Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Który filtr wewnętrzny ?

Autor aki
Użytkownik
#1 - Posted: 3 Mar 2009 12:45 
Witam, obecnie posiadam filtr wewenetrzny AQUASZUT o przepustowości 750 l/h. Filtr ten pełni rolę napowietrzacza ale ostatnio coś się złego z nim dzieje ponieważ nie napowietrza, mimo czyszczenia go efektu poprawy brak. Dlatego zastanawiam się nad zakupem nowego filtrawewnetrznego. Pytanie tylko jakiego, na allegro znalazłem cośtakiego:
http://www.allegro.pl/item561368558_filtr_wewnetrz ny_jp_025f_300_500l_1600l_h_gratis.html
Chciałbym coś o większej przepustowości (moj zbiornik to 250 litrów i 13 KASAKALAWE) z tego powodu, że chciałbym w wakacje zmienić akwaiurm na więszke (375 litrów). Co polecacie i jkie oponie na temat załączonego linku z allegro? Warto ?

Autor rambowskixx
Użytkownik
#2 - Posted: 3 Mar 2009 13:00 - Edytowany przez: rambowskixx 
Sprawdzałeś czy w miejscu łączenia się rurki napowietrzającej z końcówką do napowietrzania jest prześwit. Bardzo często dziurka, którą zasysane jest powietrze "zabija się" i dlatego brak jest napowietrzania. Mam sporo takich głowiczek i nigdy nie miałem problemu z ich awaryjnością. Należy również rozebrać całą głowicę i dokładnie wyczyścić wirnik.


Pozdrawiam
Łukasz

Autor aki
Użytkownik
#3 - Posted: 3 Mar 2009 13:06 
Spróbuje dzięki za informację :) A co powiesz na tą z linka który załączyłem ?

Autor rambowskixx
Użytkownik
#4 - Posted: 3 Mar 2009 13:14 
Wygląda podobnie do chińskich głowic typu HJ, które sprawują się całkiem nieźle z tym, że po pewnym czasie mogą być nieco hałaśliwe. Takich jak te z linku nigdy nie używałem ale pobór 35W to raczej sporo jak na taką głowicę. Cena też chyba nie jest tak rewelacyjnie niska;-).
Tutaj masz głowice HJ http://www.allegro.pl/item567731098_filtr_wew_hj_1 122_1400l_h_240l_360_l_pokarm.html po lekkim liftingu;-). Te w porównaniu z ich starszą wersją nigdy nie sprawiały mi najmniejszych kłopotów podczas użytkowania.

Pozdrawiam
Łukasz

Autor aki
Użytkownik
#5 - Posted: 4 Mar 2009 07:21 
Wyczyściłem filtr cały i śmiga ja nowy :) Dzięki za informację :) pozdrawiam

Autor rambowskixx
Użytkownik
#6 - Posted: 4 Mar 2009 09:30 
Wyczyściłem filtr cały i śmiga ja nowy :) Dzięki za informację :)

O widzisz a już chciałeś zbędnie kasę wydawać;-).

Pozdrawiam
Łukasz

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Który filtr wewnętrzny ? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®