Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Mój zbiornik. Przezentacja

Autor kosik155
Użytkownik
#1 - Posted: 4 Paź 2008 12:30 
Chciałbym się wam pochwalić swoim zbiornikiem. Miała być prezentacja dwóch zbiorników ale niestety nie wyszło i szybko chyba nie postawię drugiego zbiornika:(. Jest to zbiornik o wymiarach 150x50x50 cm czyli 375 litrów. Oświetlenie które wcześniej miałem to były 4 jarzeniówki po 18 W teraz zredukowałem światło do jednej świetlówki o mocy 36 W. Za filtrację odpowiada kubełek JBL cp 500 oraz wczoraj dołożyłem głowicę atmana AT-202 z dużą gąbką o wymiarach 12,5x12,5 i wysokości 22 cm napowietrzenie przejęła teraz głowica a wcześniej za natlenienie odpowiadał brzęczyk Tetry. Osada zbiornika: 19 sztuk Tropheus Nkonde Brigt Yellow F1 i para Eretmodusa Kapampa F0 . Zdjęcia poniżej przedstawiają zbiornik przed przestawieniem wszystkiego i zrobieniem nowej aranżacji. Zdjęcia może nie są zbyt wysokiej jakości ale tylko dysponuje w tej chwili cyfrówkę samsunga s730 która jak widać jest bardzo słaba.
Zdjęcia całego zbiornika


Zdjęcia ryb. Przed zmiana aranżacji zbiornika pływały jeszcze razem Nkonde bright Yellow i Katoto ale niestety musiałem jedno stado sprzedać i padło na Katoto:(.

Autor kosik155
Użytkownik
#2 - Posted: 4 Paź 2008 12:33 
Tutaj zdjęcia po przebudowie aranżacji i po zredukowaniu osady. Zostało w akwarium tylko Nkonde Bright Yelow i zredukowałem roślinność w akwarium.

Autor kosik155
Użytkownik
#3 - Posted: 4 Paź 2008 12:34 
Tutaj mieszkańcy zbiornika rybcie są jeszcze trochę zestresowane bo wczoraj się działa ta wielka rewolucja w akwarium.

Autor kosik155
Użytkownik
#4 - Posted: 4 Paź 2008 12:36 
A tutaj przykład jak potrafią rosnąć rośliny w akwarium z wodą twardą roślina która jest na zdjęciu jest także na zdjęciach starej aranżacji zbiornika. Po prawej stronie.

Co sądzicie na temat mojego zbiornika?

Autor sengir
Użytkownik
#5 - Posted: 4 Paź 2008 13:09 
Ryby piękne. Zbiornik nie w moim guście.
Ale za to czysty i zadbany. Zielenina urosła niesamowicie. Jest ona jednak ogromną konkurencją dla glonów.
Ja bym na twoim miejscu pomyślał o :
1. Pokrywie lub ładnej obudowie świetlówek.
2. Tło. Zapewne nie odbierzesz przestrzeni rybom wewnątrz akwarium. Ale zewnętrzna struktura ładnie podświetlona też jest świetną sprawą.
3. Aranżacja skalna. Poszukałbym atrakcyjnych w wyglądzie dolomitów lub innych skał. Rozważyłbym przysłonięcie grzałki i filtra wewnętrznego.

Pozdrawiam

Autor kosik155
Użytkownik
#6 - Posted: 4 Paź 2008 16:02 
Obudowę do świetlówki dopiero będę obudowywał jest to nowa lampa i jeszcze nie miałem czasu żeby coś wykombinować. Co do grzałki i filtra to mi nie przeszkadza a po za tym przy filtrze są kryptokoryny jak urosną będą doskonale maskować filtr. Jeżeli chodzi o kamienie to na razie nie będę nic zmieniać bo tak jest dobrze. A później zobaczymy. A tło może kiedyś zmienię na razie nie mam czasu żeby coś zrobić i nie mam pomysłu żeby ładnie takie tło wyglądało.

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Mój zbiornik. Przezentacja Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®