Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Interesująca dysputa o wadach i zaletach prefiltra

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor baryton31
Użytkownik
#31 - Posted: 3 Mar 2009 20:12 
Myślę, że i ja powinienem coś powiedzieć ( napisać ) w kontekście tak nie przewidzianego rozwoju dyskusji . Jeśli przez swą porywczą naturę sprowokowałem tę ostrą i momentami nieprzyjemną polemikę to bardzo przepraszam wszystkich , biorąc czyjąś stronę w rozmowie nie chciałem doprowadzić do podziałów . wypowiedź Sengir'a wiernie oddaje sytuację , ja dodam tylko ,że nie pozwólmy aby to co nas łączy również nas dzieliło :))
Ogniste serca pasjonatów często rozgrzewają rozmowę do czerwoności :)))
Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Autor bemben99
Użytkownik
#32 - Posted: 3 Mar 2009 21:10 - Edytowany przez: bemben99 
baryton31
Jeśli przez swą porywczą naturę sprowokowałem tę ostrą i momentami nieprzyjemną polemikę to bardzo przepraszam wszystkich , biorąc czyjąś stronę w rozmowie nie chciałem doprowadzić do podziałów.

Wygląda na to, że nie ty sprowokowałeś tę nieprzyjemną polemikę bo już na poprzednim forum zaczęła się wymiana ironizujących wypowiedzi pomiędzy dwoma Panami (nie mam na myśli Nurosława, który starał się merytorycznie podejść do zagadnienia). Mam wrażenie, że u podłoża tej agresji leżą jakieś inne przyczyny niż topic tego wątku, ale nie znam osobiście tych osób więc mogę się mylić. Szkoda tylko, że te animozje rozwlekane są publicznie zawaluowane w niby merytorycznym sporze. Trochę to żenujące z punktu widzenia postronnego obserwatora i pozostaje niesmak...

Pozdrawiam.
Tomek

Ps. Kilku uczestników tej dyskusji próbowało pogadać merytorycznie na temat, ale jak widać nie o to chodziło więc zwyczajnie się wygłupiliśmy. Przykre.

Autor sengir
Użytkownik
#33 - Posted: 4 Mar 2009 06:05 
toooldzie, właśnie zakładam dla muszlowców akwarium około 120l. Filtracja jest tu dla mnie pewnym problemem, bo z jednej strony chciałem mieć solidną biologię na zewnątrz, a z drugiej strony nie miałem ochoty przesadzać z instalacjami wewnątrz akwarium. Małe kubełki nie do końca mi pasują.
Skoro rozwiązanie z kaskadą się sprawdza, byłoby to dla mnie dobre wyjście.
Dlatego chciałbym zapytać:
1. Czy oprócz kaskady masz jakiś mechaniczny wewnątrz? Czy sama kaskada wystarczy?
2. Jaką kaskadę używasz i jaką poleciłbyś do 120?

pozdrawiam
Rysiek

Autor tooold
Użytkownik
#34 - Posted: 4 Mar 2009 06:15 
1. Czy oprócz kaskady masz jakiś mechaniczny wewnątrz? Czy sama kaskada wystarczy?
2. Jaką kaskadę używasz i jaką poleciłbyś do 120?


w takim akwarium mam po prostu dwie kaskady . Zawieszone z obu stron akwarium. Każda wypełniona ehfisubstratem i oczywiście prefiltr z gąbki na wlocie ;-)
Co do marki i wielkości - dawniej były kaskady AquaClear , teraz chyba dobrym rozwiązaniem są kaskady Aquaela , mam taką jedna od kilku miesięcy . Jest tylko o wiele bardziej wrażliwa na drobinki piasku w wodzie od poprzednich.

Autor nuroslaw
Użytkownik
#35 - Posted: 5 Mar 2009 12:00 
Prefiltr- stosować czy nie. Najważniejsze pytanie, po co ?

Nurosławie .

Odpowiem jesli chodzi o moje podejście i moje akwaria.



odnoszę ciągle wrażenie, że nie zostałem właściwie zrozumiany.

Pytanie "po co" nie należy odbierać w rozumieniu "po co, niewarto, nie trzeba".

Moje pytanie należy czytać: "czy musimy, czy jest nam potrzebny"

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Interesująca dysputa o wadach i zaletach prefiltra Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®