Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Przewód grzejny

Autor kulus12
Użytkownik
#1 - Posted: 26 Lut 2009 07:55 
Witam mam do Was pytanie czy używacie może przewodów grzejnych zamiast grzałki, jakie są Wasze opinie na ten temat. Chodzi mi o ogrzanie zbiornika 500l. i przewód do mojego zbiornika ma 50W a grzałka 300W różnica dość spora tylko nie wiem jak się sprawdzają takie przewody w praktyce i na przestrzeni lat.

Pozdrawiam Radek

Autor fishfan
Użytkownik
#2 - Posted: 26 Lut 2009 21:59 
Myślę że zastosowanie grzałki z wbudowanym termoregoulatorem jest jak najberdziej na miejscu.Warto w poblirzu grzałki zastosować pompę cyrkulacyjną tak aby ogrzana woda szybciej i równomierniej rozprzestrzeniała sią w akwarium.Przewód grzejny w podłożu będzie musiał pracować o wiele częściiej .Podłoże stanie się izolatorem szczególnie kiedy będzie to gruba warstwa.A co będzie kiedy ryby go wykopią?Warto zastosować grzałke dobrej jakości .Pewnie wiele osób rozpisze się ze warto zastosowac dwie.Ja w akwarium 500l mam jedną 300W i jakoś ten fakt mnie nie martwi.

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Przewód grzejny Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®