Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

zmiana gabki i/lub głowicy - jak to sie robi fachowo

Autor MarcinS
Użytkownik
#1 - Posted: 25 Sier 2009 09:37 
bilans otwarcia:

- mam głowice A z g±bk± A

cel 1: wymiana gabki na now± B z ta sama glowica A
cel 2: wymiana gabki na nowa B i na nowa glowice B

jak to fachowo wykonac .. co by bakteryje przezyły ...ile to musi trwac etc ...

Autor sander
Użytkownik
#2 - Posted: 25 Sier 2009 10:50 
Fachowo to wkładasz do akwarium now± głowicę z now± g±bk± na miesi±c. Po miesi±cu wyjmujesz stary zestaw i po sprawie. Je¶li chcesz wymienić sam± g±bkę to należy z nowej usun±ć powietrze a star± wypłukać dokładnie w akwarium, star± wywalasz a now± nakładasz na głowicę.

Autor MarcinS
Użytkownik
#3 - Posted: 25 Sier 2009 12:59 - Edytowany przez: MarcinS 
dzieki sander ..tak jak podejrzewalem 1 mc powinien wystarczyc ale mam podpytanei do tego drugiego tzn samej wymiany gabki ...czyli rozumiem nowa na glowice i dziala a stara wtedy płukam liczac ze nowa cos tam se starej sobie bajkteryjek pozabiera ...ale czy nei lepiej zostawic ta stara pływajaca w akwa na kilka dni ? tak zastanawiam sie bo rozumiem ze z jednej strony bakteryje beda zdychac na niej /w niej ale z drugiej to nowa bedzie napowietrzac wode wiec moze starej cos tlenu skapnie i nie tak całkiem wymra :) ?

Autor sander
Użytkownik
#4 - Posted: 25 Sier 2009 13:34 
Lepiej jest zrobić wg mojej instrukcji.

Autor MarcinS
Użytkownik
#5 - Posted: 25 Sier 2009 14:16 
oki + dodam "troszke" bakteryjek z buteleczki na nowa gabke co by poszło szybciej :)

Autor MarcinS
Użytkownik
#6 - Posted: 25 Sier 2009 14:56 - Edytowany przez: MarcinS 
Sander a co powiesz jeszcze na inne rozwiazanie ..kupujemy nowa gabke i poczatkow np na 2 tygodnie dajemy aby pływala w akwa podcza sgdy jeszcze dziala stara a potem juz wg twej metody ..płukanko starej i wyjecie starej a nowa na głowice ..bo tak sobie mysle ze moze wtedy na nowej juz by sie zaczelo "zycie" :)

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 25 Sier 2009 14:59 
Nie wiem czy samo pływanie g±bki spowoduje założenie biologii w g±bce. Brak przepływu wody będzie tylko omywana.

Marta

Autor sander
Użytkownik
#8 - Posted: 26 Sier 2009 08:22 
Nie wiem czy samo pływanie g±bki spowoduje założenie biologii w g±bce


Nie spowoduje, pływanie nic nie da chyba, że to będzie g±bka o dużych porach.

Autor MarcinS
Użytkownik
#9 - Posted: 26 Sier 2009 10:38 
oj bedzie ..bedzie duze pory miala :)

a tak juz powaznie to ja nie licze tu ze przez to jak nazwaliscie "obmywanie" cud sie dokona ...ale licze ze cos jednak , minimalnie ale jednak, na gabce zamieszka wiec bedzie zawsze lepiej niz jak wloze na glowice nowke gabke i jeszcze wyjme stara na ktorej napewno cos mieszkalo :)

Autor nuroslaw
Użytkownik
#10 - Posted: 26 Sier 2009 15:23 
Fachowo to wkładasz do akwarium now± głowicę z now± g±bk± na miesi±c. Po miesi±cu wyjmujesz stary zestaw i po sprawie. Je¶li chcesz wymienić sam± g±bkę to należy z nowej usun±ć powietrze a star± wypłukać dokładnie w akwarium, star± wywalasz a now± nakładasz na głowicę.

Sorry za plagiat, ale to najprostsze i najsensowniejsze rozwi±zanie. Te pozostałe możliwo¶ci które proponuje MarcinS s± niefachowe :)

Czy będzie ona pływała po akwa wcze¶niej 2 tygodnie, to nic nie zmieni, tylko może Cię denerwować taka g±bka przestawiana z k±ta w k±t.

Autor krzysiekgrab
Użytkownik
#11 - Posted: 26 Sier 2009 15:52 
Czy będzie ona pływała po akwa wcze¶niej 2 tygodnie, to nic nie zmieni, tylko może Cię denerwować taka g±bka przestawiana z k±ta w k±t.


Zawsze można j± jako¶ umocować :). Ale gdyby tak± g±bkę umie¶cić nad głowic±, tak aby woda i unosz±ce się powietrze trafiały na t± g±bkę?? Na pewno będzie to mniejszy przepływ niż w przypadku normalnego działania.

Autor michal1313
Użytkownik
#12 - Posted: 28 Maj 2010 09:09 
witam
czy jest jaki¶ wyznaczony ¶redni lub maksymalny termin wymiany gabki na głowicy? przy zarybieniu w sumie 40 ryb i rozmiarach zbirnika 160x60x60

michał

Autor sander
Użytkownik
#13 - Posted: 28 Maj 2010 09:20 
G±bki się nie wymienia chyba, że bakterie j± poszatkuj± tak, że widać będzie przez ni± dom s±siada.

Autor michal1313
Użytkownik
#14 - Posted: 28 Maj 2010 09:46 
dzięki za odp.

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / zmiana gabki i/lub głowicy - jak to sie robi fachowo Top

Twoja wypowiedĽ Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mog± tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomo¶ci albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®