Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

chłodziarka

Autor michal1313
Użytkownik
#1 - Posted: 15 Sier 2009 20:03 
witam

czy używacie może chłodziarek akwarystycznych i czy możecie coś o nich napisać? a tak naprawdę to chodzi mi o te tańsze tj. do 1500 zł co są na allegro ponieważ na aquamedica raczej sobie nie pozwolę za wysokie koszta.

pzd.
michał

ps. widziałem w sprzedaży tylko 3 firmy czy jest ich więcej?

Autor fishfan
Użytkownik
#2 - Posted: 15 Sier 2009 20:06 
ps. widziałem w sprzedaży tylko 3 firmy czy jest ich więcej
Mińsk, Polar jeszcze

Autor fishfan
Użytkownik
#3 - Posted: 15 Sier 2009 20:09 
Przepraszam napisz coś wiecej .Do czego chcesz używać chłodziarek?Z tego co wiem potrzebne są w morszczyżnie.To chyba nie to forum:)Pozdrawiam :)

Autor michal1313
Użytkownik
#4 - Posted: 15 Sier 2009 20:49 
hehe.......
nie tylko w morskim jestem w trakcie tworzenia zbiornika dla trofci etc. i jest on w fazie dojrzewania, ale nawet w dniu dzisiejszym w tej chwili mam w nim 30 stopni więc trochę za ciepło, a że nie widzi mi się wkładać do środka butelek z lodem itp. to pomyślałem właśnie o tym sprzęcie.

na razie pływają tam rybki startowe i im to nie przeszkadza, ale na jesień-zimę planuję już docelową obasadę więc do lata będzie ok ,więc pomyślałem, że może troszkę sobie odłożę na ten zakup

na allegro są HEILA, AQUAMEDIC i coś czego nie znam blu...... coś tam

ps. zbiornik to niecałe 600 litrów z jedną T5 145 cm i mocy 80 W 10000K reef white

Autor fishfan
Użytkownik
#5 - Posted: 15 Sier 2009 21:49 
ps. zbiornik to niecałe 600 litrów z jedną T5 145 cm i mocy 80 W 10000K reef white
akwarium masz niczego sobie,nieżle.Oczywiście optymalizacja warunków z Twojej strony to fakt godny podziwu.Od 2 miesięcy mam wylączoną grzałke i tamp.naj.to 28*Nia naświetlaj zbiornika swiatlem slonecznym,przewiatrzaj pomieszczenie a zaoszczedzisz tym sposobem trochę pieniedzy:)Rybkom nic sie nie stanie .Gdybym był przedstawicielem w/w firm mówiłbym zgoła co innego.Chyba że inni doradzą Ci lepiej;))Zastanów się

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 15 Sier 2009 21:56 
a tak naprawdę to chodzi mi o te tańsze tj. do 1500 zł

Nie gniewaj się ale zadam pytanie - jeśli tyle chcesz wydać na chlodziarkę, to ile chcesz przeznaczyć na ryby?
Fishfan ma rację proponując takie rozwiązanie. Dodałbym tylko częstrze podmiany wody i sporadyczne używanie oświetlenia - to dodatkowe źródło ciepła.

Robert

Autor stachu01
Użytkownik
#7 - Posted: 15 Sier 2009 22:43 
michal1313 na upartego poszedłbym tańszym kosztem. Jeśli chcesz koniecznie naświetlać zbiornik w dzień, a jednocześnie ograniczyć wzrost temperatury wody polecam ci rozwiązanie jakie ja stosuje. Co prawda mam mniejszy zbiornik (375 brutto), ale z temperaturą radzę sobie w taki sposób, że na otwory w pokrywie (te do karmienia) osadziłem dwa wiatraczki - takie jak do chłodzenia komputera, jeden wdmuchuje powietrze na taflę wody a drugi je stamtąd wyciąga. U mnie się sprawdziło i schładza stopniowo wodę, poza tym koszt wiatraczków i zasilacza jest nieporównywalny z chłodziarką!

Autor michal1313
Użytkownik
#8 - Posted: 16 Sier 2009 10:57 
witam z rana i dziękuję za odpowiedzi :)

nie oświetlam cały dzień tylko w chili obecnej od 17 do 23 pewnie w zimę zacznę troszkę wcześniej

mieszkanie mam narożne i okna ze wszystkich stron, a ściana przy której stoi akwarium jest w ciągłym słońcy tzn. od 11 do 19 w lato i nawet w tej chwili o tej godzinie mam 28 stopni w zbiorniku, więc gdy włącza się światło to temperatura skacze o te 2 stopnie (filtry to atman 203 i unimax 700 więc woda mocno się rusza)

pokrywa to robota skalara więc musiałbym robić otwory nie wiem jak prezentowałyby się te wiatraczki, a zależy mi na estetyce ponieważ zbiornik stoi w głównym pomieszczeniu w domu (a chłodziarki nie będzie widać)

admin jeśli chodzi o koszty rybek topewnie porównywalnie wcześniej miałem już różne zbiorniki i ten chciałby przygotować do warunków jego mieszkańców

czytałem w jakiejś publikacji, że temperatura powyżej 29 stopni dla trofci jest zabójcza i dlatego myślę o tej chłodziarce . nie upieram się, ale chodzi mi też o estetykę zbiornika

jeśli chodzi o podmiany wody to teraz robię 30 l na tydzień ponieważ są tam rybki startowe, które za jakieś 2-3 msc. będą oddane

pozdrawiam,
michał

ps. w tym roku na balkonie miałem 52 stopnie tylko, że jest on cały dzień w słońcu i to jest właśnie ta ściana na której stoi akwarium

Autor michal1313
Użytkownik
#9 - Posted: 16 Sier 2009 10:59 
przepraszam......chyba musiałem dwa razy dać polecenie wyślij ale czytajcie tą drugą odp.

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / chłodziarka Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®