Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

mleczna woda

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next »  
Autor michal1313
Użytkownik
#1 - Posted: 6 Wrz 2009 20:55 
cześć wam:)

mam w kuble grys koralowy i ammocer plus filtusa czy te wkłady mogą powodować mlecznę wodę czy ktoś z was może to zauważył w swoich doświadczeniach?

w akwarium otoczaki z rzeki, piach i roślinki akwarium pracuje ok. miesiąca więc wydaje mi się, że to zjawisko powinno już ustąpić

pozdrawiam,
michał

Autor fishfan
Użytkownik
#2 - Posted: 6 Wrz 2009 21:22 
otoczaki z rzeki, piach
Z jakiej rzeki otoczaki i skąd piach?

Autor michal1313
Użytkownik
#3 - Posted: 6 Wrz 2009 21:30 
kamienie ze skaładowiska ale z jakiej rzeki to nie zapytałem, a piach ze sklepu z którym żyję już pare lat więc sprawdzone źródło

kamienie były czyszczone mechznicznie i gotowane, a piach płukany ponieważ to piach, który jest już wcześniej przygotowywany do akwarium przez sprzedawcę tzn. czyszczony odkażany itd. itp więc nie trzeba już tego robić jeżeli ktoś nie ma ochoty to może go sypać do akwarium

Autor fishfan
Użytkownik
#4 - Posted: 6 Wrz 2009 21:50 
Mleczna woda to pierwotniaki coś powoduje ich namnazanie.Czy sprawdziłeś rzeczywiście piach przed włożeniem go do akwarium.Jeszcze bym sie zgodzil z płukanym piachem ale odkażanie?Albo to jest piach z Czarnobyla albo chwyt marketingowy.Kupując piach pluczemy go w wodzie chlorowanej chlor zrobi swoje.To wystarczy .Reszta to cierpliwość jakże potrzebna w akwarystyce:)Przy takiej filtracji woda już po 2 dniach powinna być krystaliczna.

Autor michal1313
Użytkownik
#5 - Posted: 6 Wrz 2009 21:55 
nie brałem pod uwagę tego co mówią w sklepie ponieważ i tak go płukałem w kranówie, a tak pozatym to zbiornik był zalany kranówką i włączona filtracja więc to chyba można też potraktować jak płukanie

Autor fishfan
Użytkownik
#6 - Posted: 6 Wrz 2009 22:04 
michal1313
Opowiedz w skrócie co dodaleś do wody na rozruch

Autor michal1313
Użytkownik
#7 - Posted: 6 Wrz 2009 22:07 
tylko nutrafi cycle, jbl denitrol lecz po jakiś 5 dniach od uruchomienia

jeśli to pierwotniaki i są delej to czym je skasować?

Autor fishfan
Użytkownik
#8 - Posted: 6 Wrz 2009 22:22 
jeśli to pierwotniaki i są delej to czym je skasować
Jesli nie ma ryb podmien 50%wody.Wody odstanej przez co najmniej 2 dni.I czekaj.I jeszcze jedno czy powierzchnia wody jest "tłusta"?

Autor michal1313
Użytkownik
#9 - Posted: 6 Wrz 2009 23:03 
ryby to są, ale to molinezje więc przetrwaja wszystko (startówki) była tłusta lecz to zniknęło

Autor michal1313
Użytkownik
#10 - Posted: 6 Wrz 2009 23:04 
połowa to bedzie ciężko bo to będzie ponad 250 litrów chyba, że w przeciągu tygoadnia

Autor fishfan
Użytkownik
#11 - Posted: 6 Wrz 2009 23:09 
michal1313
Podobno twoim świderkom nie chce się ryć w piasku.Jeśli to prawda wywal piach w cholere

Autor michal1313
Użytkownik
#12 - Posted: 6 Wrz 2009 23:16 
pytałem o te świderki ponieważ chaktycznie tak było, że cały czas siedziały na kamieniach bądź na piachu, ale chyba się im już spodobało bo w dzień się zakopują

czy może przemieszanie piachu coś pomoże?

Autor michal1313
Użytkownik
#13 - Posted: 6 Wrz 2009 23:17 
sorki za błąd "faktycznie"

Autor fishfan
Użytkownik
#14 - Posted: 6 Wrz 2009 23:22 
molinezje więc przetrwaja wszystko
Jeśli masz okazję to podnieś im komfort życia oddając je lub sprzedając.Wbrew pozorom Molinezja to bardzo piękna i delikatna ryba .Z podmianą wody twierdzisz że będzię cięzko to wobec tego przygotuj się na to co Ci powiem.Chrzaniłeś o chłodziarkach wartych kupę pieniedzy a nie pomyślałes o zwyklej beczce gdzies tam skitranej na podmiane wody?No wybacz stary ale coś tu jest nie tak!

Autor michal1313
Użytkownik
#15 - Posted: 6 Wrz 2009 23:35 
nie chrzaniłem tylko pytałem na poważnie ponieważ w pewnych sytuacjach taki sprzęt jest bardzo przydatny

ciekaw jestem czy Ty posiadasz beczkę 250 litrów i na jakiej podstawie sądzisz że molinezjom jest źle?

Autor fishfan
Użytkownik
#16 - Posted: 7 Wrz 2009 00:01 
na jakiej podstawie sądzisz że molinezjom jest źle?
Ano na takiej ze od miesiąca masz mętna wode.Na ekstremalne sytuacje trzeba mieć ekstremalne wyjścia.Mam baniaki 5l iplus wanna wyłożona folią plus kostka plus brzęczyk.

Autor fishfan
Użytkownik
#17 - Posted: 7 Wrz 2009 00:17 
Zparz grys garącą wodą i zaszczep złoże jeszcze raz.Podmień wode i czekaj .Może inni Ci lepiej pomogą .Ja ide spać .Myslę że po tych zabiegach wszystko będzie OK.Tego Ci życzę.Pozdrawiam Adam;)

Autor michal1313
Użytkownik
#18 - Posted: 7 Wrz 2009 00:21 
dzięki i pozdrawiam

michał

Autor admin
Admin
#19 - Posted: 7 Wrz 2009 06:06 
Jeżeli masz pierwotniaki w zbiorniku to po prostu poczekaj. Czasami tak się dzieje,że namnażają się w niestabilizowanym zbiorniku. Potem mijają.

Marta

Autor sander
Użytkownik
#20 - Posted: 7 Wrz 2009 07:34 
Najbezpieczniejsza metoda pozbycia się pierwotniaków to włączenie do obiegu lampy UVC.

Czytałem różne dziwne opinie na temat stosowania filtrów UVC w akwariach i opinii tych nie podzielam. Filtr UVC to bardzo przydatne narzędzie, należy pamiętać, że sterylizuje on wodę a nie: ryby, podłoże, skały czy substraty w filtrach.

Filtr UVC jest bardzo przydatny w czasie łączenia ryb czy ich dopuszczania gdyż minimalizuje miano bakterii w wodzie, która jest zwykle drogą przenoszenia zakażenia. W czasie choroby działający filtr UVC przeciwdziała epizoocji.

Nie ma potrzeby ciągłej pracy filtra jednak warto takie urządzenie posiadać i z niego korzystać.

Autor michal1313
Użytkownik
#21 - Posted: 7 Wrz 2009 08:22 
fishfan
molinezje pływają od jakiś 2 tygodni, a parametry wody są w normach zalecanych przez forumowiczów i jeżeli chodzi o baniaki na wodę to posiadam w sumie na 100 litrów, brzęczyk itd. też więc w tym kierunku jestem zabezpieczony:) ale nie na 250 l

dodam też, że pływa u mnie rzęsa wodna lecz chyba nie ma ona wpływu

admin
sander

czy tak jak poleca fishfan podmiana połowy np. na oligoceńską (też wyjałowiona) pomoże? ponieważ walczyć miesiąc czasu z mleczną wodą to chyba długo

pojawiły się już okrzemki tzn. tak mi się zdaje (brązowe plamy na kamieniach i całe łaty ciemniejszego piachu, piach jest tylko ciemny ale bez nalotu)

pozdrawiam,
michał

Autor sander
Użytkownik
#22 - Posted: 7 Wrz 2009 08:44 
czy tak jak poleca fishfan podmiana połowy np. na oligoceńską (też wyjałowiona) pomoże? ponieważ walczyć miesiąc czasu z mleczną wodą to chyba długo

W tym wypadku podmiana wody raczej nie pomoże. Pierwotniaki żywią się bakteriami które masz w wodzie. Miano bakterii wzrosło u Ciebie ponieważ jak myślę są w akwarium martwe szczątki roślin lub ich korzeni (przysmak bakterii). Podmianą wody tylko rozcieńczysz całą zupę i tyle. Drogi są dwie albo czekasz aż się wszystko samo ustabilizuje albo załatwisz pierwotniaki filtrem UV. Masz filtr wewnętrzny z gęstą gąbką??

Autor michal1313
Użytkownik
#23 - Posted: 7 Wrz 2009 09:18 
tak posiadam atmana 203 z gąbka też atmana ale jej frakcja jest średnia jak na to co oferuje atman i pracuje na 3/4

Autor sander
Użytkownik
#24 - Posted: 7 Wrz 2009 09:22 
Pytałem bo często pierwotniaki znikają po zastosowaniu gęstej gąbki. Warto też spróbować.

Autor michal1313
Użytkownik
#25 - Posted: 9 Wrz 2009 13:17 
no tak, ale czy zmieniąjac gąbke na nową tj. gęstą na czas ich wchłonięcia to co z tą, którą teraz używam docelowo?

czy zostawić ją w zbiorniku bez przepływu wody, czy wycisnąć i wyjąć, czy po likwidacji pierwotniaków przez tą gęstą gąbkę będę mógł ją wycisnąć czy może w ten sposób znowu je wprowadzę do akwarium?

to wszystko z uwagi na bakterie

michał

Autor nuroslaw
Użytkownik
#26 - Posted: 9 Wrz 2009 15:26 
Jesli nie ma ryb podmien 50%wody.Wody odstanej przez co najmniej 2 dni.I czekaj.I jeszcze jedno czy powierzchnia wody jest "tłusta"?

Jak coś źle się dzieje w zbiorniku to najlepsza metoda - podmiana.
Niestety, zakwit wody jest wyjątkiem, podmiana wody nie pomoże a notoryczne podmiany wody wręcz utrzymują stan ciągłego zakwitu.

Zostaw bez grzebania w zbiorniku, w ciągu kilku dni powinna sama się wyklarować.
Ewentualnie: zaszczepienie wodą czyli podmiana, ale nie na kranówkę ale na wodę z innego dojrzałego zbiornika (chodzi o zaszczepienie drapieżnymi formami pierwotniaków, wrotkami) albo bardzo skutecznym i najbezpieczniejszą metodą jest użycie lampy UV - bo niesie najmniejsze ryzyko dla zbiornika a zarazem jest najszybszą i bardzo pewną w działaniu metodą.

Autor fishfan
Użytkownik
#27 - Posted: 9 Wrz 2009 17:32 
Wszystkie uwagi są godne polecenia ale piachu na którym tworzą sie ciemne plamy napewno nie zostawiłbym w swoim akwarium.

Autor fishfan
Użytkownik
#28 - Posted: 9 Wrz 2009 17:42 
sander
Myślę coraz częściej o UV dzięki Tobie:):(Optymalizacja warunkow to dla mnie ciągłe wyzwanie :)w związku z tym mam pytanie.Czy wydajnośc filtra nie spadnie po podłonczeniu takiego filtra?Z drugiej strony czy woda przepływająca zbyt szybko rzeczywiście będzie poddana procesowi ,,czyszczenia''?Proszę także innych forumowiczów o podpowiedzi bo nie mam doświadczenia z filtrami UV.

Autor nuroslaw
Użytkownik
#29 - Posted: 9 Wrz 2009 21:04 
co znaczy zbyt szybko ? moc lampy dobierasz po prostu do wydajności pompy. Im szybciej woda ma przelecieć, tym mocniejsza lampa musi być. i wtedy jest git.

Czyli nie ważne jakie masz akwarium, ważne do jakiej pompy podłaczysz. czy wydajność spadnie? tak, ale nie znacząco,

Autor fishfan
Użytkownik
#30 - Posted: 9 Wrz 2009 23:05 
Im szybciej woda ma przelecieć, tym mocniejsza lampa musi być. i wtedy jest git.
Tym więcej pieniędzy musze na nią wydać:))))Rozumiem że woda musiałaby przeplywać bardzo wolno aby filtr UV mógł działać optymalnie?

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next » 
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / mleczna woda Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®