Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Czy wystarczająca jest taka Filtracja do 375l

Autor skudi
Użytkownik
#1 - Posted: 7 Cze 2009 17:29 
Moje 375l obsługują dwa filtry czy to wystarczy?
Tetra EX 1200 i wewnętrzny UniFilter 750UV.
Tetrę mam podłączoną do samodzielnie wykonanego filtra hydroponicznego (doniczka 80siątka) w którym wsypany jest keramzyt i posadzone rośliny.
CZY TO WYSTARCZY?
AKWA 375l 150*50*50 obsada tropheus (12 szt)

Autor rambowskixx
Użytkownik
#2 - Posted: 7 Cze 2009 19:34 - Edytowany przez: rambowskixx 
Tetra EX 1200 i wewnętrzny UniFilter 750UV.

Przede wszystkim jak najszybciej pozbądź się tego unifiltra i zastąp go zwykłą głowicą z gąbką np. na aqua szuta o takiej samej mocy.


Pozdrawiam
Łukasz

Autor skudi
Użytkownik
#3 - Posted: 7 Cze 2009 19:46 
?Hmm Dlaczego?

Autor rambowskixx
Użytkownik
#4 - Posted: 7 Cze 2009 20:09 

Autor skudi
Użytkownik
#5 - Posted: 7 Cze 2009 20:11 
ok dzięki :)
Pozdrawiam

Autor Tomi 40
Użytkownik
#6 - Posted: 11 Lip 2009 23:18 
Witam wszystkich forumowiczów,nawiązując do wcześniej zadanego pytania;posiadam zbiornik 375l. 150/50/50 filtracja w nim to dwa fluvale 304 i 404,czy to wystarczy,czy powinienem zainstalować jakiś filtr wewnętrzny?.obsada to 18 szt. T.Ndole Red Fluorescent(młodzież 6cm).Paramwtry mierzone testami JBL :NO3-25 ,NO2-0 PH-8 ,GH-20 ,KH-17.Dziękuję za porady.

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 12 Lip 2009 09:13 
Witaj

Jestem zwolennikiem używania zawsze w zbiorniku filtra wewnętrznego, który pełni głownie funkcje mechaniczne. Podane przez Ciebie parametry są ok, ale pamiętaj, ze masz młode ryby jak na razie.

Czy ta obsada jest już ostateczna?

Czy masz sporą zabudowę w zbiorniku?

Czy mierzyłeś parametry przez podmiana czy już po niej?

Marta

Autor Tomi 40
Użytkownik
#8 - Posted: 12 Lip 2009 16:47 
Dzięki za szybką odpowiedż,co do obsady to jest ona ostateczna natomiast mam w akwarium tło strukturalne w związku z tym zrezygnowałem z dużych skałek.Na piasku leży ok. 8 małych dolomitowych skałek ,częściowo podkopanych lub zasypanych piachem.Parametry mierzę wyrywkowo kilka razy miesiącu,podmiana wody co tydzień,poza tym obserwuję trofcie i nie zauważam u nich żadnych dziwnych zachowań.Pozdrawiam.

Autor kulus12
Użytkownik
#9 - Posted: 13 Lip 2009 07:15 
Filtracja wydaję się wystarczająca, ale pokusił bym się o założenie gąbki o dużych porach na końcówkę 304, w ten sposób będzie bardziej pracował jako biologiczny a i gąbka spełni swoje zadanie.

Pozdrawiam Radek

Autor Tomi 40
Użytkownik
#10 - Posted: 14 Lip 2009 14:20 
Dziękuje za te informacje,przy najbliższej podmianie to zrobie.Myśle ,że chodzi Ci o "przytkanie" filtra aby przy małym przepływie wody wytworzyć strefy beztlenowe idealne dla rozwoju bakterii beztlenowych "zjadających "azot. Pozdrawiam Tomasz. .

Autor stachu01
Użytkownik
#11 - Posted: 16 Sier 2009 08:26 
Witam, co do wewnętrznego UniFiltra 750UV to bez przesady! Ta nazwa UV jest mocno przesadzona, nawet dziesięć takich diód nie spełniałoby swojego zadania. To nie lampa UV! Co do filtrów, ja mam baniak 375 brutto i dwa zewnętrzne CP 500 i Eheim 2228, żadnego wewnętrznego filtra. Z nieczystościami radzę sobie tak, że na obydwa wloty mam założone gąbki, które spełniają zadanie prefiltrów. Czyszcze je raz w tygodniu przy podmianie wody i czyszczeniu szyb od wewnętrznej strony. To rozwiązanie sprawdza się u mnie od dwóch lat i mogę smiało je polecić.

Autor skudi
Użytkownik
#12 - Posted: 22 Sier 2009 23:08 
Obecnie moja filtracja wygląda następująco:
Tetra EX 1200 (kubełek)
UniFilter 750UV (wewnętrzny)
Circulator 1100 z gąbką (wewnętrzny)
PowerHead 650 z gąbką podłączony do samodzielnie wykonanego filtra hydroponicznego (doniczka 80siątka) w którym wsypany jest keramzyt i posadzone rośliny.

Co sądzicie o takiej Filtracji??
Bo kusi mnie zastąpienie Kubełka Tetry tym filtrem Aquael UNIMAX Professional 700 FV.
Co wy na to??
AKWA 375l 150*50*50 obsada tropheus (14 szt)

Autor krzysiekgrab
Użytkownik
#13 - Posted: 23 Sier 2009 10:13 
Wymian kubła na silniejszy na pewno nie zaszkodzi :).

Krzysiek

Autor admin
Admin
#14 - Posted: 23 Sier 2009 10:40 
Bo kusi mnie zastąpienie Kubełka Tetry tym filtrem Aquael UNIMAX Professional 700 FV

Ludzie...

Skąd u Was taka potrzeba poprawiania dobrego?Zwróć uwagę na proporcje - 12 ryb na 375 litrów.
Zamiast poprawiania filtracji zwiększyłbym raczej ilość ryb w zbiorniku. Jest ich zdecydowanie za mało i może nadejść czas, gdy zaczną się z nimi kłopoty.
Robert

Autor skudi
Użytkownik
#15 - Posted: 23 Sier 2009 12:43 
Twoim zdaniem ile ryb powinno być ? I o jakie problemy chodzi?
Akwarium z taką obsadą mam już 10 miesięcy i nic poważnego się nie dzieje.
POZDRAWIAM
Krzysztof

Autor admin
Admin
#16 - Posted: 23 Sier 2009 13:24 
W takim zbiorniku obsada to wg mnie minimum 20 osobników.

Kłopoty to nadmierna agresja ryb w zbiorniku.

Marta

Autor kulus12
Użytkownik
#17 - Posted: 23 Sier 2009 13:30 
Myślę, że Robert miał na myśli agresję która może wystąpić u twoich ryb jak już osiągną dojrzałość. Moim zdaniem w takim zbiorniku możesz zwiększyć obsadę do 25 ryb, często przyjmuje się przelicznik iż na 1cm dorosłej ryby (tropheus) powinno przypadać 1litr wody tak więc średnio 12 litrów na sztukę. Twój zbiornik to w zależności od wystroju około 300 litrów netto.

Co do filtracji wydaje się być wystarczająca, ale to ty znasz parametry wody

Pozdrawiam Radek

Autor skudi
Użytkownik
#18 - Posted: 23 Sier 2009 14:30 
Część moich ryb jest już dojrzała, są to ryby z odłowu.
W najbliższym czasie postaram się zwiększyć obsadę.
Jeśli chodzi o agresję to występuje ona tylko jeśli chodzi o terytorium.
Dzieki wielkie za poradę.
Pozdrawiam
Krzysztof

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Czy wystarczająca jest taka Filtracja do 375l Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®