Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

ile światła ...?

Autor MarcinS
Użytkownik
#1 - Posted: 28 Lip 2009 11:37 
teraz mialem obudowę wytłoczke z org T8 2x36 W - z czego od poczatku jedna była wykręcona czyli było tylko 36W...teraz zmieniam obudowę i bedzie T5. i teraz pytanei na akwa 375literka (20 ilang w srodku) jaka wziąść ..nie pytam o barwę tylko o moc 24W (z/bez odbłysnika) czy 39W (bez odbłysnika) ?

Autor sander
Użytkownik
#2 - Posted: 28 Lip 2009 13:53 
39 W jest za krótka nie ma nawet 90 cm

Autor krzysiekgrab
Użytkownik
#3 - Posted: 28 Lip 2009 14:25 
ja mam w 450l 39w t5, fakt jest ona krótka(bałem się że będzie to głupio wyglądało), ale spokojnie oświetla moje akwarium. środek jest oświetlony, boki też(trochę mniej), ale razem daje to jak dla mnie dobry efekt.

Autor sander
Użytkownik
#4 - Posted: 28 Lip 2009 14:34 
W jednym akwarium dekoracyjnym 200 cm długości i 40 wysokości mam 4 x 39 W T5 i daje to ładny, ozdobny efekt. Kiedyś wyjąłem 2 świetlówki i zrobiło się smutno. Kwestia gustu ale jeśli akwarium ma być dekoracyjne to raczej światła musi być dość dużo.

Autor MarcinS
Użytkownik
#5 - Posted: 28 Lip 2009 19:32 
sander ale to trophy ...one nie badzo kochaja swiatło :) ...mysle ze jednak stanie na 24 + odblysnik

Autor sander
Użytkownik
#6 - Posted: 28 Lip 2009 22:47 
sander ale to trophy ...one nie badzo kochaja swiatło :) ...mysle ze jednak stanie na 24 + odblysnik

Tego bym nie był taki pewny. Moje "trophy" lubią się kąpać w świetle nawet słonecznym. Zrobiłem dla nich specjalne okna w dachu mojego mieszkania i słońce świeci bezpośrednio na szklane pokrywy.

Autor MarcinS
Użytkownik
#7 - Posted: 29 Lip 2009 01:24 
czy odblysnik da duza zmiane do T5 24 W ..bo ciagle sie wacham czy 24W czy 39W przy 375 litrach ...?

Autor krzysiekgrab
Użytkownik
#8 - Posted: 2 Sier 2009 20:06 
Odbłyśniki potrafią zwiększyć skuteczność świetlną nawet o 60%(zależy od jakości samego odbłyśnika, gdzieś tak kiedyś wyczytałem). Zamiast odbłyśnika można użyć zwykłej foli aluminiowej, takiej stosowanej w kuchni :), może mniejsza skuteczność, ale praktycznie darmowe rozwiązanie.

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / ile światła ...? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®