Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Silikon akwarystyczny - ile to schnie

Autor lobo2304
Użytkownik
#1 - Posted: 19 Sty 2009 10:35 - Edytowany przez: lobo2304 
Tak jak napisalem w tym watku - > http://www.forum.tropheus.com.pl/index.php?action= vthread&forum=5&topic=2848 =vthread&forum=5&topic=2848
Wykonalem tlo.Mija dzis 4ty dzien od sklejenia i wciaz czuc delikatny zapach octu...
Czy musze czekac az zapach kompletnie zniknie??Czy tez moge juz zalewac baniak??
Prosze o podpowiedz osob ,ktore juz same wykonaly tego typu tlo.Boje sie to zalewac i wrzucac ryby jesli mogloby im to zaszkodzic.

Pozdrawiam
Paweł

Autor kulus12
Użytkownik
#2 - Posted: 19 Sty 2009 10:51 
w zależności od producenta 2mm/dobę, oraz od tego jak grubą warstwę dałeś, ja przy klejeniu filtra panelowego czekałem 8 dni i zapach jeszcze się utrzymywał w twoim przypadku możne to potrwać dłużej bo z jednej strony masz szkło a z drugiej kamole i powierzchnia parowania silikonu jest bardzo mała. Ja na twoim miejscu bym zaczekał bo możesz wytrącić jakieś substancje do wody i podtruć rybcie lub osłabić połączenie i tło może odchodzić. Poza tym na instrukcji silikonu zapewne jest informacja ze jest nie toksyczny dla zwierząt i roślin po całkowitym utwardzeniu tak jest w przypadku silikonu który posiadam firmy LAKMA

A swoją drogą to rozumiem twoją niecierpliwość też zawsze mnie korci do jak najszybszego zalania zbiorniczka :)

Pozdrawiam Radek

Autor lobo2304
Użytkownik
#3 - Posted: 19 Sty 2009 21:59 - Edytowany przez: lobo2304 
Na tlo wykorzystalem 3 tuby silikonu do pistoletu wiec troche tego poszlo....
Faktycznie cierpliwosci ucze sie przy obsludze akwa ;) .
W kazdym razie wstawilem farelke do akwa zeby poweitrze nie "stalo".

Pozdrawiam
Paweł

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Silikon akwarystyczny - ile to schnie Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®