Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Wapień Tuffa

Autor rambowskixx
Użytkownik
#1 - Posted: 25 Mar 2009 15:04 
http://www.allegro.pl/item588728544_wapien_tuffa_b ardzo_lekki.html
Czy ktoś może stosował tego typu dekoracje. Zakładam kolejny baniaczek i będę wdzięczny za jakieś informacje od osób, które byc może miały stycznośc z czyms takim.

Pozdrawiam
Łukasz

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 25 Mar 2009 15:20 
Jak lekki to chyba pumex wulkaniczny.

Tylko czy skład bedzie odpowiedni dla Tanganiki?

Marta

Autor rambowskixx
Użytkownik
#3 - Posted: 25 Mar 2009 15:25 
Tylko czy skład bedzie odpowiedni dla Tanganiki?

Właśnie pojęcia nie mam co to tak naprawdę jest. Dzwoniłem do osoby, która prezentuje tą ofertę ale za wiele się również nie dowiedziałem. Jedyne co mi powiedziała, że do baniaka 500 litrów powinno starczyc około 30kg ale gdyby był to pumex wulkaniczny to podejrzewam, że 30 kg wystarczyło by na 1000 litrowe akwarium.

Łukasz

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 25 Mar 2009 15:36 
Pumeks jest to naturalny minerał, postaci wulkanicznej o porowatej budowie. Chemiczny skład pumeksu to SiO2 w postaci amorficznej krzemionki (ok.70-72%). Jest nierozpuszczalny w wodzie. Pumeks ze względu na jego kruchość, używany jest głównie jako ścierniwo dla delikatnych materiałów. Jego twardość w skali Mohsa wynosi ok. 5,5- 6,0i dlatego jest delikatny do obróbki szkła, kamienia itp. Temperatura topnienia wynosi 0. 900stopni Celsjusza. Gęstość 2,3-2.4g/cm sześciennych. Używany może być dla mniej agresywnych działań, gdzie ochrona powierzchni materiałów jest bardzo istotna.

Marta

Autor rambowskixx
Użytkownik
#5 - Posted: 25 Mar 2009 16:58 
A czy Marto jesteś pewna, że to co jest na zdjęciach to pumeks?

Łukasz

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 25 Mar 2009 17:38 
NIe, nie jestem pewna. Tylko jak jest napisane - bardzo lekki - to moze to sugerować

Marta

Autor rambowskixx
Użytkownik
#7 - Posted: 25 Mar 2009 18:13 
NIe, nie jestem pewna. Tylko jak jest napisane - bardzo lekki - to moze to sugerować

Szkoda, bo myślałem że może miałaś do czynienia z czymś takim a tak w sumie to nadal wielka niewiadoma. Co do tego czy jest bardzo lekki to też nie wiadomo bo jak zadzwoniłem do tego sprzedawcy to nawet sam nie jest w stanie określić czy jest lekki czy bardzo lekki itd itp. Natomiast zainteresowałem się to skałą bo wygląda jak dla mnie całkiem ciekawie.

Łukasz

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 25 Mar 2009 18:22 
Skała jest bardzo interesująca...może ktoś coś wie o tym.

Marta

Autor rambowskixx
Użytkownik
#9 - Posted: 25 Mar 2009 18:46 
Próbuję coś znaleźć w internecie i ogólnie wapień tego typu występuje ale również może być to skała wulkaniczna. Może ktoś jeszcze zabierze głos i coś się rozjaśni.


Łukasz

Autor baryton31
Użytkownik
#10 - Posted: 25 Mar 2009 19:07 
Przepraszam Łukaszu ,że dołączę się do wątku . A co myślicie o tej lawie wulkanicznej,którą sprzedaje ten sam allegrowicz, czy mogłaby być w akwa z trofciami ?
Pozdrawiam
Kuba

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Wapień Tuffa Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®