Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Wklady do filtra (eheim2228) - co ile/czy w ogole wymieniac?

Autor lobo2304
Użytkownik
#1 - Posted: 29 Mar 2009 21:14 
Witam,
Wybija mi w tym miesiacu dokladnie rok od kiedy zaczalem swoja przygode z akwarystyka i tropheusami :) .
W zwiazku z ta data pojawia sie takze kolejne w.w. laickie pytanie.

W moim 450l baniaku posiadam dwa filtry eheima 2228 przy ktorych stosuje prefiltry.
Jeden filtr zapelniony(cale koszyki, idac od dolu):
-eheim mech - mechanika
-gabka gruboporowa eheim
-grys koralowy
- eheim substraat pro - biologia
-eheim substraat pro - biologia
-gabka drobnoporowa

drugi filtr (wyp. od dolu) :
- sera siporax
-gabka gruboporowa eheim
-eheim substraat pro - biologia
-JBL MicroMec
-gabka drobnoporowa

Gabke z drobnymi porami wymieniam srednio raz na 3-4 miesiace - profilaktycznie.Nie jestem jednak pewien odnosnie w.w. wkladow mechanicznych i biologicznych,podobnie z gabka gruboporowa.Czy ktos moglby mi napisac kiedy te wklady nadaja sie do wymiany??

Parametry sa ok (no2=0 ,no3=20 ,ph=8) ale ostatnio czesto mnie w domu nie ma(za granica) i chcialbym spokojnie skupic sie na pracy nie zastanawiajac sie czy w domu nie dzieje sie tragedia z moim podopiecznymi.
Dziekuje z gory za pomoc.

Tak na marginesie dla wsparcia mechaniki mam takze ferplasta 2200l/h ,w ktorym juz wymienilem wklady po 10 miesiacach.

Pozdrawiam
Paweł

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 30 Mar 2009 14:01 
lobo2304

Ja wymieniam wkłady w Eheim raz na dwa - trzy lata. Otwieram go wtedy kiedy zmniejsza sie jego przepływ. Wyznaję zasadę jak najmniej grzebania w kubłach.


Marta

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Wklady do filtra (eheim2228) - co ile/czy w ogole wymieniac? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®