Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

pompy cyrkulacyjne

Autor nuroslaw
Użytkownik
#1 - Posted: 11 Kwi 2009 14:49 
Witam.

Kto z was używa pomp cyrkulacyjnych typu Marea, Koralia? Chodzi o pompy służące wyłacznie cyrkulacja a dają bardzo szeroki strumień wody.

Autor salmo70
Użytkownik
#2 - Posted: 14 Kwi 2009 13:12 
Mnie również interesuje ten temat,dlatego gdybyś się czegoś dowiedział na temat ich jakości,to proszę o podzielenie się tą wiedzą.Pozdrawiam.Robert.

Autor nuroslaw
Użytkownik
#3 - Posted: 14 Kwi 2009 13:37 
zdecydowałem, na pierwszy ogień pójdzie Aquael Turbo 1100 z Filtrem 100 i włókniną na pokładzie, a drugim będzie Hydor Koralia Nano do przedmuchiwania zakamarków i robienia fali na powierzchni.

Autor tasma
Użytkownik
#4 - Posted: 14 Kwi 2009 20:35 
Sorry ze dopiero dzisiaj odpowiadam. Uzywam Hydor Koralia 2.
U mnie jest w zbiorniku 1300 l litrow, na wysokosci okolo 30 cm od dolu. Dziala wysmienicie. W mniejszym zbiorniku chyba mozna zasymulowac warunki gornego biegu strumienia ;)

Przemek

Autor arsik
Użytkownik
#5 - Posted: 16 Kwi 2009 22:43 - Edytowany przez: arsik 
Ja używam eheim compact 5000 i dośc mocno ona miesza wodę...;-) Ale to pompa wąskostrumieniowa...

Autor robert0000
Użytkownik
#6 - Posted: 26 Kwi 2009 20:21 
czesc
kto mi pomoże
akwarium 200l około 12 tropheusów + ostatnio 6 juniorów i wszystko ok poza tym że mam na dnie piasek i cału czas zalegajace na nim ODCHODY.
Jak się z tym uporać?? mam fluvala 303 i wewnetrzny tetra.


Robert

Autor arsik
Użytkownik
#7 - Posted: 26 Kwi 2009 22:18 
Przy eheim compact 5000 (a nawet 2000-3000) na bank nie będziesz miał zalegających odchodów ;-)

Autor michal132
Użytkownik
#8 - Posted: 26 Kwi 2009 22:19 
200l to troche za mało jak na taką ilosc tropheusów !!
jaki często i jakie podmiany wody %robisz w swoim zbiorniku??
filtracja terz jest bardzo słaba z tego co wiem to tropheusy potrafią nabrudzic!!

Autor robert0000
Użytkownik
#9 - Posted: 26 Kwi 2009 22:48 
to ze przerybione to sie domyslam a wodę zmieniam raz w tygodniu około 35-50%.
Czy eheim 2000-5000 ma system filtracyjny czy chodzi tylko o obieg wody?

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 27 Kwi 2009 06:04 
robert0000


Jak widać do tej pory niewiele poczytaleś o rybach, ktore hodujesz. Ten zbiornik zupełnie i kategorycznie nie nadaje sie dla tych ryb. Po prostu męczysz je!!!

Podmiany 50% zaburzaja i biologię i parametry wody potrzebnie tym rybom. W ten zposób moze usuwasz N03, które podejrzewam jest bardzo wysokie, ale jednocześnie powodujesz zachwanie biologii. Fitracja jest zbyt mała.

Jak długo można pisać i tłumaczyć , ze trofeusy wymagają duzych zbiorników. Uff


Marta

Autor Rafa
Użytkownik
#11 - Posted: 28 Kwi 2009 21:20 
Od dzisiaj jestem szczęsliwą posiadaczką pompy koralia. Dałam ja do muszlowców 200 l ponieważ mimo dużej filtracji - pomiędzy muszlami zalegają odchody.

Po paru godzinach - rewelacja ! Do większego zbiornika kupie obrotową zaoszczędzi to czas na zmiany ustawień strumienia i poprawi parametry.

Autor Topielec
Użytkownik
#12 - Posted: 28 Kwi 2009 22:56 
Brzmi zachęcająco. Prąd nie męczy ryb?

Autor robert0000
Użytkownik
#13 - Posted: 29 Kwi 2009 07:02 
Aczy do eheim 5000+ mozna podłączyć jakiś kubeł wstepnej filtracji? czy musi słuzyc tylko do przepompowanie wody.
Lub tez radzicie kupic np. http://www.allegro.pl/search.php?string=koralia&fr om_showcat=1&category=1118&country=1

Autor Rafa
Użytkownik
#14 - Posted: 29 Kwi 2009 19:25 
Nie męczy ryb - strumień jest szeroki - z filtra jest mocniejszy prąd . I naprawde co ważne nic nie zalega.



Joanna

Autor robert0000
Użytkownik
#15 - Posted: 1 Maj 2009 07:59 
na 200 jakiego Koralia kupić. Czy 5000l/h to za duzo? wolałbym większy bo nie wiem kiedy dokładnie ale zmienię akwarium na obszerniejsdze i chiałbym wykorzystać...

Autor nuroslaw
Użytkownik
#16 - Posted: 1 Maj 2009 08:10 
aby dobrze odpowiedzieć na Twoje pytanie, musisz najpierw sobie odpowiedzieć.

potrzebujesz dodatkowej cyrkulacji?
A jaką juz posiadasz ?

Autor robert0000
Użytkownik
#17 - Posted: 9 Maj 2009 00:03 
czasami " lepiej zachować milczenie niz sie odezwac ,i rozwiać wszelkie wątpliwości" ale zakupiłem tropheusy przeniosę je do większegogo akwa-( kwestia miesiąca) ale muszę je utrzymać....
Kupująć pompę cyrkulacyjną- powiedzmy koralia 6000l/h czy może mi tymczasowo służyć jako sprzątaczką ?

Autor nuroslaw
Użytkownik
#18 - Posted: 9 Maj 2009 07:15 - Edytowany przez: nuroslaw 
niestety pompa cyrkulacyjna jedyne co zrobi, to będzie roznosić po zbiorniku zalegajace odchody.

I jeśli ten wewn. tetry da radę to pozbierac, to zaden problem - wtedy na pewno pomoże.

A jeśli to kwestia tylko miesiąca, jaki zbiornik planujesz kupić ?Tą koralię możesz do niego już dobrać. jeśli to będzie 450l to tak, 3000-6000 l/h bedzie dobra do mieszania wody.

A ten eheim się nie nadaje do takiej cyrkulacji jak koralia. ma wąski strumien wody, jak zwykłe pompy (koralia ma bardzo szeroki), i pobiera ogromne ilosći pradu ten eheim. ta pompa nadaje sie do napędzania sumpa.
Nie wiem jak zamierzasz rozwiązać problem filtracji w większym akwarium. Jesl chcesz sump`a to ten eheim sie nada.

Autor robert0000
Użytkownik
#19 - Posted: 9 Maj 2009 21:48 
czy stosująć tą pompę w 200l-aktualnym stworzę zbyt duży prąd który bedzie zbyt nienaturalny lub będzie płoszył je?
Do tego jeszcze mam 6 juniorów po około 3.5 - 5.5 cm....

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / pompy cyrkulacyjne Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®