Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

JBL BioNitrate Ex-kto uzywal ?

Autor surveyor
Użytkownik
#1 - Posted: 28 Cze 2009 12:39 
JBL BioNitrate Ex:
"We all know that nitrates build up in an aquarium over time and the most common way for people to remove nitrates is with water changes - however most of the time even with regular water changes the nitrate levels can escalate !! And sometimes we do lots of water changes to combat our nitrate problem but then end up with an Ammonia or Nitrite problem because we have removed too much "good" bacteria out of out tank!!!

...Not only does this remove Nitrates quickly but it lasts for at least a year!!! Other products do work in the short term but not in the long term but BioNitrate Ex just keeps on working!! "

Czy ktos moze wyjasnic jak w praktyce dziala ten produkt.
Stwierdzenie iz dziala on conajmniej rok...(jest interesujace)

Autor sander
Użytkownik
#2 - Posted: 28 Cze 2009 17:23 - Edytowany przez: sander 
":) Umarł król niech żyje król"

IMO Są to twory na bazie glukozy i mąki ziemniaczanej, które związane w trudnorozpuszczalny komplex emitują substancje odżywcze dla bakterii związanych z procesem denitryfikacji. Nikt nie da gwarancji, że te bakterie w konkretnym zbiorniku skorzystają z tej karmy i rozwiną się na tyle, żeby ten proces miał faktyczne znaczenie. IMHO u ryb kopiących w podłożu są nikłe szanse na powodzenie denitryfikacji związanej z tym substratem. Natomiast produkt ten może być rewelacyjny z połączeniu z denitryfikatorem.

Autor surveyor
Użytkownik
#3 - Posted: 29 Cze 2009 11:53 
Dzieki za odpowiedz

Autor trofek
Użytkownik
#4 - Posted: 9 Lip 2009 21:35 
Witam.
Używałem BioNitrateEx dwukrotnie i muszę stwierdzić że u mnie w akwa zdaje egzamin.Obecnie mam w filtrze wew. 4 woreczki.Przed zastosowaniem poziom NO3 utrzymywał się w przedziale 30-40mg/l.Akwarium 375l obsada 25 trofci około 10cm i 4 maluchy.Obecnie po powrocie z wyjazdu NO3 utrzymuje się na poziomie 10mg/l.Po włożeniu BioNitratuEx do akwarium pierwsze efekty działania można zauważyć po około miesiącu.Z tego co zauważyłem czas działania wynosi między 3 a 5 miesięcy ale napewno jest to uzależnione od obsady.Muszę również dla pełnej jasności dodać że jednym z wypełnień w kubełku jest 2l Ammocer Gold plus który również jak zapewnia producent bierze udział w usuwaniu azotanów.

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / JBL BioNitrate Ex-kto uzywal ? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®