Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

start akwa czy te pomiary/wyniki maja sens ?

Autor MarcinS
Użytkownik
#1 - Posted: 11 Kwi 2009 18:38 - Edytowany przez: MarcinS 
woda w kranie (przy starcie) -> po 1,5 tygodnia w akwa

PH: 7,5 -> 7,5-8 (bliżej 8)
KH: 4 -> 7
GH: 2-> 7
NO2: 0 ->0,1

ja wiem ze akwa powoli bedzie dojrzewac ale czy taka zmiana ma sens tzn np skoki Gh i KH sa mozliwe przy np nie zmienionym PH ? albo to ze w kranie No2 jest 0 a w akwa po 1,5 tygodnia wzrasta do 0,1 ...inaczej czy to wszystko idzie w dobrym kierunku ? czy moze testy (kropelkowe JBL) robią mnie w konia ;)

Autor Rafa
Użytkownik
#2 - Posted: 11 Kwi 2009 18:48 
Ja zalewałam akwa 2 tygodnie temu. Wode z kranu jak widze mam podobną. Dolałam uzdatniacza , soli do tanganiki , biologi z tropheusów . Po czterech dniach wyniki :
Ph 8 NO2 O NO3 O KH 8 GH 9 b

Zostały wpuszczone startery. W zeszłą sobote uzupełnona została obsada- wszystko dobrze i nawet shele odbyły tarło.

A co do testów JBL to o mało nie wykończyły mi ostatnio tropheusów - kupiłam je bo nie było sery ( która jak jest dobrze wykonana jest dadmiernie czuła )Pokazawały NO3 20 - przaz cały czas a było ponad 50 .

Wole testy nadczułe niż takie które - mają ciągle dobre wyniki.

Joanna

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / start akwa czy te pomiary/wyniki maja sens ? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®