Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

wkład do Unimax 700

Autor driver1111
Użytkownik
#1 - Posted: 16 Mar 2009 19:24 
Witam,
postanowiłem kupić filtr unimax700 do zbiornika 375l.Stado 25 szt ilangi (docelowo ma zostać 20 szt dorosłych).Parametry przed tygodniową podmianą 30%to
NO2 10!!!!!
NO3 40!!!!!
PH 8
GH 11
KH 18

Dotychczas fitrem zewnętrznym jest unimax 250

Jakie wkłady proponujecie do 700-ki?Powierzchnia koszy to 24l.
W kranie
NO2-0,05
NO3-10

myślę o JBL MICROMEC ale co z pozostałymi 3 koszami?(w pierwszym gąbki)

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 16 Mar 2009 21:59 
Szkoda, że najpierw zakupiłeś ryby, a potem myslisz o fitracji. Zobacz jakie masz parametry wody N02 i N03 i oceń czy ryby mają właściwe parametry wody.

Czy jesteś pewien poziomu N02 - jak tak to dziwie sie, że ryby jeszcze zyją

Marta

Autor driver1111
Użytkownik
#3 - Posted: 17 Mar 2009 07:35 
Marto,
parametrów nie muszę oceniać bo wiem że są przekroczone.Napisałem że one były po 7 dniach,przed podmianą.Jeśli przeczytasz mój post to zobaczysz że NO2 i NO3 są z wykrzyknikami.Są to po raz pierwszy tak przekroczone parametry i dla tego dokupiłem unimax 700.Ryby zostały wpuszczone po 2 miesiącach od startu drugiego mojego zbiornika.

Jeśli ktoś z Państwa posiada taki filtr i chciałby się podzielić informacją jakie ma wkłady to będę wdzięczny.

Arek

Autor rambowskixx
Użytkownik
#4 - Posted: 17 Mar 2009 08:06 
Jeśli ktoś z Państwa posiada taki filtr i chciałby się podzielić informacją jakie ma wkłady to będę wdzięczny.


Posiadam dwa - w jednym grys koralowy plus wkłady gąbkowe, które były w nim standardowo a w drugim ceramika i również standardowe wkłady gąbkowe. Teraz zajmij się przede wszystkim doprowadzeniem no2 i no3 do porządku bo to, że ryby jeszcze żyją nie znaczy, że tak pozostanie. Przy takich parametrach jest również wielce prawdopodobne, że ich stan zdrowia pogorszy się dopiero za kilka- kilkanaście dni.

Pozdrawiam
Łukasz

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 17 Mar 2009 10:44 
parametrów nie muszę oceniać bo wiem że są przekroczone

Jeżeli jak najszybciej nie podejmiesz działań, to możesz nie mieć juz dla kogo zakładać nowego filtra.

Takie utrzymujące sie parametry osłabiają ryby - choroba wtedy jest murowana. Rób małe podmiany wody, dodawaj nitrivec i jak najszybciej podepnij filtr.

Wkłady to może być: ceramika, grys koralowy, gąbka. W tym wypadku liczy się czas.

Marta

Autor driver1111
Użytkownik
#6 - Posted: 17 Mar 2009 16:43 
Dziś po 4 dniach od wymiany 30%wody NO2-0 ALE NO3 dalej 40.
zaraz wymienię 30l wody i kupiłem preparat zooleka na zbicie no3.
Co do unimaxa 700 powinienem go dostać w tym tygodniu.Kupiłem do niego phosvec granulat i micro mec 3 opakowania.Do tego zostawię biobalę i gąbki które daje producent i...........mam nadzieję że więcej o moich problemach z no2 i no3 nie będę was zanudzał.

dziękuję za pomoc adminowi i rambowskixx

Autor driver1111
Użytkownik
#7 - Posted: 17 Mar 2009 18:44 - Edytowany przez: driver1111 
Tak też sobie teraz myślę.....jeśli w kranie mam no2 -0,05 i no3 10 do 20 to może przy tygodniowej podmianie użyć wody destylowanej powiedzmy 20-30l zaprawionej Aquadur-em i kranówki 30-40 l?Czy lepiej "osmotyczną".Jednak destylowaną mam za darmo a za osmozę w Gdańsku muszę płacić 30gr za litr

Autor rambowskixx
Użytkownik
#8 - Posted: 17 Mar 2009 21:30 
Czy TY wiesz jakie ph ma woda destylowana?


Łukasz

Autor driver1111
Użytkownik
#9 - Posted: 18 Mar 2009 07:18 
Jest miękka ale ph+ pozwoli mi uzyskać żądaną wartość.

Autor rambowskixx
Użytkownik
#10 - Posted: 18 Mar 2009 07:48 
Jest miękka ale ph+ pozwoli mi uzyskać żądaną wartość.

No nie wiem. Podejrzewam, że musiał bys dolac bardzo dużo tego ph+ a taka ilośc chemii raczej nie wpłynie pozytywnie na ryby. Nie wiem czy nie lepszym rozwiązaniem było by znalezienie odpowiedniej wody mineralnej. Często 5 litrowe baniaki kosztują grosze. Jakiś czas temu czytałem nawet artykuł o stosowaniu wód mineralnych w akwarystyce ale niestety nie pamiętam gdzie to widziałem.

Pozdrawiam
Łukasz

Autor driver1111
Użytkownik
#11 - Posted: 18 Mar 2009 11:35 
rambowskixx

chyba masz rację,próbowałem podnieść w destylowanej wodzie ph do 8 i masa proszku mi na to poszła.Zdecyduję się na osmozę jak już pisałem w Gdańsku w sklepie akwarystycznym mogę ją kupić za 30gr 1 litr.

dzięki.
Arek

Autor rambowskixx
Użytkownik
#12 - Posted: 18 Mar 2009 12:43 
Zdecyduję się na osmozę jak już pisałem w Gdańsku w sklepie akwarystycznym mogę ją kupić za 30gr 1 litr.

Hmmm a co to zmieni?

Łukasz

Autor driver1111
Użytkownik
#13 - Posted: 18 Mar 2009 13:06 - Edytowany przez: driver1111 
mam bardzo złe parametry w kranówce i jeśli wymieszam kranówkę z wodą osmotyczną przy tygodniowej podmianie to myślę że no2 i no3 zbiję w ten sposób.Tzn.wleję "dobrą wodę"

Autor rambowskixx
Użytkownik
#14 - Posted: 18 Mar 2009 13:32 
Nie znam się na osmozie może ktoś inny się wypowie ale wydaje mi się, że taka woda nie różni się właściwościami zbytnio od wody destylowanej. Chociażby podczas osmozy jest wytrącany węglan wapnia i inne pierwiastki zarówno te dobre jak i złe. Ph powinno więc byc też niskie jak i twardośc.

Pozdrawiam
Łukasz

Autor nuroslaw
Użytkownik
#15 - Posted: 18 Mar 2009 14:11 
woda osmotyczna, demineralizowana, destylowana itp. to taka sama woda. Różnią się tylko procesem produkcji.

- osmoza - to inaczej fizyczna filtracja, wszystko co jest mniejsze lub równe cząstkom wody, przez taki filtr przejdzie - bo membrana ma tak dobrane oczka

- demineralizacja - usuwanie chemiczne zw. mineralnych np. w wyniku dodania kwasu (tzw. szczepienie kwasem), wymiana na jonitach. O demineralizacji mówimy w przypadku usuwaniu wszystkich jonów. Nie usuwa nie zjonizowanych związków. Usuwania częściowe, np. tylko na kationitach - zwie się odsalaniem.

- destylacja - wykorzystanie różnej temperatury parowania.

Każdy z tych systemów ma wady. Np. dzięki temu w wyniku destylacji uzyskujemy czystszą wódkę. Destylacja, podobnie jak deminarilzacja nie usuwa zw. organicznych. (chyba że ulegają rozkładowi pod wpływem działania temp. lub innych zw. chemicznych). Usuwanie na kationitach nie usunie alkoholi, cukrów itp. to załatwi tylko osmoza.
Wady te, nabierają znaczenia jeśli przystępujemy do "czyszczenia" wody innej niż głębinowa.

Ale woda głebinowa, zawiera głównie zanieczyszczenia mineralne, stąd woda H2O jest, można by rzec taka sama po demineralizacji, destylacji czy RO.

Co do pH - w wodzie o twardości kH=0 nie mierzy się pH, bo wyniki zależeć będą od chwilowego stężenia CO2 w wodzie i powietrzu otoczającymm

Autor driver1111
Użytkownik
#16 - Posted: 20 Mar 2009 21:24 
dziękuję Wam za pomoc.
pozdrawiam,
Arek

Autor driver1111
Użytkownik
#17 - Posted: 21 Mar 2009 19:14 - Edytowany przez: driver1111 
Filtr Unimax 700 odpalony 19.03.stare wkłady +jbl micromec 2 opakowania+dodałem phosvec granulat.
dodałem nitrivec.Dziś rano no2 0,2 no3 40.podmieniłem 20 % wody,zgasiłem światło odłaczyłem grzałkę.dodałem nitrivec i włożyłem do zbiornika woreczek nitratex na zbicie no3.Coś jeszcze mogę zrobić aby cykl azotowy przebiegł szybciej?zamierzam codziennie dodawać nitrivec.Oczywiście nie będę karmił ryb przez ok.7 dni

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / wkład do Unimax 700 Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®