Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Piach, jaki rozmir

Autor Alex z Kijowa
Użytkownik
#1 - Posted: 9 Cze 2009 22:39 
Prosze o porade... planuje zbiornik z trofeusami, i nie wiem, jakiego rozmiaru maja byc kawalki piasku, zeby oni nie trafialy do odmulacza?

Dzieki. Alex.

Autor majestic69
Użytkownik
#2 - Posted: 9 Cze 2009 22:49 
Nie wiem jak robią inni urzytkownicy forum ale ja stosuje drobny piasek a odmulacza nie urzywam wcale tylko przy okazji sprzatania akwarium wzruszam piach palcami tak żeby ewentualne nieczystości się uniosły a później usuwam je z akwa razem z podmieniana woda...

Autor rambowskixx
Użytkownik
#3 - Posted: 9 Cze 2009 22:54 
zeby oni nie trafialy do odmulacza?

Po co Ci odmulacz??? Przy dobrej filtracji nie będziesz musiał korzystać z takich wynalazków bo nie będzie czego odmulać.

Łukasz

Autor nechor
Użytkownik
#4 - Posted: 9 Cze 2009 23:32 
Powtorze sie, ale w obi 20 kg kosztuje nieco ponad 10zl. Piasek jest brunatny na dziale budowlanym, i jasny na dziale ogrodniczym (nazwany jest jako piasek do piaskownicy i taka tez ma gramature). Ja mam ten jasny (dzieki Wam) i ryby swietnie sie w nim czuja. Kazde 5-10 kg w przyblizeniu) plukalem w wiadrze pod mocny cisnieniem wody z prysznica ze 3 razy, wsypoywalem do akwarium i nie widze zeby cos bylo z nim nie tak.

Autor rambowskixx
Użytkownik
#5 - Posted: 10 Cze 2009 07:50 - Edytowany przez: rambowskixx 
Powtorze sie, ale w obi 20 kg kosztuje nieco ponad 10zl.

Tylko ciekawe czy w Kijowie jest OBI bo z tego co widzę np.akwarystyka raczej nie jest tam zbytnio popularna szczególnie w wydaniu Tanganickim ale o tym może coś więcej napisze Alex;-).

Pozdrawiam
Łukasz

Autor nuroslaw
Użytkownik
#6 - Posted: 10 Cze 2009 08:22 - Edytowany przez: nuroslaw 
Prosze o porade... planuje zbiornik z trofeusami, i nie wiem, jakiego rozmiaru maja byc kawalki piasku, zeby oni nie trafialy do odmulacza?

tego nie unikniesz. Ale przecież piasek odmula się zupełnie inaczej niż żwir. Tu nie ma potrzeby aby odmulacz w ogóle dotykał podłoza.
Jeśli już masz konieczność użycia odmulacza, to prowadzisz go najwyżej nad podłożem jak się da , byle zasysał odchody. wciągnięcia kilku drobin piachu się nie uniknie.

piasek najlepszy w granulacji od 0,5 mm do 1 mm. Po prostu zbyt drobny, unosi się zbyt szybko, i za wolno opada.

Autor sander
Użytkownik
#7 - Posted: 10 Cze 2009 10:49 
Z tego co od niedawna sam obserwuję to piasek musi być jak najdrobniejszy gdyż tropheusy go jedzą. Alex najlepiej morski lub ten rzeczny jeśli ten drugi to musisz go odkazić najlepiej Chloraminą T, którą kupisz w sklepie loboratoryjnym 200g wystarczy i zabije wszystko co żywe a piasek wybieli :)

Autor Alex z Kijowa
Użytkownik
#8 - Posted: 10 Cze 2009 16:36 
Powtorze sie, ale w obi 20 kg kosztuje nieco ponad 10zl. Piasek jest brunatny na dziale budowlanym, i jasny na dziale ogrodniczym (nazwany jest jako piasek do piaskownicy i taka tez ma gramature). Ja mam ten jasny (dzieki Wam) i ryby swietnie sie w nim czuja.

Dzieki, ale w Kijowi OBI niema, a do Polski daleko...

Autor Alex z Kijowa
Użytkownik
#9 - Posted: 18 Cze 2009 16:05 
Uhhhh....
Znalazlem piach. Rozmiar 0.4-0.8 mm. Moze byc?

Autor rambowskixx
Użytkownik
#10 - Posted: 18 Cze 2009 18:56 
Znalazlem piach. Rozmiar 0.4-0.8 mm. Moze byc?


Może być.


Łukasz

Autor stachumal
Użytkownik
#11 - Posted: 25 Cze 2009 19:51 
Witam . Ja mam drobniutki piaseczek w moim akwarium i stwierdzić mogę że jest lepszy od kamyków . Piaseczek się "zamuli " przez co nie przepuszcza w głąb nieczystości. Do filtra zew. nie zaciąga bo ssak mam nieco wyżej od dna ( na wszelki wypadek) a nad użyźnianiem pracują świderki do tego nauczyłem sie podmieniać wodę regularnie i parametry mam ok. Tarło bemby mam średnio co tydzień ( inna samiczka) lecz jak na razie najdłużej nosiła 22 dni. teraz dwie znowu noszą a kolejna na dniach będzie miała tarło.

Ciekawostka jest to że dałem miesiąc temu 3 samce kuzynowi i w ten sam dzień już jedna samiczka nosiła w kolejnych dniach następne a dwa dni temu wypatrzyliśmy dwie młode bemby. Wynika z tego że po pierwszym tarle bo samców swoich nie miał .( kiedyś pompa mu nawaliła i wszystkie dorosłe oprócz dwóch samic i młodych padły)

Kuzyn się śmieje że dobre rypusy mu dałem. Hi hi hi

Pozdrawiam Staszek.

P.S Łukasz możesz zerknąć na mój temat ,dzisiaj napisany??

Autor stachu01
Użytkownik
#12 - Posted: 15 Sier 2009 23:31 
Popieram stachumal! Drobny piasek + świderki i wszystko będzie ok! Ewentualnie, aby nie zapychać kubełków można zastosować jakieś prefiltry, w przypadku piasczystego podłoża. Ja mam tak u siebie i to się sprawdza!

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Piach, jaki rozmir Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®