczne, mianowicie nie musza byc piekne, ale by byly interesujace. Wiem ze do takiego akwarium mozna wpuscic muszlowce, tylko mam dylemat jakie maja najbardziej interesujace zachowania?

Akwarium 65x30x35h

Pozdrawiam Krzysiek

Autor salmo70
Użytkownik
#2 - Posted: 5 Sier 2008 18:16 
Witam.Nie hoduję muszlowców,mam jednak swoje typy,ponieważ śnią mi się one po nocach i niedługo zagoszczą w moich akwariach.Jak dla mnie godne zainteresowania są np.simillisy.Z tego co wyczytałem,tworzą kolonie rodzinne,nie jestem tylko przekonany,czy masz wystarczający litraż.Ja w podobnym do Twojego zbiorniku planuję trzymać parę brewisów.Pozdrawiam.Robert.

Autor zabir
Użytkownik
#3 - Posted: 5 Sier 2008 18:29 
tez zastanawiam sie nad brevisami, no i jeszcze multiki

Autor salmo70
Użytkownik
#4 - Posted: 5 Sier 2008 20:16 
Multiki,tak jak similisy tworzą grupy rodzinne.Myślę,że dla Twoich rodziców łatwiej będzie zajmować się brewisami.Polecam Ci też artykuł o muszlowcach obligatoryjnych z 3-go numeru TM.

Autor zabir
Użytkownik
#5 - Posted: 5 Sier 2008 20:32 
ten artykul znam juz na pamiec i z tego co wiem to brevisy sa leniwe, tzn zero kopania itp, a znowu multiki i similisy to architekci

Autor salmo70
Użytkownik
#6 - Posted: 5 Sier 2008 20:52 
Ja również jestem zafascynowany Tymi rybami,jednak w 70 litrach nie umieściłbym tych ryb(kolejne pokolenia).Za to brewisy w takim akwa będą się czuły komfortowo.Myślę,że sama obserwacja zachowań rozrodczych tych ryb da dużo radości Twoim Rodzicielom.Jednak dobrze by było,gdyby wypowiedział się ktoś z większym doświadczeniem,bo moje rozumowanie jest czysto teoretyczne i może być błędne.

Autor Lenek
Użytkownik
#7 - Posted: 8 Sier 2008 17:29 
Może ocellatusy, meleagrisy ? Chociaż mały haremik multi by się zmieścił ( nie mówiąc o potomstwu )

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Akwarium 70l Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®