Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Zbiornik 150x150x60 - relacja na bieżąco

Strona  Strona 3 of 8:  « Previous  1  2  3  4  5  6  7  8  Next »  
Autor marti
Użytkownik
#61 - Posted: 24 Sty 2009 10:34 
Najważniejsze że zbiornik szczelny ;)
Zapowiada się super.
Na pierwszy rzut oka nie wygląda na swój litraż.
Ciekway jestem aranżacji...

Autor admin
Admin
#62 - Posted: 24 Sty 2009 10:54 
Masz rację - na pierwszy rzut oka - "ze schodów" na poddasze nie wygląda na wymiar 150 x 150. Ale wierz mi, ze żywo jest to kawał szkła.

Dzisiaj postaramy się dosypać resztę piasku i dolać wodę do pełna, a także "zalać" biologię. Nie mogę doczekać sie juz ryb w tym zbiorniku. One chyba oszaleją ze szczęścia na takiej powierzchni.

Marta

Autor bemben99
Użytkownik
#63 - Posted: 24 Sty 2009 11:14 
Najciekawsza bedzie obserwacja dwóch samców Cyathopharynx na takiej powierzchni. Czy samice będa podchodzić do tarła z dwoma samcami, czy jednak jeden z nich zdominuje zbiornik a drugiego zepchnie na margines?

Tomek

Autor admin
Admin
#64 - Posted: 24 Sty 2009 11:20 
To mogę juz obserwowac w innych zbiornikach.

Oba samce wycieraja samice wtedy, gdy mają na tyle powierzchni, ze mogą wybudowac dwa kopce.

Marta

Autor bemben99
Użytkownik
#65 - Posted: 24 Sty 2009 11:28 
W jakiej odleglości od siebie są kopce aby samce sobie nie wchodziły w paradę w czasie tarła?

Tomek

Autor admin
Admin
#66 - Posted: 24 Sty 2009 11:54 
To wcale nie jst takie łatwe do określenia. W obu zbiornikach, czyli i w 150 cm i w 220 cm samce buduja kopce nie w przeciwnych kątach zbiornika, tylko mniej wiecej w połowie. Dlaczego nie wiem? Przecież teoretycznie wieksza odległość powinna sprzyjać im. Mam swoja teorię, ale jeszcze muszę ją sprawdzić....przynajmniej dotyczącą zbiornika

Marta

Autor bemben99
Użytkownik
#67 - Posted: 24 Sty 2009 12:14 
To ciekawe. Sądziłem, że potrzebują znacznie więcej miejsca. Przynajmniej silniejszy samiec powinien teoretycznie zepchnąć drugiego w koniec akwa jeśli sam wybuduje kopiec na środku. Z drugiej strony budowanie kopca na środku akwa nie jest może aż tak dziwne. Patrząc na sposób w jaki samce wabią samice do tarła i kształt kopca wydaje się, że korzystne jest dla samca aby miał maksimum przestrzeni z każdej strony kopca.

Tomek

Autor admin
Admin
#68 - Posted: 24 Sty 2009 12:34 
Tomku

Dlatego zrobiłam ten zbiornik 150 x 150 cm, aby sprawdzić, czy kształt i poiwerzchnia zbiornika ma znaczenie w zachowaniach terytorialnych. Wg mnie ma ogromne, ale mam nadzieje, ze uda sie cokolwiek zaobserwować.

Ciekawa jestem jak rozłozą się ich terytoria tutaj. Jeden z nim zapewne zajmie obszar przy skałach tworzących grupę, drugi...zobaczymy

Marta

Autor admin
Admin
#69 - Posted: 24 Sty 2009 16:49 
A.......zapomniałam napisać - wczoraj mielismy w zbiorniku pierwszego mieszkańca - nasz kot z upodobaniem pływał w zbiorniku:)) Jak z niego wyszedł nie wiemy - nie było nas w domu, ale pokój i kot "ociekały" wodą:)

Marta

Autor bemben99
Użytkownik
#70 - Posted: 24 Sty 2009 16:59 
Chyba miał być inny biotop...? ;)

Tomek

Autor lobo2304
Użytkownik
#71 - Posted: 24 Sty 2009 16:59 
a to ciekawe :) moj kot prawie nie zwraca uwagi na akwa (moze mu sie aranzacja nie podoba ;P ) w przeciwienstwie do moich psow :) .Kiedy podmieniam wode to nigdy go nie zauwazylem w poblizu :) .Inna sprawa jesli chodzi o ptaki ,ktore zawsze dokarmiam zima w ogrodku - tu potrafi caly dzien przy szybie "plakac" :) .
Raz mu sie tylko zdarzylo do oczka wodnego wpakowac (mam w nim karasie) ale nie wiedziec czemu obrazil sie na mnie,jakbym to ja go tam wsadzil :) .Uwazajcie teraz na niego zeby sie na was nie "zemscil" ;) .

Zbiornik bedzie wypas,narazie ciezko cos poweidziec ale wierze ,ze bedzie rewelacyjnie wygladac.

Pozdrawiam
Pawel

Autor rambowskixx
Użytkownik
#72 - Posted: 24 Sty 2009 17:43 
Mój kocur często wskakuje na akwaria w celu wylegiwania się i jak trafi na przykrycie styropianowe to również zdarza mu się popływać. Jak widzę sporo Tangamaniaków posiada również koty;-) a wydawało by się gatunki nie do pogodzenia w jednym pomieszczeniu;-).


Pozdrawiam
Łukasz

Autor MaciejMichalak
Użytkownik
#73 - Posted: 24 Sty 2009 18:19 
Mój kot raz wskoczył do akwa i mu przeszło zainteresowanie :)
teraz jedynie wyleguje sie na pokrywie mniejszego zbiornika jak na piecu.

Autor lobo2304
Użytkownik
#74 - Posted: 24 Sty 2009 23:27 
Niedawno mialem obawy co do obecnosci mojego kota w akwa -bylo to wtedy kiedy suszylem tlo diy w odkrytym akwa i z piaskiem na dnie.Bylo suchutko a wejscie stalo otworem.Moje obawy polegaly na tym czy Lobo (tak sie nazywa moj kot :)) nie wskoczy do srodka i nie urzadzi sobie w moim baniaku kuwety - w koncu warunki idealne ;) .
Sorry za offtop.

Autor admin
Admin
#75 - Posted: 25 Sty 2009 08:32 
Piasek z Castoramy mimo, że ma dobrą gramaturę (1mm) i ciekawy kolor, ma też jedną wadę - jest niesamowicie zanieczyszczony. I to nie są zanieczyszczenia mechaniczne, to PYŁ. Płukany sześciokrotnie w małych porcjach wsypany do wody powoduje baaardzo długie zmętnienie wody. Od wczoraj, od godziny 18.00 do dziś do 8.00 rano, woda jest w kolorze piasku :-) Będziemy zmuszeni usunąć polowę albo 2/3 wody i wlać nową. A w tej chwili wody jest na 45cm wysokości.

Robert

Autor krzysiekgrab
Użytkownik
#76 - Posted: 25 Sty 2009 10:49 
witam

Ja panie Robercie musiałem zrobić podobnie go wsypalem 30kg kruszonego dolomitu do swego akwarium. Płukałem go 5-cio krotnie. Zalałem akwarium(450l)do 3/4 objętości i po 24 godzinach woda nadal była mętna. Spuściłem prawie całą wodę i zalałem od nowa i jak ręką odjął:). Normalnie kryształ.

pozdrawiam
Krzysiek

Autor admin
Admin
#77 - Posted: 25 Sty 2009 11:56 
Podmieniłem 50%wody. Gdy temperatura wody przekroczy 20st.C włączamy starego, bioogicznego Eheima. To powinno przyśpieszyć proces.

Robert

Autor Alex
Użytkownik
#78 - Posted: 25 Sty 2009 12:08 
I jak teraz z wodą?Czy zanieczyszczenie zniknęło po podmianie ? Mam nadzieje że będą dzisiaj kolejne zdjęcia.

Maciek

Autor admin
Admin
#79 - Posted: 26 Sty 2009 12:23 
No i sie wyklarowało. Wczoraj dolaliśmy 10 litrów z wyciśniętych gąbek i dołączyliśmy Eheima.

Efekt widoczny po kilku godzinach. Postaram się wieczorem dac fotki.

Robert

Autor admin
Admin
#80 - Posted: 26 Sty 2009 13:36 
Chodzą jeszcze dodatkowo 2 głowice Atman - 202 i 201 z gąbkami:))

Marta

Autor admin
Admin
#81 - Posted: 26 Sty 2009 19:03 - Edytowany przez: admin 
To dzisiejszy widok. W naturze wygląda to dużo, dużo lepiej









Jak widać nie ma jeszcze tła na tylnej szybie, filtry wewnętrzne pracują dla uzyskania biologii wody i sciągnięcia zanieczyszczeń. Kable jeszcze są na wierzchu itd....

Marta

Autor RAV
Użytkownik
#82 - Posted: 27 Sty 2009 00:17 
witam
Zbiorniczek naprawde OGIEŃ aż parzy!!!
Pozdrawiam i gratuluje!!!
Rafał

Autor tom3179
Użytkownik
#83 - Posted: 27 Sty 2009 02:33 
jakieś kręgi megalityczne wyrosly ;) Eno zbiornik widac będzie miał charakter... Na fotkach nigdy nie zobaczy sie tego co na żywo :) Ja już widze rybole płetwiaste patrolujące swoje rewiry :)

Autor admin
Admin
#84 - Posted: 27 Sty 2009 07:47 - Edytowany przez: admin 
Powiem Wam, że "kręgi megalityczne" robią na mnie największe wrażenie. Już żałuję, że nie zdecydowaliśmy się na wymiary 200x200cm. Nasze zaproszenie (nie wiem, czy było oficjalne?) do oglądnięcia na żywo jest aktualne nieustająco. O! Moze w kwietniu, na Spotkaniu Tanganickim?
Robert

P.S.
Pierwsze dwa zdjęcia są zrobione z lampą. Pozostałe bez.
R

Autor MaciejMichalak
Użytkownik
#85 - Posted: 27 Sty 2009 09:26 
Jest super ale moim zdaniem kamien na przedostatnim zdjeciu najbardziej po prawej stoi nienaturalnie pionowo. Cały układ tych kamieni , choć bardzo ciekawy wydaje sie nienaturalny. Oczywiście to jedynie spostrzeżenie na podst zdjęć i moja osobista opinia.
Pokazywałaś Marto zdjęcie zbiornika z płaska skałą usytuowana bardziej z boku zbiornika. Mieliście się na nim wzorować co uważam za świetny pomysł. Kamienie jednak wydają się być bardzo w centrum. NIe wiem czy to dobrze. Wiem że zdjęcia nie oddają jednak nawet w połowie uroku tego akwa.

Usytouwanie na środku wydaje sie być fajne bo ryby moga pływać wokół grupy skał problem jednak w tym, czy jedna z nich nie zdominuje całego centrum zbiornika...

Takie poranne dyawgacje przy kawie w pracy :)

Pozdrawiam :)

Autor tasma
Użytkownik
#86 - Posted: 27 Sty 2009 10:37 
Już żałuję, że nie zdecydowaliśmy się na wymiary 200x200cm.

A dlaczego nie 300x300? Po co sie obcinac ;)?
A na serio to obsluga takiego baniaka bylaby troche trudniejsza. Poza tym nie macie stalej podmiany a przy 200x200x65 robi sie 2600 litrow.
Kiedys jak bede stary i obrzydliwie bogaty zrobie sobie baniak ponad 10000 litrow w piwnicy. A na razie musze patrzec na co mam.

Autor Topielec
Użytkownik
#87 - Posted: 27 Sty 2009 12:33 
A na razie musze patrzec na co mam.

Oj biedny;)

Ja nawet jeszcze nie mam na co patrzeć:P

Autor Jac
Użytkownik
#88 - Posted: 27 Sty 2009 12:42 
Witam, mam takie pytanko techniczne,
jakiej grubości macie strop w tym miejscu o ile jest podpiwniczony?

pozdrawiam

Autor admin
Admin
#89 - Posted: 27 Sty 2009 13:02 
jakiej grubości macie strop w tym miejscu o ile jest podpiwniczony?


Nie mamy stropu - dom jest niepodpiwniczony - to dom z 1935 roku:))


Marta

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#90 - Posted: 27 Sty 2009 14:07 
Ale fajna wanna – woda optymalnie podgrzana i byłoby już w czym się wykąpać ;-)

MaciejMichalak, chyba każdy miałby jakiś swój indywidualny pomysł na wizualne zagospodarowanie takiego bajorka – do tego każdy z pomysłów byłby inny ;-)

Ja przy projekcie takiego akwa i założeniu że będzie otwarte, dokonałabym tanganickiego przestępstwa i zainstalowałbym roślinność pływającą, która ograniczyłaby nie tylko straty temperatury, ale i parowanie wody (proszę nie krzyczeć ;-)) .

Tło zrobiłabym…. z kory – z drzewa wierzbowatego o nazwie topola, o niesamowitej grubej strukturze. Tło zainstalowane byłoby na tylnej ścianie i częściowo na bocznej (na bocznej byłoby obustronne). A umiejscowione wysokie usypisko kamieni (ale w miarę wąskie) wystawałoby poza powierzchnię wody.

Strona  Strona 3 of 8:  « Previous  1  2  3  4  5  6  7  8  Next » 
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Zbiornik 150x150x60 - relacja na bieżąco Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®