Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

chlor kontra bakterie

Autor michal1313
Użytkownik
#1 - Posted: 10 Sier 2009 11:38 
witam

mam takie szybkie pytanko ile czasu powinno upłynąć od zalania akwarium (z włączonymi filtrami) do wpuszczenia bakterii, aby nie zostały wybite przez chlor z kranówki

pozdrawiam,
michał

Autor sander
Użytkownik
#2 - Posted: 10 Sier 2009 11:42 
Jeśli woda jest napowietrzana to dwa dni.

Autor michal1313
Użytkownik
#3 - Posted: 10 Sier 2009 12:01 
dzięki za odp. woda jest napowietrzana poprzez silny ruch powierzchni

Autor fishfan
Użytkownik
#4 - Posted: 10 Sier 2009 12:23 
Czy ktoś ma wiedze co jest w biostarterach?Zywe bakterie w uśpieniu?Może to zwykła pozywka ?Woda odstana i brak chloru to nie wszystko.Węgiel aktywowany skutecznie pozwoli na utrzymanie bakteri przy życiu.Sam chlor to nie wszystko metale ciężkie i żelazo to śmierć dla nitryfikacji i denitryfikacji

Autor sander
Użytkownik
#5 - Posted: 10 Sier 2009 13:10 
metale ciężkie i żelazo to śmierć dla nitryfikacji i denitryfikacji

W jakich dawkach te substancje powodują śmierć dla bakterii cyklu azotowego?

Autor fishfan
Użytkownik
#6 - Posted: 10 Sier 2009 13:37 
W jakich dawkach te substancje powodują śmierć dla bakterii cyklu azotowego?
Zadałeś mi zbyt trudne pytanie.Nie wiem ale rozumiem że Ty wiesz:)Gadaj zaraz bo jestem ciekaw:)))

Autor sander
Użytkownik
#7 - Posted: 10 Sier 2009 13:48 
Skoro nie wiesz to IMO zbyt pochopnie napisałeś post. Najpierw sprawdź normy dla wody pitnej wodociągowej to będziesz wiedział ile tych związków może być w kranówce a ze swojej strony podpowiem Ci, że bakterie będą żyły w znacznie wyższych stężeniach tych substancji niż przewiduje norma :-)

Autor fishfan
Użytkownik
#8 - Posted: 10 Sier 2009 14:36 
sander
Dziekuje za odp.Ale norma nie przewiduje jakie steżenia wytrzymuje Tropheus.A zdycha czytając posty nieprzeciętnie i tym ciągle się sugeruje.Czy jest tu chociaż jeden akwarysta ktury zacząl przygodę z tropheusami od zaczerpnięcia wiedzy odnośnie norm wody pitnej może paru to wszystko. Czy pozostała reszta to ignoranci? Myśle że nie.Niestety normą jest to że dopiero przy problemach szukamy wiedzy. Ja poważnie myśłę o RO bo nie mam wpływu bezpośrednio na jakość wody:(.Zauważ forum to nie istnieje rok a ryby jak zdychały tak zdychają aż sam z tego wszystkiego mam złe przeczucia obym się mylił.Przy problemach poruszanych jest wiele wątków i to się chwali ale gdzie ten złoty środek? Adam

Autor admin
Admin
#9 - Posted: 10 Sier 2009 15:07 
Adamie wg mnie najważniejsza jest wiedza o tzw. cyklu azotowym. Codziennie odbieram telefony i maile z problemami typu chorują mi ryby jak mam leczyć? Moje pytanie o parametry wody, o to jak długo funkcjonuje zbiornik itp. sprawy powoduje ogromne oburzenie. Przecież trzeba leczyć ryby, a nie sprawdzać parametry. Gdyby wreszcie do ludzi dotarło to, że są podstawowe sprawy jak cykl azotowy i odpowiednie karmienie to forum to byłoby tylko od towarzyskich pogaduszek:))

Marta

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / chlor kontra bakterie Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®