Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Świetlówki T5 w akwarium

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor danlack
Użytkownik
#31 - Posted: 15 Lut 2006 14:44 
Potwierdzam kupowalem oswietlenie T5 i swietlowki w aqva-light - dobre ceny i opakowanie, w colisa.com.pl tez dobrze pakuja w tekturowe rury.

Autor quentin
Użytkownik
#32 - Posted: 24 Lut 2006 00:09 
dzisiaj otrzymałem przesyłki 2 świetlówki T5 Ocean White oraz statecznik elektroniczny Vossloh Schwabe ELXc 2x 54W oprawy bryzgoszczelne jako belkę zastosowałem profil PCW hurtownia z elektryką ,bylem tak napalony że montaż po całości trwał na maxa 2 godz nadmieniam że oprawy były zaciskowe i trzeba bylo wypalać w belce otwory,reasumując montaż jest prosty jak budowa cepa,muszę nadmienić że baniaczek ma 170x40x40 i jak pisałem w poprzednim poście walczę z glonami i jednym z sposobów jest wymiana oświetlenia ,pierdzielone okrzemki ,moje są podobne do brązowego aksamitu,już mam na nie haka kupiłem 5 Plekostromusów które dokonują cudów obżarły połowę przez dwie noce a wymiana oświetlenia na T5 ma również zachamować rozwój niechcianego glonu,po zainstalowaniu i odpaleniu byłem delikatnie mówiąc zjżony,to światło rafy dla mnie zbyt jasne,w poprzednim bemby były czearne jak smoła i miały soczyscie pomarańczowe dodatki ,teraz są bledsze wypadło na niekorzyść ale może glony przystopują c.d.n.

Autor rufus1
Użytkownik
#33 - Posted: 24 Lut 2006 10:00 
Witam!!!
Jeżeli chodzi o reakcje ryb na tak jasne światlo u mnie bylo podobnie. Ale po pewnym czasie (troche to trwało) ryby przyzwyczaiły sie do nowego oświetlenia i teraz jest w porzadku. Najwiekszą różniecę zmiany ubarwienia obserwowoałem na Petrochromisach trewavasae. Z czarenego zroniły sie brązowawe z jaśniejszym grzbietem, ale teraz wróciły juz do swojej barwy (czarne z jasnymi kropkami).
Leszek

Autor quentin
Użytkownik
#34 - Posted: 24 Lut 2006 10:39 
dzisiaj dołożyłem do Ocean White jeszcze jedną belkę z Philipsem TLD 38 W/840 to jażeniówka raczej do oświetlenia domowego ale ma ładne żółte światło i zmieniła trochę zimny kolor po T5,czy są rurki T5 o innej barwie?,zaczynam poszukiwania.Tropheusy samce które tolerowały swoją obecność zaczęły udowadniać który dominuje nad resztą bandy.Czy zmiana oświetlenia może być przyczyną odmiennego zachowania?.c.d.n.

Autor quentin
Użytkownik
#35 - Posted: 4 Mar 2006 06:29 
Metamorfoza tak określę wygląd moich ryb,ukrywały piękno którym cieszą mnie teraz ,nie spodziewałem się że CUŚ takiego może nastąpić za sprawą oświetlenia Chimby są ciemno ceglaste z błekitno niebieskimi płetwami ,samiec ma czarne pasy mam inne Tropheusy pozostałe też zmieniły ubarwienie Bemby smoliście czarne z pomarańczowymi akcentami to inna bajka Huuuuuurra.

Autor Belgrano
Użytkownik
#36 - Posted: 4 Mar 2006 13:32 
Metamorfoza tak określę wygląd moich ryb,ukrywały piękno którym cieszą mnie teraz ,nie spodziewałem

Zgadza się choć niektórzy wolą jak jest w akwarium ciemniej, natomiast one ładne widmo daja:-)

Autor fazi64
Użytkownik
#37 - Posted: 9 Mar 2006 18:14 
Witam,
Rowniez ja zdecydowalem przejsc na T5'ki.
Z Aqva-light'u dotarly juz do mnie dwie swietlowki (AquaMedic Ocean White 54W i Sylvania Aquastar 54W), ktore zamontuje w przyszlym tygodniu w moim 576l baniaku z trofami (mysle, ze efekt bedzie pozytywny).
Pzdr
Fazi64

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Świetlówki T5 w akwarium Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®