Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

pokrywa aquaboro

Autor milano777
Użytkownik
#1 - Posted: 21 Lip 2009 08:56 
Witam. Od pewnego czsu posiadam pokrywe aquaboro i jestem troszeczke niezadowolony ... ponieważ woda z niej się skralpa i leci mi po bocznych szybach akwarium woda kapie bardzo wolno ale kropelka do kropelki i jest problem po krótkim czasie wybrzuszyło mi blat od komody.Czy ma może ktoś jakiś sposób aby temu zaradzić. Dziękuje

Autor sander
Użytkownik
#2 - Posted: 21 Lip 2009 09:12 
Mam kilka pokryw tej firmy. Problem w tym, że są to bardzo beznadziejne konstrukcje :-( źle wyprofilowane i do tego składane na "wcisk". Jedyny sposób aby je uszczelnić to wklejenie ich na silikon. Trzeba użyć dużej ilości silikonu gdyż na większych dystansach szyby są nierówne. Jedną pokrywę musiałem fugować silikonem od zewnętrznej strony na styku aluminiowej listwy i szyby. Po nałożeniu fugi należy spryskać ją płynem do mycia naczyń i wyrównać plastikową szpatułką wtedy silikon nie będzie się mazał i uszczelnienie będzie estetyczne.

Autor Jac
Użytkownik
#3 - Posted: 21 Lip 2009 17:36 
Ja naklejam uszczelke do okien (taka gumowa samoprzylepna w rolce, są różnej grubości w każdym sklepie metalowym lub markecie) na brzegi akwarium, dookoła - 4 paski. A rogi pokrywy na złączach uszczelniam silikonem.
Nic nie cieknie i pokrywe można zawsze zdjąć.

Autor marti
Użytkownik
#4 - Posted: 21 Lip 2009 18:03 
Ja naklejam uszczelke do okien

Dokładnie tak samo rowiązałem ten problem.
Prosto i skutecznie :)

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 21 Lip 2009 18:57 
Mnie zastanawia jedno czy firmy produkujące te pokrywy nie mogą wpaść na ten sam albo podobny pomysł? Przeciez to w ich interesie mieć zadowolonych klientów.

Marta

Autor marti
Użytkownik
#6 - Posted: 21 Lip 2009 19:34 - Edytowany przez: marti 
Mnie zastanawia jedno czy firmy produkujące te pokrywy nie mogą wpaść na ten sam albo podobny pomysł?

Dokładnie.
Koszty dodania takiej uszczelki są minimalne, a efekt bardzo dobry.
Kiedyś miałem podobną (też aluminiową) pokrywę firmy "Meduza".
I ta miała już fabrycznie wklejoną taką gumową uszczelkę, zapobiegającą przeciekaniu.
Miała też kilka innych doskonałych rozwiązań, np. przesuwane belki oświetleniowe pod pokrywą. Można je było przesunąć np bliżej przedniej szyby. W pokrywach Aquaboro jest to niemożliwe.
Niestety z tego co wiem firma Meduza już nie produkuje pokryw akwarystycznych od kilku lat :(

Autor milano777
Użytkownik
#7 - Posted: 21 Lip 2009 21:12 
OK. Dziękuje wam za pomoc ;)

Autor sander
Użytkownik
#8 - Posted: 21 Lip 2009 21:37 
U mnie uszczelki nie pomogły :-(

Autor truesoul
Użytkownik
#9 - Posted: 31 Lip 2009 22:15 
u mnie też, mam blat spuchnięty już z dwóch stron. teraz nie przecieka bo poziom wody trochę obniżyłem i inaczej skierowałem dysze wylotowe z dyfouzora i filtra wew. Ale generalnie uszczelki też nie zdają egzaminu.

Autor milano777
Użytkownik
#10 - Posted: 14 Lis 2009 19:15 
Witam.Musze się z wami podzielić pomysłem a mianowicie:już nie cieknie mi obudowa aluminiowa,już pisze dlaczego.Narożniki silikonuje ranty akwa zaklejam taśmą klejącą obudowe aluminiową odwracam dogórynogami i nakładam silikon przed położeniem obudowy na ranty zaklejone taśmą nakładam palcem płyn do mucia naczyń i na to kłade obudowe.Na następny dzień podnosze obudowe do góry i zdejmuje taśme z rantu nakładam obudowe i jest super uszczelka przez którą nie leci woda.To naprawde działa patent sprzedał mi koleś

Autor sander
Użytkownik
#11 - Posted: 14 Lis 2009 22:09 
Tak się robi uszczelniacz na formikaria. Też ćwiczyłem tę opcję na aq. i po 3 miesiącach znowu kapało w jakimś miejscu.

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / pokrywa aquaboro Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®