Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

nierowny blat - czym wyrownac spadek dl.130cm spadek prawe 20cm

Autor lkostekl
Użytkownik
#1 - Posted: 7 Paź 2008 11:55 
a ja jestem w sytuacji podbramkowej gdyz pod moim akwa 130x60x50 jest komoda ktorej blat po prawej stronie idzie pare milimetrow w dol i nie mam pojecia jak wyciagnac ten spadek zeby bylo ok. dalem styropian 2cm i bez wody dalej jest luka. czy po zalaniu styropian na tyle sie ugnie ze szczelina zniknie i wyrowna podloze? z gory dziekuje za pomoc.

Autor nuroslaw
Użytkownik
#2 - Posted: 7 Paź 2008 12:26 
ale jaki jest powód. blat jest równy tylko ma spadek. czy blat jest wygięty ?

jeśli jest równy, to mozna skrócić nóżki komody z jednej strony, lub podnieść z drugiej do poziomu.


A w końcu ile to milmetrów idzie w dół. Na długości 130 cm spadek 2 mm, to darowałbym sobie wyrównywanie. 20 mm to już dużo i należy sie zastanowić najpierw co jest tego przyczynyą a nie tylko znać objawy.

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 7 Paź 2008 13:15 
A moze poziomica? Moze podłoga nie jest równa?

Marta

Autor lkostekl
Użytkownik
#4 - Posted: 7 Paź 2008 13:39 
blat jest wygiety.. lezy na 4ech pionowych dechach tj. bocznych sciankach komody a od 3ciej do 4tej scianki jest delikatny spadek kolo 0,5cm i teraz nie wiem czy styropian jest na tyle plastyczny ze wyrowna spadek i dostosuje sie do dna czy nie. (spadek wynikl z ciec drewna do zrobienia komody na zamowienie nie do wychwycenia okiem, podejrzewam ze poprostu ostatnia boczna scianka momody jest krutsza o te pare mm)

Autor lkostekl
Użytkownik
#5 - Posted: 7 Paź 2008 15:46 
podloga tez jest ok... 3/4 akwa pieknie lezy na blacie a ostatni 1/4 blatu idzie delikatnie w dół. czy styropian wypoziomuje ten uskok?

Autor salmo70
Użytkownik
#6 - Posted: 7 Paź 2008 23:19 
Mój blat miał podobną nierówność(ok.0,5cm).Położyłem styropian(taki pod panele)i wszystko jest ok.Jednak ciężko jest coś radzić tylko z opisu.Decyzja należy do Ciebie i musi być rozważna.

Pozdrawiam.Robert.

Autor lkostekl
Użytkownik
#7 - Posted: 8 Paź 2008 09:45 
biore sie jednak za zrobienie szafki... pekajace 350l=koszmar moj i sasiadow ;] pozdrawiam dzieki za pomoc

Autor salmo70
Użytkownik
#8 - Posted: 8 Paź 2008 11:58 - Edytowany przez: salmo70 
Wydaje mi się,że robienie nowej szafki jest zbędne.Ja spróbowałbym poprawić już istniejącą.Do blatu przyłóż poziomicę,by określić dokładnie miejsce wgłębienia.Kup Szpachel np. Novol(najlepszy z aluminium).Nałóż rozrobiony szpachel na wgłębienie,a nadmiar zbierz za pomocą szerokiego szpachla(lub poziomicy).Po stwardnieniu wyszlifuj na gładko i sprawdź poziomicą.Szpachel po utwardzeniu stworzy równą i niezmiernie twardą powierzchnię,a na dodatek szpachel aluminiowy z tego co wiem nie chłonie wilgoci,co nie jest bez znaczenia w tym wypadku.Potem tylko styropian,akwarium i gotowe.

Pozdrawiam.Robert.

Ps.Blat przed nałożeniem masy przeszlifuj,a następnie oczyść z pyłu.

Autor lkostekl
Użytkownik
#9 - Posted: 8 Paź 2008 13:01 
ok wiekie dzieki

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / nierowny blat - czym wyrownac spadek dl.130cm spadek prawe 20cm Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®