Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

cicha pompka ..lub dwie ;)

Autor MarcinS
Użytkownik
#1 - Posted: 3 Cze 2009 14:42 - Edytowany przez: MarcinS 
witam,

jako pompka napowietrzajaca chodzi u mnie atman-203 ..super wydajny i sprawny ..ale ma jeden minus ..nie wiem czy tylko moj model ma tak ale powoduje on mikro wibracje ktore przechodza na szybe potem szafke ida po parkiecie i np jak przylozyc ucho do lozka ..szafy lub innego przedmiotu od 3 do xx metry dalej to slychac wibracje (takie buczenie) ...wpierw myslalem ze to kubelek ktory tam sobie w szafce "mruczy" ale zrobilem testy ze jeden dziala a drugi nie a potem vice versa i teraz jestem na 100% pewien ze to jednak atman :( ... gdy chodzi sam kubełek to mruczenie jest w szafce i poza nia nie wychodzi i jest tak ciche ze 3a sie wsuchiwac ..ale atman to juz przesada ... ;)

i teraz pytanie co do 375 litrów dla trophów aby dobrze napowietrzało ale aby było mega ciche ..oczywiscie nie mowie o powietrzu ktore wiadomo musi byc slychac :) ....atman mial 2000l/h ..wiec porpozycja to moga byc 2 urzadzonka w sumie dajace dobre napowietrzanie grunt aby priorytetem była cisza urzadzenia

Autor lem0n
Użytkownik
#2 - Posted: 3 Cze 2009 15:07 
Witam
JBL ProSilence jest bardzo cicha. Ale nie wiem jak z wydajno¶ci±.
Pozdrawiam
Marcin

Autor lem0n
Użytkownik
#3 - Posted: 3 Cze 2009 15:10 
JBL ProSilent ...

Autor trofek
Użytkownik
#4 - Posted: 3 Cze 2009 16:18 
Witam
Mogę ¶miało polecić dyfuzor powietrza Eheima,działa rewelacyjnie i jest bardzo cichy.Przy niewielkim nakładzie pracy można by go zastosować i do Atmana.W±ż 12/16mm powinien wej¶ć na wylot Atmana a sam dyfuzor można zamocować do szyby w dowolnym miejscu oczywi¶cie za pomoc± przyssawki doł±czonej do dyfuzora.

Autor MarcinS
Użytkownik
#5 - Posted: 4 Cze 2009 15:39 
trofek ..dzieki ale atman musi odejsc ;0 bo to on powoduje wibracje ..jakby ichnei powodował to sam w sobie jest reweacja jesli chodzi o napowitrzanie i ruch wody w akwa ...2000l/h nominalnie to cos znaczy ;)

Autor trofek
Użytkownik
#6 - Posted: 4 Cze 2009 15:59 
Zastanów się Marcin nad zastosowaniem dyfuzora do kubełka,napewno jest jaki¶ sposób aby go podł±czyć jeżeli nie masz Eheima.Ja od dwóch tygodni mam podł±czony dyfuzor i jest to najlepsze napowietrzanie jakie do tej pory miałem.Zrezygnowałem z pompki bo skałka napowietrzaj±ca zachodziła mi glonem i malała wydajno¶ć oraz strumień powietrza.Również żaden z filtrów wewnętrznych jakie mam nie dawał takich efektów

Autor MarcinS
Użytkownik
#7 - Posted: 26 Lip 2009 18:36 
lemon ..ale to jest pomka ten jbl a mi chodzi co s do akwa z gabka
trofek ..tutaj to samo dyzfuzor zrobi tlen a mi chodzi tez o "magiczne" działanie gabeczki ...

wiec jeszcze raz cos do srodka akwa z gabka ale by było ciche bo jak atman 203 wciaga powietrze to syczy jak lokomotywa a dodatkow u mnie zbyt bardzo drga :(

Autor nechor
Użytkownik
#8 - Posted: 26 Lip 2009 19:07 
Ciekawe co by sie stalo, gdyby tego atmana postawic na czyms sprezystym typu pianka i owinac jakac gabka dookola...?

U mnie z kolei wibracje z filtra wewnetrznego przenosza sie na szybe akwarium i idealnie trafiaja w rezonans salonu. W pewnych miejscach pokoju slychac calkiem niezle buczenie (wieczorami), metr dalej juz nic :P Mam nadzieje, ze nie popekaja mi sciany :D Macie jakies sposoby na taka sytuacje? Filtr wewnetrzny jest przyklejony na przyssawki. Jest przyklejony posrodku dlugiej szyby, ale nie chcialbym go przesuwac, bo psuje mi to ruch na powierzchni wody.

Autor krzysiekgrab
Użytkownik
#9 - Posted: 26 Lip 2009 19:23 
Witam

Ja również mam atmana 203 i miałem podobny problem(wibracje). Poradziłam sobie w ten sposób, że zawiesiłem go an żyłce(żyłka ł±czy przyssawki z głowic±), a pod głowicę podłożyłem kawałek g±bki, tak aby głowica nie miała styku z szyb±. U mnie zdało to egzamin.

Autor nechor
Użytkownik
#10 - Posted: 26 Lip 2009 19:45 
Aj, zle zrozumialem posta. Atman 203 to nie kubelek. Wobec tego cofam :-) A Krzyska w sumie i mi sie przyda.

Autor MarcinS
Użytkownik
#11 - Posted: 26 Lip 2009 19:54 
U mnie z kolei wibracje z filtra wewnetrznego przenosza sie na szybe akwarium i idealnie trafiaja w rezonans salonu. W pewnych miejscach pokoju slychac calkiem niezle buczenie (wieczorami), metr dalej juz nic :P Mam nadzieje, ze nie popekaja mi sciany :D Macie jakies sposoby na taka sytuacje? Filtr wewnetrzny jest przyklejony na przyssawki. Jest przyklejony posrodku dlugiej szyby, ale nie chcialbym go przesuwac, bo psuje mi to ruch na powierzchni wody.

nechor moze i zle zrozumiales ze kubełek ale opis z twego wewnetrznego swietnei pasuje do mego atmana (tez wew) ..u mnie drrgania z akwa ida po szybie szafka podłoga i na łóżko :) ..jak sie położyć na materacu lub przyłozyc ucho do szafy obok łózka to słychać takie lekkie buczenie ...a odlegosc do 1,5 metra od akwa do łózka...co do szumu od ¶wistu powietrza to pomaga porada z tego forum tzn pełeczk edo ucha wsadzona na wlot ruruki powietrza :) ...powetrze zasysa a jest cicho :)

Autor MarcinS
Użytkownik
#12 - Posted: 26 Lip 2009 19:56 
Ja również mam atmana 203 i miałem podobny problem(wibracje). Poradziłam sobie w ten sposób, że zawiesiłem go an żyłce(żyłka ł±czy przyssawki z głowic±), a pod głowicę podłożyłem kawałek g±bki, tak aby głowica nie miała styku z szyb±. U mnie zdało to egzamin.


Krzysiek czy dobrze rozumiem atmanik wisi na żyłce i opiera się o szybę tylko przyssawkami pod ktorymi jest g±bka tzn przyssawka >gabka>szkło ?

i nie kiwa to się bo atman wieje jak burza więc wydaje mi się że byłby odrzut ...btw ta żyłka wychodzi za akwa i do czego j± zamontowałe¶ ?

Autor krzysiekgrab
Użytkownik
#13 - Posted: 27 Lip 2009 08:35 - Edytowany przez: krzysiekgrab 
Przyssawki do szyby(normalnie), a atman'a wieszamy na żyłce na tych przyssawkach. Czyli mamy od góry przyssawki->żyłka->głowica. Dodatkowo między głowicę, a szybę dałem g±bkę( wkład z unimaxa :) ). Chodzi o to, aby odizolować głowicę od szyby. Na pocz±tku my¶lałem, że same przyssawki powinny to zrobić, ale guzik :(. G±bka lepiej pochłania drgania:). Co do odrzutu, to jak najkrótsza żyłka i nie powinno być problemu( u mnie nie ma).

Autor MarcinS
Użytkownik
#14 - Posted: 28 Lip 2009 09:59 
Krzychu a jak czesto ci sie zapycha ten Atman .bo moja ostatnio ma tak wyczyszcze gabeczke ..i zaczyna dzialanie na poczatku super ale po 2 tygodniach zaczyna go cos dławić i jak an poczatku szum jest jednostajny to potem zaczya byc jakby z przerwami :(

Autor krzysiekgrab
Użytkownik
#15 - Posted: 28 Lip 2009 10:39 
ja czyszczę swego atmana 203 tak ¶rednio co 2 miesi±ce. Mam w akwa dwa atmany, 202 i 203 :), ten mniejszy napędza hydroponikę . cały czas mam "jednostajny" szum, nie odnoszę wrażenia jakby go co¶ dławiło. a jak± masz g±bkę(chodzi o pory, duże czy małe??). ja mam g±bkę zrobion± z wkładów z unimaksa. nigdzie nie mogłem dostać g±bki do filtra z dużymi okami, a ta z unimaksa wydała mi się ok, więc zwin±łem kilka warstw i zrobiłem cebulkę, zdaje egzamin :). Te dławienie to bym stawiał, na to że ci się wężyk doprowadzaj±cy powietrze zapycha (zgaduję), takie s± u mnie objawy w akwarium z gupikami :).

Autor MarcinS
Użytkownik
#16 - Posted: 28 Lip 2009 12:43 
Przyssawki do szyby(normalnie), a atman'a wieszamy na żyłce na tych przyssawkach. Czyli mamy od góry przyssawki->żyłka->głowica. Dodatkowo między głowicę, a szybę dałem g±bkę( wkład z unimaxa :) ). Chodzi o to, aby odizolować głowicę od szyby. Na pocz±tku my¶lałem, że same przyssawki powinny to zrobić, ale guzik :(. G±bka lepiej pochłania drgania:). Co do odrzutu, to jak najkrótsza żyłka i nie powinno być problemu( u mnie nie ma).

ale na tym atmanie nie masz gabki na wejsciu ? no bo jak ja mam gabke to jak powiesze sama glwoice na zylce na przyssawkach to i tak nie dotknie sciany akwa bo gabka jest szersza wiec opiera sie głabk± ??

Autor krzysiekgrab
Użytkownik
#17 - Posted: 28 Lip 2009 14:22 
ja mam g±bkę ale tak jak napisałem jest ona samoróbk± i jest ona węższa od głowicy i dlatego musiałem dać g±bkę pod głowicę. Jeżeli u ciebie g±bka jest szersza to my¶lę, że możesz powiesić jak ja, albo spróbować postawić głowicę z g±bk± na dnie, u mnie atman 202 tak stał i było ok.

Autor MarcinS
Użytkownik
#18 - Posted: 28 Lip 2009 19:33 
a gdzie wyczytałem ze nei dobrze jak gabeczka dotyka dna ..moze to ktos powtierdzic czy czemus przeszkadza jak gabka dotyka dna ?

Autor MarcinS
Użytkownik
#19 - Posted: 28 Lip 2009 23:13 
nadal nie wiem czemu sam z siebei buczy ..ale juz wiem czemu nie napowietrza ...jak zsunołem g±bkę troszkę w dół tak że do głowicy wpada trochę wody bezposrednio to nadmuch jest super czyli jednak gabka sie przytkała ..pewnie mam za drobn± :( ...bedzie 3a wymienić

Autor lobo2304
Użytkownik
#20 - Posted: 30 Lip 2009 23:11 
Osobiscie polecam kompletnie zrezygnowac z dyfuzora badz napowietrzania za pomoca pompy....Sam na poczatku tak postepowalem ale denerwowaly mnie macace wode babelki no i oczywiscie syczenie.Skierowalem dwa wyloty z kublow zewnetrznych (eheim) zaraz przy powierzchni/tuz pod tafla wody-poziomo(eheim oferuje przystawke) i nawet w upalne dni trofy nie podplywaja do powierzchni zas woda krysztal.To tylko moja sugestia bo niektorzy pewnie chca/lubia miec babelki w tle badz po prostu spac spokojnie ze swiadomoscia funkcjonujacego w akwa brzeczyka :) .

Pozdrawiam
Paweł

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / cicha pompka ..lub dwie ;) Top

Twoja wypowiedĽ Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mog± tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomo¶ci albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®