Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

inwazja glonów

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor admin
Admin
#31 - Posted: 6 Lut 2009 14:57 
Abyście tylko nie utonęli w rzęsie:))

Fajnie, że muszlaki są zgodne.

Marta

Autor Rafa
Użytkownik
#32 - Posted: 6 Lut 2009 15:29 
Marto
Jesteś stosunkowo blisko więc będziesz miała regularne dostawy:))
Joanna

Autor Rafa
Użytkownik
#33 - Posted: 10 Lut 2009 16:42 
Rośliny zakupione. Anubiasy narazie skończyły w akwarium do kwarantannymusze zwalczyć na nich glony. Kupiłam cryptocoryne długości 90 cm i walisnerie.

I teraz ja je wsadzem a tropheusy je wyrywają , obgryzają(walisnerie) . Fajnie to wygląda jak z nim walczą - ale jak ja ją mam umocować ???

Joanna

Autor admin
Admin
#34 - Posted: 10 Lut 2009 16:50 
ale jak ja ją mam umocować ???


Anubiasy i kryptokorynę przywiąż żyłką do kamienia lub dokładnie powtykaj w szczeliny w skałach.

Z walisnerią jest gorzej, nie wiem czy przywiązanie korzeni pomoże, ona powinna być w podłozu. Moze ktoś inny coś podpowie?

Marta

Autor nuroslaw
Użytkownik
#35 - Posted: 11 Lut 2009 08:56 
a jak wygląda poziom NO3 w wodzie używanej do podmian/kranowej?

Niski poziom NO3 jest możliwy, w końcu w akwarium jest mnóstwo glonów, które zużywają jego nadmiar.

Co robić? imho zwiększyłbym oświetlenie, zmniejszył ilośc pokarmu - np. tygodniowa głodówka dla ryb - glony same się wykończą.

Zmniejszenie oświetlenia prowadzi tylko do zwolnienia ich wzrostu i pobieranego pokarmu - PO4-, NO3-, K+ itp.

obawiam się że umocownaie Valisnerii jej nie uratuje. będzie tylko lepiej przytwierdzona i łatwiej będzie rybom odrywać poszczególne liście.

Zrobienie rybom tygodniowej głodówki nic nie kosztuje, nie trzeba nic wymieniać, kupować, zaoszczędzi się tylko na pokarmie. Nie wiem tylko czy wytrzymacie, nie dając rybom nic do jedzienia przez tydzień (bo ryby napewno dadzą sobie radę).

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / inwazja glonów Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®