Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

oświetlenie zbiornika

Autor milano777
Użytkownik
#1 - Posted: 16 Sier 2008 15:49 
Witam chciałbym uwidocznić bardziej kolory moich moliro i tu pytanie jaka świetlówka najbardziej uwidocznia barwy ryb (aquarele testowałem) mam zbiornik 450L .ILE TEGO ŚWIATŁA DAĆ I JAKIE ŚWIETLÓWKI??

Autor aahaja
Użytkownik
#2 - Posted: 16 Sier 2008 21:42 
Świetne barwy Moliro otrzymałem stosując Osram Fluora. Na zbiornik 250l miałem 18W 1 sztukę. Na Twój poleciłbym 1x36W. Do nabycia w Castoramie.
Pozdrawiam K

Autor Beliar
Użytkownik
#3 - Posted: 17 Sier 2008 19:55 
Witam
Philips aquarelle + odblysniki
Nie poznasz ryb
Jarek

Autor Alex
Użytkownik
#4 - Posted: 17 Sier 2008 21:42 
Witam

Tutaj też mam pewne doświadczenia,gdyż mam tą odmiane.Ja postawiłem na T5 i bardzo dobra jest np Aquastar ale zdecydowanie najlepsza jest Sylvania Grolux.Niesamowicie wyciąga czerwień z tych ryb.Do Twojego zbiornika polecam 39W bedzie w zupełnosci wystarczające.

Maciek

Autor lobo2304
Użytkownik
#5 - Posted: 17 Sier 2008 22:08 
Witam,
Podłacze sie do tematu.Uzywalem do tej pory sparowanych t5 marine glo + power glo.W zbiorniku - dubois i kasanga.Przy tym pierwszym marine glo spisywala sie moim zdaniem wysmienicie niestety sprawa ma sie zupelnie odwrotnie w przypadku kasangi - marina po prostu morduje jej sliczne kolory.Wiem ,ze jest paru forumowiczow ,ktorzy mieli/maja podobny uklad.Prosilbym o jakas sugestie zeby moc wreszcie pocieszyc sie kolorami pieknej ryby jaka bez watpienia jest kasanga.Dodam tylko ,ze chce zostawic power glo a wywalic marine.
Pozdrawiam\
Paweł

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / oświetlenie zbiornika Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®