Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Przeprowadzka do 200l

Autor bemben
Użytkownik
#1 - Posted: 21 Lis 2008 13:42 
Witam Forum : )

Prośba o Waszą radę:

Mam obecnie 100 litrowe akwarium akwarium z 2 ma parami Brevisów Karilani. Przeprowadzam ryby do 120x40x40. Dodatkową obsadą będzie para Altolamprologus Compressiceps Orange.

Pytanie, którym wariantem pójść:

1. Zalewam 120 tkę wodą ze 100 l, przenoszę muszlowce i dojrzały kubeł. Później dolewam codziennie wodę. Następnie wprowadzenie Alto, wcześniej wkładam skały (dla Alto).
2. Zalewam 200 l wodą z kranu, podłączam filtrację (na 7dni). W dniu odbioru Altolamprolongusów wykorzystuję w pełni wodę ze 100l, podłączam dojrzały filtr i wprowadzam wszystkie ryby na raz.

Zastanawiam się nad jakością wody drugim wariancie – czy będzie gorszy od pierwszego?

Czy w przypadku tej obsady wpuszczenie wszystkich ryb razem jest konieczne?

Z góry dzięki za wskazówki

Krzysiek

Autor tasma
Użytkownik
#2 - Posted: 21 Lis 2008 13:52 
IMO najlepiej bedzie tak:
zalewasz zbiornik 100 l wody z kranu, wczesniej oczywiscie wkladasz podloze, kamienie itp. Czekasz 2-3 dni na odchlorowanie sie wody, wlaczasz grzalke i jakis filterek, zeby poruszal wode.
Odlawiasz ryby do wiaderka, przelewasz wode z 100-tki, przekladasz kubel i jak woda sie uspokoi po godzinie dwoch przelawiasz ryby. Czyli Twoj wariant 2.
Rownoczesne wpuszczenie ryb nie bedzie konieczne. Pamietaj tylko, ze alto sa bardzo plochliwe i sploszone w nowym akwarium moga sobie zrobic krzywde.

Przemek

Autor Lenek
Użytkownik
#3 - Posted: 21 Lis 2008 14:04 
Witam, miałem dokładnie taką samą sytuację. Najpierw ułożyłem dekoracje piach itp. Następnie ryby przeniosłem do miski. Całą zawartość wody ze starego akwa przelałem do pustego nowego + dojrzały kubeł, przeniosłem ryby i uzupełniłem ok. 50l świeżej wody. Przez następne dni stopniowo uzupełniałem poziom wody lejąc coś ok.10l codziennie.

Autor bemben
Użytkownik
#4 - Posted: 21 Lis 2008 17:42 
Dzięki : ), idę wariantem drugim.

Przemek, co radzisz zrobić dla bezpiecznego wpuszczenia Alto? Wpuścić je z ręki, czy powoli wypuszczać z siatki?

Pozdrawiam

Krzysiek

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Przeprowadzka do 200l Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®