Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Pompa od skimmera do Tanganiki ?

Autor danlack
Użytkownik
#1 - Posted: 30 Sty 2006 14:46 
Z racji ze nasze ryby potrzebuja dobrego napowietrzenia (natlenienia) wody, zastanawiam sie czy pompy z wirnikiem igielkowym ktorych uzywaja morscy w odpieniaczach bialek nie bylyby dobrym rozwiazaniem w duzych zbiornikach.

Rozumiem, ze taka pompa ma wlasciwosci cyrkulacyjne i jednoczesnie daje silne napowietrzenie.

Czy to dobry pomysl ? Nigdy nie widzialem takiej pompy wiec sorki jak palnalem jakas glupote.

Autor JacekK
Użytkownik
#2 - Posted: 30 Sty 2006 15:27 
W wodzie slodkowodnej nie dziala tak jaw w morskiej../gestosci/.
Pozdrawiam

Autor danlack
Użytkownik
#3 - Posted: 30 Sty 2006 15:47 
nie chodzi mi o odpieniacz bialek (wiem ze raczej nie dziala w slodkowodnym), ale o sama pompe.

wyobrazam sobie ze pompa podaje 3000 l wody + 1000l rozbitego powietrza

Autor JacekK
Użytkownik
#4 - Posted: 30 Sty 2006 17:10 
mam ta pompe aquamedica model 3000 i w zbiorniku slodkowodnym ... lipka z zastoswania,,,wirnik igielkowy jest tam w celu transportu powietrza z zabezpieczeniem niezapowietrzania samej pompy.. w morskim igielkowka ciagnie z wezyka powietrze o dlugosci 1,5m a w slodkowodnym spada wydajnosc i nie chce ciagnac tak powietrza...
Pozdrawiam

Autor mckolek
Użytkownik
#5 - Posted: 31 Sty 2006 12:23 
Witam
Ja w swoim akwa 450l sam wykonałwem z beczki 30l filtr kubełkowy w srodku wstawiłem (jako serce) pompkę fontannowa do oczek wodnych f-my aguamedic 2500l/h . Na wyjściu w akwa na wysokości około 15cm od dna mam kolanko rury pcv 3/4 cala a wnim najmniejszą kostke napowietrzjącą . Kostka dostaje powietrze (nie za duże nasilenie) a cisnienie wody z wyjcia rozbija i rozprowadza powierze na połowe długości akwa(180cm) . W wodzie widac bardzo drobne i liczne pęcherzyki powierdza (drobinki).

Moja konstrukcja działa sprawnie i spełnia swoje zadanie .

Dodaje , że na środku akwa mam jeszcze kurtyne napowietrzająca (kamień) nastawiony dość intensywnie co powoduje ruch lustra wody(nie mam żadnych kozuchów białych na powierzchni). DZIAŁA
pozdrowienia

Autor JacekK
Użytkownik
#6 - Posted: 31 Sty 2006 14:02 
mckolek ..brawo za pomyslowosc...
ale tu rozmawiamy o wirnikach igielkowych...masz tam taki ???
Pozdrawiam

Autor mckolek
Użytkownik
#7 - Posted: 31 Sty 2006 15:21 
Nie mam takiego cuda ale chodzi tu o napowietrzenia (natlenienia) wody skoro jak sam wyżej piszesz że te pompy -wirnik igielkowy to pipka lipka i sie tobie nie poddoba no to ja napisałem jak to rozwiązałem ,ale skoro nie podoba sie to sorki wypowiadał sie nie bede
paka

Autor JacekK
Użytkownik
#8 - Posted: 31 Sty 2006 15:36 
mckolek ... bez nerwow ..tylko zapytalem :)
Pozdrawiam

Autor mckolek
Użytkownik
#9 - Posted: 31 Sty 2006 15:46 
Nie mam takiego cuda zwykła kostka na wylocie z filtra i tyle ale działa .

pozdrowionka
maniek

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Pompa od skimmera do Tanganiki ? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®