Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Zbiornik 150x150x60 - relacja na bieżąco

Strona  Strona 2 of 8:  « Previous  1  2  3  4  5  6  7  8  Next »  
Autor admin
Admin
#31 - Posted: 12 Sty 2009 06:30 - Edytowany przez: admin 
Dno jest klejone dokładnie tak tak zaproponował to Evert. Praca takiego dna jest zupełnie inna niz calej tafli.


Nie jestem zwolennikiem "sumpa" w każdym typie zbiorników. Ma on swoje zalety, ale wady również:)) Jak to kiedyś napisałam nie jest to działające "perpetum mobile".

Moją ideą ja na razie ma być otwarty zbiornik, ale czas pokaze co z tego będzie - na pewno nie będzie klasycznej pokrywy, to zupełnie "zabiłoby" ideę tego zbiornika. Taką mamy na razie wizję. Ale.....

Czekamy na uwagi:))

Nasz biornik będzie miał dostęp i będzie możliwy do oglądania z 3 stron, to zupełnie zmienia" perspektywę" w porównaniu ze zbiornikami Jaspera.



Marta

Autor tasma
Użytkownik
#32 - Posted: 12 Sty 2009 07:45 
Marto

Ładne cacko.
Apropo przykrycia. Proponuje wkleic dwie dlugie szyb na krzyz. Wtedy powstana cztery kwadraty o boku okolo 65 cm, ktore trzeba bedzie wyciac pewnie z szostki.
Jesli chodzi o brak przykrycia to nie bardzo mi sie widzi ten pomysl. To jest ponad dwa metry powierzchni parowania. Nawet jesli wentylacja jest drozna, a w oknie o ile pamietam jest nawiewnik, moze cos na scianie urosnac. Lepiej nie ryzykowac.

Przemek

Autor sengir
Użytkownik
#33 - Posted: 12 Sty 2009 08:02 
Zbiornik widoczny z trzech stron i do tego odkryty (czwarty punkt obserwacji) to praktycznie wymusza centralną kompozycję dekoracji.
Wszelkie skały ustawione przy tylniej ścianie, będą wyglądały nienaturalnie. Stworzenie jaskini jak u wspomnianego Jaspera wydaje się tu wręcz nie do zrealizowania.
Jak dla mnie podstawą uroku całego akwarium (oczywiście nie wspominając o rybach) będzie podłoże. Rozważyłbym ciemny żwirek rzeczny o zróżnicowanej granulacji zmieszany z piaskiem o frakcji pylastej (0,1mm). Jest przepiękny efekt gdy ryby przekopują takie podłoże.

Dno z dwóch płyt to dobre rozwiązanie. Duże płaskie powierzchnie o dużej sztywności muszą być elastycznie dylatowane bo inaczej trzeba by stosować kosmiczne grubości.

Powodzenia.
Z niecierpliwością czekam na przymiarki aranżacyjne :)
Rysiek.

Autor admin
Admin
#34 - Posted: 12 Sty 2009 09:12 - Edytowany przez: admin 
Przemku

Cacko jest ładne....robi wrażenie - jak na razie powierzchnia dna. Mamy przygotowane łączniki do wklejenia na górę...ale jeszcze zobaczymy. Na razie zbiornik zaczyna schnąć, a zajmie mu to nieco czasu.

Ryśku

Aranżacja ma być raczej centralna, albo nieco przesunięta ku jednemu z "otwartych " boków. Tył musi być pusty. Mam ju z wzorzec w necie i....stale oglądam książkę Fitora:))

Piszcie dalej:))

Marta

Autor majestic69
Użytkownik
#35 - Posted: 12 Sty 2009 09:26 
Witam

Do tej pory każdy zbiornik jaki zakladałem był akwarium zakrytym. Ostatnio jednak zamarzyło mi się założenie naprawdę dużego akwa rzędu 1500-2000l i pomyślałem sobie że byłby to zbiornik otwarty z oświetleniem HQI. Widziałem całkiem niedawno akwa z trofciami oświetlone właśnie w ten sposób i wygląda to bajecznie. Może Wy również rozważaliście tego typu projekt??

Pozdrawiam Grzes

Autor admin
Admin
#36 - Posted: 12 Sty 2009 09:44 
Właśnie o tym cały czas myślę. Bierzemy także pod uwage nowe lampy Hagena


Jak na razie mamy wiszące nad zbornikiem lampy ze swietlówkami energooszczędnymi, w starym zbiorniku dawały zupełnie inne światło, bo zbiornik był przykryty.

Marta

Autor sengir
Użytkownik
#37 - Posted: 12 Sty 2009 10:52 
Mam ju z wzorzec

Chętnie bym spojrzał także na ten wzorzec :)

Rysiek

Autor MaciejMichalak
Użytkownik
#38 - Posted: 12 Sty 2009 12:25 
Ale będzie wypas ...juz się nie mogę doczekać. Zbiornik otwarty jest wspaniały. Pamiętajcie jedank o parowaniu wody no ale to raczej juz wiecie :)

pozdrawiam i trzymam kciuki.

Autor admin
Admin
#39 - Posted: 12 Sty 2009 13:27 
Ryśku

Myśłałam o czymś zbliżonym do tego:



Marta

Autor admin
Admin
#40 - Posted: 12 Sty 2009 15:13 
Tutaj jest takze dość ciekawy pomysł:) Muszę pogodzic 2 samce Cyathoparynx na tym terenie
http://www.cichlidae.com/forum/viewtopic.php?f=23& t=5455

Marta

Autor Topielec
Użytkownik
#41 - Posted: 12 Sty 2009 15:20 
Zbiornik o takiej szerokości daje nieporównywalny efekt w porównaniu do standardowych! Nawet ten wyżej jest niesamowity, a pomyśleć, że Wasz będzie jeszcze o 60cm szerszy! Daje całkiem inne możliwości pod względem obserwacji. Zupełnie jakby z każdej strony oglądało się przód akwa:)

Trzeba jednak zaznaczyć, że do takiego zbiornika musi być dostęp z przynajmniej 3 stron i widać to na zdjęciach powyżej - właściciel tego zbiornika nie ma chyba żadnej możliwości by manewrować w jednym z kątów akwarium.

Autor milano777
Użytkownik
#42 - Posted: 12 Sty 2009 16:45 
czy może ktoś mi powiedzieć jakie to jest światło w poście wyżej który zaprezentowała Marta

Autor Topielec
Użytkownik
#43 - Posted: 12 Sty 2009 19:21 

Autor milano777
Użytkownik
#44 - Posted: 12 Sty 2009 19:23 
acha i jeszcze jedno pytanie jaka jest barwa tego światła HQI ?? Bardzo proszę o odpowiedź bo akurat jestem przed przeprowadzką akwa i ten pomysł bardzo mi się spodobał .Dzięki i pozdrawiam

Autor admin
Admin
#45 - Posted: 12 Sty 2009 20:14 
Pamiętać trzeba, że światło HQI jest baaardzo jasne. Dobrze trzeba wyważyć, które grupy ryb będa z niego zadowolone.

Robert

Autor milano777
Użytkownik
#46 - Posted: 12 Sty 2009 21:09 
chodzi mi o trofy akwa 450l światło 70W

Autor sue
Użytkownik
#47 - Posted: 12 Sty 2009 21:29 
Marta, Robert

Czy wymyśliliście już jakie tło zastosujecie w swoim akwa?
Z tego co wiem, to wewnętrzne odpada. Więc pewnie zawnetrzne: *niebieskie czy czarne? *tapeta czy sklejka/płyta? jednolite czy z bajerami? ;)

Pozdrawiam
Magda

Autor admin
Admin
#48 - Posted: 12 Sty 2009 21:35 
Madziu

Ciągle myślmy nad tłem. Będzie na zewnątrz zbiornika, ale kolor jeszcze nie jest wybrany... chcemy najpierw nalać wodę, włożyć piasek i kamienie. Zobaczyć jak to wtedy wygląda. Jak ra razie robimy przymiarki kolorystyczne...szukamy pomysłu.

Jak już chciałabym miec gotowy zbiornik i widziec w nim ryby...niestety silikon schnie dość wolno....jak dla mnie zbyt wolno:))


Marta

Autor Topielec
Użytkownik
#49 - Posted: 12 Sty 2009 22:11 
To trzeba dmuchać:))

Autor admin
Admin
#50 - Posted: 13 Sty 2009 06:15 
Topielec


Ale ja stale dmucham, ale czasu nie przyspieszę.....chyba, ze macie wehikuł czasu?

Marta

Autor tom3179
Użytkownik
#51 - Posted: 13 Sty 2009 17:11 
Zbiornik naprawde niesamowity :) Oświetlenie będzie sferyczne (wybrane fragmenty zbiornika) czy tez cały zbiornik ale wiecej lanm o różnym widmie? nad takim zbiornikiem można by podwiesić lampy jak nad stołami bilardowymi :)) odpowiednia zabudowa i przypomina zbiornik zakryty a jednak jest otwarty :)... hmm parowanie rzeczywiście będzie niezłe.. Planujecie jakieś podwieszane powierzchnie do skraplania czy wyciąg jak kuchenny ;)) ? Pozdrawiam i śledzę dalszą realizację :)
Tomek

Autor admin
Admin
#52 - Posted: 14 Sty 2009 22:07 
Ostatnim etapem było wklejenie dzisiaj dwóch szyb o szerokości 16cm wzdłuż dwóch boków i szyby o szer. 14cm dzielącej otwartą przestrzeń zbiornika na pół. Ma to pozwolić na umieszczenie szyb zakrywających akwarium. Trochę obawiam się parowania, zwłaszcza w zimie.
Teraz schnięcie silikonu. Potem dokładne ustawienie akwarium i... zaczyna się najciekawsze.Mam nadzieję.

Robert

Autor MaciejMichalak
Użytkownik
#53 - Posted: 15 Sty 2009 09:16 
W jakiej części domu znajduje się akwarium?
Jeśli w pokoju da się utrzymac temp ok 20'C albo wyższą a w akwa ok 24'C to parowanie nie będzie az tak duże. Musicie jednak pamiętać o dobrej wentylacji bo inaczej wda sie wilgoć niestety...

Autor admin
Admin
#54 - Posted: 15 Sty 2009 09:50 
Zbiornik jest ustawiony w pokoju dziennym z kominkiem. Temperatura zawsze tutaj jest dość wysoka.

Marta

Autor admin
Admin
#55 - Posted: 22 Sty 2009 18:54 
No, to dzisiaj wlewamy część wody. Zobaczymy na jakim poziomie się zatrzymamy. Sprawdzimy najpierw szczelność, zanim zapełnimy go po brzegi. Jakiś dzień-dwa pochodzi sobie tylko z małą turbiną Atman, coby była cyrkulacja jakaś.
Robert

Autor marti
Użytkownik
#56 - Posted: 22 Sty 2009 19:11 
Fotki, fotki !!!

Autor admin
Admin
#57 - Posted: 22 Sty 2009 22:02 
No cóż, zdjęć z zalewania nie będzie :-)

To tak na prawdę jak z...kulisami w teatrze :-) Nie wszystko musi być widoczne dla widza.

R

Autor MaciejMichalak
Użytkownik
#58 - Posted: 23 Sty 2009 09:28 
To sa jakies tortury. Prosimy zdjęcia jednak dać :)

Autor admin
Admin
#59 - Posted: 23 Sty 2009 10:09 
Poczekajcie chociaż do wieczora....

Marta

Autor admin
Admin
#60 - Posted: 23 Sty 2009 20:27 - Edytowany przez: admin 
Wsypaliśmy nieco piasku - jak na razie około 100 kg - to oczywiście jest mało - musimy dosypać następne 100-150 kg. Chcielismy jednak sprawdzić kolor podłoża. Jak na razie nieco mętna woda, za godzinę powinno być lepiej. Mała głowica miesza wodę
Nie patrzcie na obudowę, ale to na razie prowizoryczne zastawienie przed szczeniakiem. Na razie skupiamy się na aranżacji zbiornika.







Marta

Strona  Strona 2 of 8:  « Previous  1  2  3  4  5  6  7  8  Next » 
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Zbiornik 150x150x60 - relacja na bieżąco Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®