Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Zbiornik 150x150x60 - relacja na bieżąco

Strona  Strona 4 of 8:  « Previous  1  2  3  4  5  6  7  8  Next »  
Autor KatarzynaR
Użytkownik
#91 - Posted: 27 Sty 2009 14:10 - Edytowany przez: KatarzynaR 
[imgs] [/imgs]
[imgs] [/imgs]


Autor admin
Admin
#92 - Posted: 27 Sty 2009 14:16 
Tło zrobiłabym…. z kory – z drzewa wierzbowatego o nazwie topola, o niesamowitej grubej strukturze. Tło zainstalowane byłoby na tylnej ścianie i częściowo na bocznej (na bocznej byłoby obustronne). A umiejscowione wysokie usypisko kamieni (ale w miarę wąskie) wystawałoby poza powierzchnię wody.

Kasiu

Rozważamy takie właśnie tło...ale chcemy to zrobic spokojnie i z przemysleniem. Myślimy takze o podobnym stylu obudowy zbiornika.

O pistia myślałam własnie dzisiaj wracajac do domu:))

A skała wystawała ponad wodę ale tylko do poziomu około 40 cm....Robert bardzo chciałby aby była wyzej - ja chyba takze, tylko nie wiemy jeszcze jak bedzie z parowaniem.

Marta

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#93 - Posted: 27 Sty 2009 14:38 
Oczywiście, że wszystko wymaga czasu i dokładnego przemyślenia. w dodatku to Państwa projekt ;-)
My sobie tutaj tylko marzymy ;-) O np. tak: prowizorycznie wykonany widok od strony ,,połowicznej'' zabudowy.
[imgs] [/imgs]

Już mnie nie ma ;-)
K.

Autor Topielec
Użytkownik
#94 - Posted: 27 Sty 2009 14:44 
Ta kora wygląda jak skała:)

Autor Topielec
Użytkownik
#95 - Posted: 27 Sty 2009 14:46 
Co do obudowy to po co sobie ograniczać widoczność, skoro właśnie to jest jedna z głównych zalet tego zbiornika, że z każdej strony patrzy się na niego od przodu:)

Autor admin
Admin
#96 - Posted: 27 Sty 2009 14:57 
Mówiłam o obudowie podstawy czyli o Ytongach

Marta

Autor marti
Użytkownik
#97 - Posted: 27 Sty 2009 15:51 
Tło zrobiłabym…. z kory – z drzewa wierzbowatego o nazwie topola

KatarzynaR czy masz na myśli tło wewnątrz, czy na zewnątrz ?
Jeśli wewnątrz, to sądzę, że parametry wody uległby pogorszeniu, tzn. zakwaszeniu i zmiękczeniu, czyniąc ją zbliżoną do "czarnych wód", gdyż kora drzewa zawiera garbniki i inne subsancje zakwaszające wodę.
Chyba, że Marta z Robertem przerzucą się na paletki ;)

Autor admin
Admin
#98 - Posted: 27 Sty 2009 16:34 
Marcinie - my rozwazamy tylko tło na zewnątrz. Na razie nie widzę jaki kolor dobrać- niebieski, granat? a może skalny:))

Marta

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#99 - Posted: 27 Sty 2009 16:40 
KatarzynaR czy masz na myśli tło wewnątrz, czy na zewnątrz ?
Jeśli wewnątrz, to sądzę, że parametry wody uległby pogorszeniu, tzn. zakwaszeniu i zmiękczeniu, czyniąc ją zbliżoną do "czarnych wód", gdyż kora drzewa zawiera garbniki i inne subsancje zakwaszające wodę.
Chyba, że Marta z Robertem przerzucą się na paletki ;)


Marti, ta kora daje taki efekt jakby była wewnątrz... oczywiste jest że nie jest. W real wygląda niesamowicie naturalnie -właśnie jak skała. Stąd moja propozycja dla tak dużego zbiornika.

Topielec, drugą ścianę obudowałabym do połowy aby połączenie tła wyglądało naturalnie. Ale to jest przedsięwzięcie Gospodarzy, więc ja sobie mogę tylko wirtualnie pogadać ;-)

Autor marti
Użytkownik
#100 - Posted: 27 Sty 2009 18:39 
Marti, ta kora daje taki efekt jakby była wewnątrz... oczywiste jest że nie jest.

W takim razie tylko pogratulować pomysłu !
Wygląda to wyjątkowo efektownie.

Faktycznie Marta mogłaby skorzystać z tej podpowiedzi.
Z tym, że powierzchnia do zabudowy byłaby w Ich wypadku dość duża.

Autor admin
Admin
#101 - Posted: 27 Sty 2009 19:24 
Faktycznie Marta mogłaby skorzystać z tej podpowiedzi.


Tylko gdzie zdobyć tyle kory? Muszę sie za tym rozglądnąć.
Kasiu masz pomysł? taka kora musiałaby być sciagana kawałkami, a wtedy chyba się "roluje"

Czekam na podpowiedzi:))

Marta

Autor admin
Admin
#102 - Posted: 27 Sty 2009 20:12 
Od godziny pływają w zbiorniku Xenotilapia bathyphilus Chimba - kilkanaście sztuk. Są wyraźnie spłoszone. Marta siedzi przy szkle i ogląda jak telewizję.

Robert

Autor Garion
Użytkownik
#103 - Posted: 27 Sty 2009 21:00 - Edytowany przez: Garion 
Tylko gdzie zdobyć tyle kory? Muszę sie za tym rozglądnąć.

W sklepach wątpię aby można było dostać, jedynie tylko korę brzozy na korku. (na pewno jest w Castoramie lub Praktiker)

Polecam przejechać się do najbliższego tartaku, można też przejechać się do parku lub lasu teraz powinna być wycinka drzew i znaleźć ścięte i samemu ściągnąć korę.

Jeśli chodzi o tartak to teść kolegi ma, kolega dopiero wraca w przyszłym tygodniu, i jeśli by mieli byłbym w stanie załatwić. Korę drzewa najbardziej Wam odpowiadającego strukturalnie.

Rafał

Autor admin
Admin
#104 - Posted: 28 Sty 2009 06:11 
jeśli by mieli byłbym w stanie załatwić. Korę drzewa najbardziej Wam odpowiadającego strukturalnie.


Jak coś odezwiemy się:))

Marta

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#105 - Posted: 28 Sty 2009 09:05 
Kora musi być z topoli, inna się nie nadaje. Ta jest twarda jak drzewo a przy tym ciężka. Nie jest krucha, rękami się jej nie przełamie- to ważne. Struktura nie jest jednolita a sama grubość kory to jakieś 5 centymetrów. Swoją sama ściągałam z 1,5 metrowego (średnica pnia) drzewa i trzeba było użyć narzędzia zwanego pospolicie siekierką;-), nadcinając ją miejscami. Topola zwykle rośnie szeroka, bo ma wysokie roczne przyrosty - także jeśli już się takie drzewo znajdzie to materiału na pewno wystarczy.

Ja też proponuję zapytać w tartaku, ale najlepiej byłoby gdyby Pan Robert osobiście ściągnął je z drzewa, bo w tartaku używają maszyn odkorowujących a tutaj ważne jest żeby kawałki były jak największe.
Po wyschnięciu tak jak Pani Marta napisała ,,roluje się'' ale jej struktura umożliwi niewidoczne połączenie. W dodatku nie trzeba ,,robić'' jej na płasko bo te wygięcia (różne odległości od szyby) tylko dodają uroku (stąd wygląda jakby była wewnątrz).

Ja prawdopodobnie miałabym materiał aby wyłożyć tło 150/60 bo planowałam zrobić coś takiego w akwarium 450 litrów. Tylko to jest ciężkie - to tak jakby przesyłać drewno - więc nie wiem czy byłoby zasadne skorzystanie w tym przypadku z drogiej poczty polskiej. Najlepiej i z pewnością najtaniej (bo pewnie nie będzie to nic kosztować) zapytać w tartaku, tym bardziej że dobrze by było uformować ją wówczas kiedy jest jeszcze mokra. Jak wyschnie to staje się na prawdę twardym drewnem.

K.

Autor admin
Admin
#106 - Posted: 28 Sty 2009 09:18 
Kasiu

I to jest pełne wyjaśnienie:)) Z drewnem i korą chyba nie będzie problemu.

Chyba wybiorę sie na spacer pooglądać topole, bo pomysł bardzo mi się spodobał.

Dzięki wielkie

Marta

Autor kulus12
Użytkownik
#107 - Posted: 29 Sty 2009 07:09 
Proponuje zadzwonić do zieleni miejskiej Oni wycinają mnóstwo topoli przydrożnych i z osiedli, które następnie tną na kloce więc na pewno nie będzie problemu żeby zdjąć sobie korę na spokojnie. Bo mimo że to topola to szkoda żywego drzewa a i na mandat można się załapać.

Pozdrawiam Radek.

Autor admin
Admin
#108 - Posted: 29 Sty 2009 07:16 
Radku

Nikt żywego drzewa nie będzie korował:))Poprosimy aby przygotowano nam do kominka nieco topoli i wtedy problem z głowy.

Marta

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#109 - Posted: 29 Sty 2009 07:56 
Ja też dla woli wyjaśnienia nie rzuciłam się z siekierą na żywe ;-) ;-) ;-) Nawet mi nie przyszło do głowy, że Pani Marta tak postąpi, więc być może zostało to nieumiejętnie przeze mnie opisane. Moja topola była moją własnością i leżała już kilka miesięcy ścięta. Ale dobrze, że kolega ten aspekt podkreślił żeby czytelnikom forum dziwne rzeczy do głowy nie przychodziły...

K.

Autor bemben99
Użytkownik
#110 - Posted: 29 Sty 2009 08:09 - Edytowany przez: bemben99 
Wracając do kwesti wyboru tła. IMHO żadne tło strukturalne wewnętrzne czy zawnętrzne nie będzie pasować do koncepcji tego zbiornika właśnie dlatego, że grupa skał jest usytuowana centralnie. Takie tlo nie będzie kontynuacją wystroju wewnątrz zbiornika i nie będzie z nią współgrać. Moim zdaniem najlepiej wyglądałoby płaskie tło jednolitego koloru od czerni do niebieskiego, które będzie imitować toń wodną. W zależności od tego jak głęboko położone siedlisko chce się odtworzyć tak ciemne byłoby tło. Taka moja skromna opinia :)

Pozdrawiam.
Tomek

Autor admin
Admin
#111 - Posted: 29 Sty 2009 09:07 
Obawiam się, ze wszyscy jednak powinniście zobaczyć zbiornik na żywo. Wrażenia z oglądania zdjęć są "kłamliwe".

Skały nie są ułożone centralnie, tylko wyraźnie bocznie. Bez problemu za nimi przepływają ryby, ale 3/4 przestrzeni jest przed skałami. Nie zapominajcie, ze zbiornik mozna fotografować aż z 3 stron, co daje różne wrażenia. Skały celowo zostały tak ułożone, bo w ten sposób dominant Cyathopharynx zapewne oprze na nich swój kopiec. W ten sposób prawdopodobnie drugi będzie mógł także coś stworzyć, chociaż zapewne biedną i mizerną budowlę. To Cyathopharynx ma być głównym aktorem i scenarzystą w zbiorniku.

Jak na razie królują xeny.

Marta

Autor bemben99
Użytkownik
#112 - Posted: 29 Sty 2009 09:21 
Widać, że skały są bliżej jednej szyby ale bocznej, na której jak rozumiem tła nie będzie?

Tomek

Autor admin
Admin
#113 - Posted: 29 Sty 2009 09:40 
dokładnie tak -

Marta

Autor sue
Użytkownik
#114 - Posted: 29 Sty 2009 09:53 
Witam!

IMHO żadne tło strukturalne wewnętrzne czy zawnętrzne nie będzie pasować do koncepcji tego zbiornika
Pozotaje mi się jedynie zgodzić z Tomkiem...

Pozdrawiam
Magda

Autor bemben99
Użytkownik
#115 - Posted: 29 Sty 2009 09:56 
Właśnie. Moim więc zdaniem tło strukturalne na tylnej ścianie będzie się miało nijak do całości kompozycji. Idealnie byłoby gdyby zbiornik był nieograniczony ścianami z 4 stron ale jak rozumiem zająłby wtedy zbyt dużo miejsca w pomieszczeniu. W takim ustawieniu jak teraz najlepszym moim zdaniem wyjściem byloby zasłonięcie ściany tłem jednolitym, płaskim które nie będzie się gryzło z kompozycją akwa.

Tomek

Autor admin
Admin
#116 - Posted: 29 Sty 2009 09:58 
Tło powinniśmy dać z tyłu za akwarium - przy ścianie. Musimy jakoś ukryć kable i rurki.

Marta

Autor bemben99
Użytkownik
#117 - Posted: 29 Sty 2009 10:03 
W takim ustawieniu jak teraz najlepszym moim zdaniem wyjściem byloby zasłonięcie ściany tłem jednolitym, płaskim które nie będzie się gryzło z kompozycją akwa.

Rurki i kable też zasłoni.

Tomek

Autor admin
Admin
#118 - Posted: 29 Sty 2009 10:38 
Powiem tak - jak na razie tło to ostatni temat jaki zamierzamy ruszać z Robertem. Nas fascynują teraz ryby. Jutro /pojutrze wpuszczę Cyathopharynx.

Marta

Autor bemben99
Użytkownik
#119 - Posted: 29 Sty 2009 10:50 
Bardzo zdrowe podejście :) Tło to rzeczywiście mały problem a obserwacja tych cudeniek, które zamierzacie wpuścić - to jest coś!!!

Tomek

Autor admin
Admin
#120 - Posted: 29 Sty 2009 16:21 
Właśnie nie wytrzymałam i wpusciłam stado 6 sztuk Cyathopharynx foai Mbita. 2 samce i 4 samice.

Samce mają około 16-17 cm. Na razie tylko patrolują teren i sprawdzają co się zmieniło. Ich wcześniejszy domek był bardzo maly 150 x 50 x 60 cm. Teraz mają gdzie pływać.

Marta

Strona  Strona 4 of 8:  « Previous  1  2  3  4  5  6  7  8  Next » 
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Zbiornik 150x150x60 - relacja na bieżąco Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®