Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

EHEIM PROFESSIONAL 3 2078 ELECTRONIC

Autor LUKAS21NFS
Użytkownik
#1 - Posted: 2 Paź 2008 16:26 

Autor rambowskixx
Użytkownik
#2 - Posted: 2 Paź 2008 16:36 
Świetny filterek jak masz na zbyciu okrągłą sumkę;-). Chcesz postawić w baniaku tylko jeden zewnętrzny filtr???

P.s robiłem zakupy u tego allegrowicza więc jak zamierzasz kupić u niego wysyłkowo to napisz do mnie na priv;-).

Łukasz

Autor LUKAS21NFS
Użytkownik
#3 - Posted: 2 Paź 2008 16:56 
nie to nie jest jedyny filtr, jest wewnetrzny i jescze jeden mały kubeł, ale myślałem tak że ten mały kubeł odstawie do drugiego akwa a ten duży będzie sobie pracował w 450l :)

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 2 Paź 2008 17:04 
Obawiam się, że to nie jest dobry pomysł. z jednym filtrem. Zwłaszcza przy takiej planowanej obsadzie. Trofeusy bardzo dużo jedzą i odpowiednio do tego produkują odchodów.
Filtr przeznaczony do akwariów max 700l- wg mnie przy takiej obsadzie konieczne są dwa spore filtry i jeszcze wewnętrzny.

Marta

Autor LUKAS21NFS
Użytkownik
#5 - Posted: 2 Paź 2008 17:11 
to co 2 unimaxy700 :)

Autor rambowskixx
Użytkownik
#6 - Posted: 2 Paź 2008 17:11 - Edytowany przez: rambowskixx 
U mnie w jednym z baniaków przy podobnej obsadzie chodzi Unimax 700 plus głowica z dużą gąbką i nie mam większych problemów z utrzymaniem odpowiednich parametrów wody. W każdym bądź razie jeśli się zdecydujesz na ten filtr to dodatkowo musisz mieć jakąś głowicę z większa gąbka. Piszesz, że masz filtr wewnętrzny pytanie tylko co to za sprzęt bo filtry wewnętrzne mogą być różne;-).

to co 2 unimaxy700 :)

Gdybyś postawił 2 unimaxy na pełną wydajność to podejrzewam, że ryby padły by z wycieńczenia w zbiorniku o takim litrażu jaki posiadasz;-).



Pozdrawiam
Łukasz

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 2 Paź 2008 17:21 
Ja jestem zwolennikiem sporej nadfiltracji. Jeżeli gąbka będzie podłączona do głowicy typu AT 203 - ok, jeden filtr duzy zewnętrzny wystarczy. Ale bywa róznie jak wiecie z filtrami i wtedy ryby wrażliwe i dobrze nakarmione moga mieć problem z przeżyciem. Dlatego uważam, ze lepiej jest zamiast jednego filtra dać dwa, bo wzrasta wtedy bezpieczeństwo filtracji i natleniania.

Marta

Autor LUKAS21NFS
Użytkownik
#8 - Posted: 2 Paź 2008 17:27 
no właśnie był by troche zasilny prąd, a wewnetrzny to jest UNIFILTER 500 UV ale chcę kupić oś takiego http://www.allegro.pl/item444776539_weipro_filtr_w ewnetrzny_tc_3500_szok_cenowy.html

Autor rambowskixx
Użytkownik
#9 - Posted: 2 Paź 2008 17:50 
To co chcesz kupić ma potężny przepływ i ogromny pobór prądu kup jakąś zwykła głowicę o przepływie 1400-2000l/h plus duża gąbka. Głowica AT, którą zaproponowała Marta kosztuje prawie 2 razy mniej niż ten unifilter i pobiera co prawda też nie mało prądu ale jednak 10W mniej.

Dlatego uważam, ze lepiej jest zamiast jednego filtra dać dwa, bo wzrasta wtedy bezpieczeństwo filtracji i natleniania.

To akurat jest warunek konieczny chociażby w przypadku awarii bo raczej nie ma możliwości aby popsuły się oba naraz.

Łukasz

Autor LUKAS21NFS
Użytkownik
#10 - Posted: 2 Paź 2008 19:03 
ale jeden unimax700 wystarczy, bo dajmy na to 2 unimaxy500 to jest 8 węży w akwa, jak to poukładac:)

Autor rambowskixx
Użytkownik
#11 - Posted: 2 Paź 2008 19:06 
ale jeden unimax700 wystarczy, bo dajmy na to 2 unimaxy500 to jest 8 węży w akwa, jak to poukładac:)


Jeden spokojnie wystarczy plus do wewnątrz akwarium głowica z dużą gąbką. Do jednego z wylotów unimaxa albo nawet do dwóch dokup sobie dyfuzory i będzie śmigać jak trzeba;-).

Łukasz

Autor LUKAS21NFS
Użytkownik
#12 - Posted: 2 Paź 2008 19:47 
z napowietrzaniem nie ma problemu, dwie 60cm kurtyny zasilane przez pompę Sera o wydajności 300l/h tam sie prawie gotuje od tych bąbelków

Autor rambowskixx
Użytkownik
#13 - Posted: 2 Paź 2008 19:51 
Mimo wszystko założenie dyfuzora ma swoje plusy. Jednym z nich jest możliwość wzrokowego kontrolowania zamulenia złoża i związanego z tym spadku wydajności filtracji. Poza tym dyfuzory np. eheima rozbijają powietrze na bardzo drobne bąbelki co sprzyja lepszemu natlenieniu wody.

Łukasz

Autor LUKAS21NFS
Użytkownik
#14 - Posted: 2 Paź 2008 19:53 
jak to zwrokowego kontrolowania, nie kapuje o co chodzi :D

Autor rambowskixx
Użytkownik
#15 - Posted: 2 Paź 2008 20:30 
jak to zwrokowego kontrolowania, nie kapuje o co chodzi :D


Tak na logikę po pewnym czasie filtr się zamuli i spadnie jego wydajność więc będzie przepychał wodę przez dyfuzor z coraz mniejszą siłą co objawi się coraz mniejszym "bąbelkowaniem" dyfuzora;-). Przy dużym zabrudzeniu złoża , może mieć nawet miejsce zupełnego przerwania natleniania czego nie da się nie zauważyć;-).

Pozdrawiam
Łukasz

Autor LUKAS21NFS
Użytkownik
#16 - Posted: 3 Paź 2008 11:53 
Tak na logikę po pewnym czasie filtr się zamuli i spadnie jego wydajność więc będzie przepychał wodę przez dyfuzor z coraz mniejszą siłą co objawi się coraz mniejszym "bąbelkowaniem" dyfuzora;-). Przy dużym zabrudzeniu złoża , może mieć nawet miejsce zupełnego przerwania natleniania czego nie da się nie zauważyć;-).

a takie buty, to o to chodzi :)

Autor LUKAS21NFS
Użytkownik
#17 - Posted: 3 Paź 2008 16:55 
dobra czyli jedne unimax700 i gąbka w środku wystarczy ?

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / EHEIM PROFESSIONAL 3 2078 ELECTRONIC Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®