Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Zbiornik 150x150x60 - relacja na bieżąco

Strona  Strona 1 of 8:  1  2  3  4  5  6  7  8  Next »  
Autor admin
Admin
#1 - Posted: 3 Sty 2009 18:37 
I stało się. Dzisiaj odjechał nasz zbiornik 200x70x70 do nowego właściciela.
Na jego miejsce postawimy taki jak w tytule.
Pewnie jutro pojawia się fotki pobojowiska po starym zbiorniku. Ale bloczki ytong użyte jako podstawa zostały i po zmodyfikowaniu ich ustawienia dalej będą pełniły swoją rolę.

Zbiornik klejony będzie u nas w domu przez Pana Marcina, ktory skleił nam już chyba ze dwadzieścia różnej wielkości.

Za tydzień relacja z klejenia.
Robert

Autor marti
Użytkownik
#2 - Posted: 3 Sty 2009 18:51 
Gratuluję i nie ukrywam, że zazdroszczę realizacji takiego projektu.
Mnie też chodzi po głowie wykonanie zbiornika o sporej, kwadratowej podwierzchni dna.
Z niecierpliwością będę oczekiwał na relacje pisemne jak i fotograficzne z postępu prac.
Pozdrawiam, Marcin.

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 3 Sty 2009 18:57 
Marcinie

Wiesz, ze nam ten zbiornik "chodził" po głowie od wakacji. Teraz wreszcie się udało:))

Dzisiaj przeglądałam wszystkie filmy jakie mam z Tanganiki, aby opracować koncepcję aranżacji. Cóz zobaczymy.


Marta

Autor marti
Użytkownik
#4 - Posted: 3 Sty 2009 19:26 
Marto, czy bedziecie używali "naturalnych" elementów wystroju w postaci kamieni, czy może modułów lub tła BTN ?

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 3 Sty 2009 19:36 
Na pewno bez BTN. Raz, że dość drogie a dwa, że ryby (mam nadzieję) nie odczują różnicy, gdy zobaczą naturalny kamień.
Robert

Autor Alex
Użytkownik
#6 - Posted: 3 Sty 2009 19:37 
Witam

Coś wspaniałego,doskonale że będzie relacja z zakładania takiego zbiornika.Bardzo ciekawi mnie zachowanie ryb,ale to już pózniej.Nie moge się doczekać pierwszych zdjęć, z tego co wiem chyba będzie to pierwszy taki zbiornik w naszym kraju,gratuluje.

Maciek

Autor Vepsik
Użytkownik
#7 - Posted: 4 Sty 2009 01:05 
Mam nadzieję, że jak wybiorę się do Krakowa - będzie możliwość zobaczenia go na żywo :) A obsada już określona?

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 4 Sty 2009 08:29 
Michale - będziesz mógł zobaczyć: )) zreszta nowego psa takze:))


Obsada: - Cyathoparynx foai Mbita i Xenotilapia bathyphilus Chimba - przynajmniej na ten moment taki jest mój plan.

Marta

Autor Vepsik
Użytkownik
#9 - Posted: 4 Sty 2009 12:18 
To bardzo ciekawie się zapowiada :)
Czekam z niecierpliwością na efekty :)

Autor sue
Użytkownik
#10 - Posted: 4 Sty 2009 12:24 
a ja jestem ciekawa co wyrośnie z nowego szczeniaczka ;)

Autor zabir
Użytkownik
#11 - Posted: 6 Sty 2009 12:15 
mozemy liczyc, na cala foto relacje z zakladania tego zbiornika, bo przyznam, ze mnie przy zakladaniu akwariow ciesza fotki "pustakow" ,na ktorych ma stanac akwarium:)

Autor MaciejMichalak
Użytkownik
#12 - Posted: 6 Sty 2009 12:51 
pozazdrościć...

Autor admin
Admin
#13 - Posted: 6 Sty 2009 13:31 
Mozecie liczyć, możecie....juz wkrótce:))

Marta

Autor admin
Admin
#14 - Posted: 7 Sty 2009 21:51 
Dobry wieczór,

Dzisiaj przyszedł Pan Marcin i przywiózł szyby. Pojechaliśmy po płytę OSB. Ponieważ nie ma szerokości 150cm zmuszeni jesteśmy użyć dwóch płyt 22mm - jedna 70cm a druga 81cm. Daliśmy sobie 1cm na ewent. łączenie silkonem dolnych dwóch szklanych płyt 12mm o wymiarach 150x75cm. Na 9 bloczkach Ytong (60x20x36) stojących pionowo wypoziomowaliśmy obie plyty OSB, kładąc pod nie 2cm styropian - ten twardszy. Na płyty OSB również ułożony zostanie styropian 2cm twardy.
Pierwsze i drugie fotki są gotowe ale wprowadzone zostaną jutro.
Robert

Autor MaciejMichalak
Użytkownik
#15 - Posted: 8 Sty 2009 08:22 
Już jest jutro i żądamy fotek !!

Autor majestic69
Użytkownik
#16 - Posted: 8 Sty 2009 08:33 
Gratuluje podjęcia takiego projektu!!!! W akwarium z taką powierzchnią dna ryby będą czuły się z pewnością "jak u siebie w jeziorze";p

Autor admin
Admin
#17 - Posted: 8 Sty 2009 08:53 
Jak na razie to raczej straszny balagan:

Bałagan po starym akwarium.....blat z płyty OSB ze starego zbiornika 200 x 70 cm






I nowy postument z płytami







Szyby



Marta

Autor JacekK
Użytkownik
#18 - Posted: 8 Sty 2009 10:38 - Edytowany przez: JacekK 
Witam
Marto dwa pytania …?
1. Czy to nie miejsce gdzie miała stać Roberta wersalka ???/gdzie on będzie teraz spał ?/

2.Już na serio .. ….jakiś wpływ japońskich publikacji…powierzchnia dna ..ogromna strefa pelagialna …,, Obsada: - Cyathoparynx foai Mbita i Xenotilapia bathyphilus Chiba,, … czy ja dobrze myślę ..chcesz odzwierciedlić jedna z stref litoralu Tanganiki ???


Pozdrawiam
JacekK

Autor admin
Admin
#19 - Posted: 8 Sty 2009 10:56 
Jacku

Mierzuś śpi ze mną w sypialni na jednym łóżku na piętrze (jeszcze tak jest mimo 20 lat małżeństwa:))), a to pokój z akwarium to pokoj dzienny z akwarium i 3 psami:)))

Tak planuję odzwierciedlić taki fragment biotopu, czy sie uda zobaczymy??:))

Marta

Autor bemben
Użytkownik
#20 - Posted: 8 Sty 2009 17:33 
Super,

To jest mój ulubiony rodzaj wątków, w dodatku projekt jest kapitalny : )Gratulacje!!!

W jak dużym pokoju stanie te 1350l?

Czy nowy piesek jest bokserkiem?

Pozdrawiam

Krzysiek

Autor admin
Admin
#21 - Posted: 8 Sty 2009 17:42 
Więc tak - pokój ma wymiary 4,5 x 4,5 m - tak w przyblizeniu.

Piesek "niestety" nie jest bokserkiem - uratowaliśmy od dalszych nieszczęść następne życie, tacy już jesteśmy. To mała włochata kulka, pochodzenie nieznane. Ma około 2,5 miesiąca i jest suczką, ktorej Robert nadał imię Trufla (przypominam: bardzo rzadki i niesamowiecie drogi grzyb jadalny- nawet do 200 tys. euro za sztukę trufli białej o wadze około 1 kg). Mam nadzieje, że będzie także tak cenna dla nas:))

Marta

Autor bemben
Użytkownik
#22 - Posted: 8 Sty 2009 17:57 
Aha, czyli spory. Wczoraj próbowałm go sobie wyobrazić w moich 38m.
Trufla ładnie : ), znajomy ma psiego Rolex'a.

k

Autor Vepsik
Użytkownik
#23 - Posted: 8 Sty 2009 19:44 
Oj będzie się działo :) Jeszcze przed oczami widzę stary zbiornik :) Po prostu nie mogę się doczekać.

Co do psów - mój sąsiad poleciał z mniejszym rozmachem. Ma "tylko" Opla :)

Autor admin
Admin
#24 - Posted: 11 Sty 2009 20:40 
Dalsze etapy klejenia - jutro bedzie wiecej fotek:))









Marta

Autor lobo2304
Użytkownik
#25 - Posted: 11 Sty 2009 20:49 - Edytowany przez: lobo2304 
Wyglada super.Przypomina mi ksztaltem najladniejszy zbiornik z tanga jaki widzialem w necie,chyba szwed go stawial.Pewnie wielu kojarzy ten zbiornik ,tlo oraz moduly BTN.Chyba zreszta Marta takze o nim kiedys pisala,czyzbyscie sie nim sugerowali?? :).
W kazdym razie zapowiada sie super,bede sledzil watek napewno... ;)

Pozdrawiam
Paweł

Autor Alex
Użytkownik
#26 - Posted: 11 Sty 2009 21:10 - Edytowany przez: Alex 
Paweł pewnie chodzi Ci o Jespera :)
Marto,Robercie a jak planujecie zakryć zbiornik ? Będą położone szyby,czy też zbiornik będzie odkryty ?
Zapowiada się fantastycznie.

Maciek

Autor admin
Admin
#27 - Posted: 11 Sty 2009 21:37 
Kilka słów o tym co się działo:
Dzisiaj z dwóch szyb szybko zostało sklejone dno. Potem w kolejości wszystkie cztery szyby pionowe zostały wklejone i usztywnione górą ciekawymi "kątownikami" (po raz pierwszy obserwujemy klejenie tak dużego zbiornika na żywo). Po chwili przyklejone zostały wzmocnienia boczne w okół dna szerokości 10cm. Następnie dwie szerokie listwy (po 15cm) 2cm poniżej górnej krawędzi szyb. Na tym dzień się skończył. Zostały do wklejenia dwie listwy po 15cm, które "na krzyż" złączone zostaną w narożnikach z wcześniej klejonymi. No i listwa wzmacniająca środkowe łączenie szyb dennych. A! wciąż zastanawiamy się nad ewent. zamknięciem (lub nie) zbiornika od góry. Macie jakieś pomysły?

Robert

Autor pictus
Użytkownik
#28 - Posted: 11 Sty 2009 22:13 
czy dobrze rozumiem dno składa sie z dwóch szyb połączonych razem ??

Autor lobo2304
Użytkownik
#29 - Posted: 11 Sty 2009 22:24 - Edytowany przez: lobo2304 
Paweł pewnie chodzi Ci o Jespera :)
Dokladnie ;).

Pictus spojrz na pierwsze zdjecie widac ,ze dno to dwie szyby polaczone/sklejone na plasko.
Swoja droga...czemu nie zamowiliscie spojnej jednej duzej szyby na dno??Byloby napewno solidniej od klejonej...Czyzby nie mozna bylo takiej zamowic?

Odnosnie gory akwa ja jestem za zamknieciem i pokrywą poniewaz nie podobaja mi sie otwarte zbiorniki(rzecz gustu).Na dodatek wilgoc itp.itd.

Paweł

Autor MaciejMichalak
Użytkownik
#30 - Posted: 11 Sty 2009 23:02 
Marto, mam pytanie ale może cos przeoczyłem. Czy robicie ten zbiornik bez sumpa?

Strona  Strona 1 of 8:  1  2  3  4  5  6  7  8  Next » 
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Zbiornik 150x150x60 - relacja na bieżąco Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®