Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Co to za tło?

Autor chrzanio
Użytkownik
#1 - Posted: 19 Lis 2008 18:01 
Witam.
Czy może ktoś z Was wie co to za tła(podaje linki do filmików)?Ewentualnie gdzie można podobne nabyć?A może jak wykonać?Filmiki jak widać pochodzą z zagranicy.Czytam forum dopiero od kilku tygodni, planuje zbiornik 200x80x60

Autor chrzanio
Użytkownik
#2 - Posted: 19 Lis 2008 18:03 

Autor sengir
Użytkownik
#3 - Posted: 19 Lis 2008 18:27 
oba tła to samoróbki. Wykonane z obrobionego styropianu lub pianki i pokryte zaprawą cemenową. Poszukaj na sieci tematów o tłach z cr65.

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 19 Lis 2008 19:24 
Piękny zbiornik powstaje. Jaka obsada jest planowana?

Marta

Autor chrzanio
Użytkownik
#5 - Posted: 19 Lis 2008 20:11 
Do tej pory hodowałem tropheus moori katoto x15 w 375l, i nie miałem zbytnio styczności z innymi rybami. Nie wiem na pewno jaka będzie ilość ryb w nowym baniaku.Chcę stworzyć takie warunki, aby ryby czuły się naprawdę dobrze, ich oglądanie ma być prawdziwym widowiskiem(nawet jeśli trzeba będzie spędzić dużo czasu i poczekać , aby niektóre osobniki pojawiły się z ukrycia.Ale się rozczuliłem.Może jakieś propozycje?
Myślę o stadku Cyprichromis leptosoma jumbo yellow head30-40,Mastacembalusy może 2,bardzo ciągnie mnie do Julidochromis malieri (kilka), podobają mi się Altolamprologusy (nie wiem jeszcze które dokładnie dam). Co Pani Marta sądzi?Będę wdzięczny za każdą radę(innych forumowiczów także:)

Autor marti
Użytkownik
#6 - Posted: 19 Lis 2008 20:25 
oba tła to samoróbki.

Jeśli chodzi o tło na drugim filmiku to z pewnością samoróbka, ale co pierwszego mam wątpliwości .

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 19 Lis 2008 20:27 
chrzanio

Mam na imię Marta:))

Widzisz ja w tym zbiorniku zaproponowałabym obsadę inną bo mam nieco inne pregerencje:

-stadko Cyathopharynx + Enantiopus -ewentualnie inne xeny

- grupa Haplotaxodon microlepis, a do tego Gnathochromis permaxillaris

- grupa frontoz i do tego np. Greenwoodochromis

- Ophthalmotilpia + xeny

Propozycji jest wiele - Twój pomysł jest także ciekawy. Cyprichromisy w grupie to rewelacyjne ryby, w połączeniu a Alto - rewelacja.

Marta

Autor sengir
Użytkownik
#8 - Posted: 20 Lis 2008 07:29 
ale co pierwszego mam wątpliwości

Możliwe, że jest to coś na wzór BTN, ale spokojnie takie coś można stworzyć z CR65.

Autor tasma
Użytkownik
#9 - Posted: 20 Lis 2008 09:15 
Myślę o stadku Cyprichromis leptosoma jumbo yellow head 30-40,Mastacembelusy może 2,bardzo ciągnie mnie do Julidochromis malieri (kilka), podobają mi się Altolamprologusy (nie wiem jeszcze które dokładnie dam).
Jestes pewny tej ilosci? Te rybska to straszne skurczybyki. U nas jest ich okolo 17 sztuk i w czasie tarla rozstawiaja po katach nawet prawie 30 cm frontozy. Az sie boje co bedzie w stadzie dwa razy wiekszym.
Poza tym musisz pamietac ze mastacembelusy i alto to smiertelni wrogowie. Wegorzyki beda musialy miec miejsce zeby sie schronic i byc dosc spore (u nas jest 30 cm M. moori).
To pewnie widziales ;)
http://www.suephoto.pl/index.php/serwis/strona/8/2 7

Jeszcze jedno. Moja zona jakis czas temu zwrocila mi uwage na pisownie Mastacembelus. Wszyscy na tym forum pisza przez "a" ja tez do tej pory pisalem przez "a" a jest to blad.

Przemek

Autor chrzanio
Użytkownik
#10 - Posted: 20 Lis 2008 13:13 
Sprawdziłem za ile można nabyć tło "Back to nature" - ok.600-700euro +przesyka :), więc cr 65 to najlepsze rozwiązanie

Autor chrzanio
Użytkownik
#11 - Posted: 20 Lis 2008 13:14 
Przemek, dzięki za informacje.Wezmę to pod uwagę, tym bardziej, że nigdy nie trzymałem tych ryb.

Autor chrzanio
Użytkownik
#12 - Posted: 20 Lis 2008 13:17 
A może powiesz mi(oraz wy forumowicze) jakich gatunków nie można ze sobą łączyć, a które lubią ze sobą przebwać?W jakich ilościach powinno się je trzymać?Pytam o te wymienione w wątku, ale tez o inne.A może był taki wątek?Dzieki

Autor admin
Admin
#13 - Posted: 20 Lis 2008 13:42 
Moze będzie łatwiej jak podasz konkretną obsadę a my odpowiemy, trudno wymieniać wszystkie gatunki:)

Marta

Autor marti
Użytkownik
#14 - Posted: 21 Lis 2008 17:52 - Edytowany przez: marti 
Możliwe, że jest to coś na wzór BTN, ale spokojnie takie coś można stworzyć z CR65.

Porównałem dokładnie tło z pierwszego filmiku zatrzymując go stopklatką i tło które zastosował Jesper w swoim nagrodzonym zbiorniku.
To jest dokładnie to samo tło !
Oczywiście oprócz tego tła dodał wiele modułów po bokach, na dole i od góry.
Jednak tło na głownej tylnej ścianie jest takie samo jak na filmiku.
Jeśli ktoś zechce porównać podję znany większości link :
http://www.cichlidae.com/forum/viewtopic.php?f=23& t=4025

Autor chrzanio
Użytkownik
#15 - Posted: 23 Lis 2008 22:49 
założyłem nowy wątek "Jaki gatunek z jakim?Dobór obsady" - w Inne ryby tanganickie - serdecznie zapraszam i proszę o wypowiedzi !!!

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Co to za tło? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®